Leigo Järvemuusika festival

Allikas: Visit Estonia

Leigo Järvemuusika festival

Leigo Järvemuusika festival on kindlasti üks eripärasemaid ja imelisemaid muusika- ja kultuurisündmusi Eesti kultuurimaastikul.
Juba 22 aastat on Leigo talu peremees Tõnu Tamm pannud oma hinge muusika ja looduse kooskõlamisse. Tema töödesse ja tegemistesse on uskunud ja kaasatud paljud Eesti muusikud, kelle anne on tuntud ka laias maailmas: Neeme Järvi, Kristjan Järvi, Veljo Tormis, Eri Klas, Risto Joost jne.

Pea algusest peale on Leigoga koostööd teinud Järvide dünastia, eesotsas Neeme Järviga, kes tänagi on festivaliga tihedalt seotud. Tema poeg, andekas muusik Kristjan Järvi näeb Leigo Järvemuusika festivalil kindlat kohta ka maailmamuusika kaardil.

Leigo Järvemuusika festivali toimumispaigaks on Lõuna-Eesti kuplite vahel hingav maaliline järvistu – esinejad on järve peal või metsa sees, publik järve või tiigi kaldal. Just ümbritsev maa, tuli ja vesi muudavad hästi valitud muusika Leigol nii eriliseks ja ligitõmbavaks. Leigot hindavad nii eestlased kui ka meie naaberriigid. Kuuldused meie imelisest Leigost on levinud kõikjal laias maailmas, nii et väliskülaliste hulk kasvab, sest sellist „imet" näeb maailmas ikka vähem ja vähem – kaunis ja puutumatu loodus, imeline muusika ning seda toetav fantastiline valgusmäng.

Lisaks kaunitele kontsertidele järvelaval oodatakse tänavu publikut ka Leigo teatrimetsa, kus saab osaleda kontsertretkel "Thule mustrid", mis on inspireeritud Tõnu Kõrvitsa muusikast ja pühendatud tema 50. sünnipäevale. Metsarännak etendub 1. ja 2. augustil. Kontserdid suurel järvel toimuvad laupäeval, 3. augustil.

Laupäevase muusikapäeva alguses saab kuulda tunnustatud Läti vokaalansamblit Latvian Voices. Leigo festivaliorkester ja solistid esitavad dirigent Risto Joosti juhatusel Bizet' "Carmeni" aariad, Brahmsi ungari tantsud, Dvořáki tšellokontserdi, Dvořáki sümfoonia "Uuest maailmast".

Esinevad meie ooperimaailma staarid Annely Peebo ja Mati Turi, üllatusesinejana teeb orkestri ees debüüdi tõeline „rosin" – Lõuna Eesti oma väike viiulitalent. Kaasa löövad veel mitmed tunnustatud muusikud, nt Kadri Voorand, Tiit Kikas, ERSO muusikud jt. Pärast kontserte on võimalik jääda öökino seanssidele.

Leigo Järvemuusika kunstiline juht on Marius Järvi ning kunstiline nõustaja Risto Joost.

Viimati muudetud: 11.07.2019
Soovitame
Uudiskiri