Leigo Järvemuusika festival

Allikas: Visit Estonia

Leigo Järvemuusika festival

Leigo Järvemuusika festival on Euroopas ainulaadne muusikasündmus – toimumispaigaks on maastikukuplite vahel hingav maaliline järvistu. Esinejad on järve peal, publik järve kaldal.

Festivalipäevade lõppkontsertide juurde kuulub mastaapne valgusinstallatsioon elava tulega, mis loob looduse ja muusika vahel veel ehedama kooskõla. Just ümbritsev maa, tuli ja vesi muudavad hästi valitud muusika Leigol nii eriliseks ja ligitõmbavaks nii noortele kui vanadele muusikasõpradele.

Sel aastal tähistatakse festivali esimesel päeval Eesti, Läti ja Soome 100. aastapäeva. Estonian Cello Ensemble ja Valter Soosalu esitavad In Spe lugusid spetsiaalsetes seadetes, Läti Liepaja Sümfooniaorkester esitab meie rahvusooperi kunstilise juhi Vello Pähna juhatusel Elleri, Kapi, Mediņši, Sibeliuse,Tubina jt teoseid, päeva naelaks on Kreegi „Reekviem“, solist Mati Turi.

Teisel päeval on kavas Arvo Pärdi ja Eino Tambergi lastelaulude kontsert , eraldi kavaga esineb ka trio Liis ja Jaak Lutsoja ning Marius Järviga. Päeva lõpetavad Mozarti „Võluflöödi“  galakontsert ning pidulik Beethoveni sümfoonia number 9, mida esitavad Eesti noortest andekatest muusikutest koosnev Leigo Festivaliorkester, kammerkoor Voces Musicales, solistid Mirjam Mesak, Annely Peebo, Raimonds Bramanis ja Priit Volmer ning dirigent, orkestri kokkukutsuja Risto Joost.

Kõik kontserdid toimuvad alates eelmisest aastast taas Leigo suurel järvel uhiuuel laval. Nüüdseks korraldab Tõnu Tamm ja kogu tema pere 14 ise loodud järvega koduõuel muusikafestivali juba 21. aastat. Leigo Järvemuusika kunstiline juht on Marius Järvi ning kunstiline nõustaja Risto Joost.

Viimati muudetud: 21.06.2018
Soovitame
Uudiskiri