Laadahooaeg on algamas

Allikas: Visit Estonia

Laadahooaeg on algamas

Eestlased on suured aiandushuvilised ning kõikvõimalikud lille-, aia- ja käsitöölaadad ning muud aiandusega seotud üritused on rahvarohked ja populaarsed. Nii kauplejaid kui külastajaid on lähedalt ja kaugelt ning see muudab laada aiasõpradele tõeliseks peoks. Pakutav valik on mitmekesiselt kirju ning hinnatasegi erinev. Aiandusfirmadel, puukoolidel ning eramüüjatel on kaasas rikkalik sortiment aiailu, millest iga huviline leiab täiendust oma koduaiale. Laadaliste tuju hoiab üleval laadaprogramm, kus esinejaiks nii kohalikud kollektiivid kui tuntumad nimed. Lastele on omad meelelahutused ja ka tühja kõhtu ei pea keegi kannatama. Tule laadale!

Maamess

Üle Eesti

21.04.2022 - 23.04.2022

Maamess on tunnustatuim maateemaline mess Baltimaades, olles ühtaegu oluline nii Eesti kui välisriikide ettevõtete jaoks. Maamessi kvaliteeti rõhutab kuulumine Euroopa suurimate põllumajandusnäituste korraldajate liitu EURASCO ning koostöö naaberriikides toimuvate põllumajandus- ja maaelumessidega. Ettevõtete ja külastajate huvi Maamessi vastu on pidevas kasvutrendis – 2019. aasta Maamessi väisas kolme päeva jooksul 45 215 inimest, messil oli esindatud ligi 500 ettevõtet kokku 12 riigist ning kogu üritus võttis enda alla 70 000 m² ekspositsioonipinda. Maamessil näeme!

Tikupoisi kevadlaat

Järva maakond, Imavere küla

07.05.2022 - 07.05.2022

Järvamaal teede ristmikul paistab silma tikutopsilt tuntud kuju mulgikuues Tikupoiss, mis tähistab enneolematult suurt puhkekohta restorani, tankla, müügikioskite ja laste mänguväljakutega. Sellel suurel platsil toimub 7.mail Tikupoisi kevadlaat. Laadamelu algab kell 10 ja kestab varaõhtuni kell 16 peale lõunat.  Müügil kodumaine käsitöö ja talukaup. Meeleolu hoiab üleval ansambel Kurjad Plaanid. Põnev laste ala ja laadamängud nii suurtele kui väikestele.Pane endale see kuupäev kirja, sest Tikupoiss ootab kõiki mõnusale kevadlaadale!  

Pärnu Taimelaat

Pärnu maakond, Pärnu linn

08.05.2019 - 14.05.2022

Pärnu Taimelaat on suurim aiandushuviliste kokkusaamiskoht Pärnumaal. Kevadel ja sügisel toimuval laadal kaubeldakse taimede ja aiakaupadega – seemned, istikud, aiasaadused, aiatööriistad, aiatehnika, aiamööbel jne. Sügiseselt laadalt saab lisaks osta kodumaiseid aiasaaduseid, teiste seas viinamarju, meloneid, arbuuse. Laadal on sadakond müügiplatsi, kus on müüjaid ja kollektsionääre nii Eestist, Lätist kui ka Leedust.

Türi Lillelaat

Järva maakond, Türi linn

20.05.2022 - 22.05.2022

Juba aastakümneid algab kevadine aiatööde tippaeg Eestimaa aedades Türi Lillelaadaga, mida peetakse Türil, Kalevi tänava väljakul. Türi Lillelaatadel esitleb oma kaupu 700 kaubapakkujat. Laata külastab kümneid tuhandeid inimesi. Laadal esindatud aiandusfirmad, puukoolid ja eraaiad teevad rikkalikult pakkumisi, millest iga aiahuviline võib leida täiendust oma koduaiale. Saadaval on laias valikus istikuid ja taimi nii tarbe- kui iluaeda, aiatarbeid, töövahendeid ja majapidamiskaupu. Käsitöömeistrid esitavad kõikvõimalikest materjalidest käsitöötooteid. Laata saadab mõnus meelelahutusprogramm.

Kuressaare Aiandus- ja Lillepäevad

Saare maakond, Kuressaare linn

27.05.2022 - 28.05.2022

Traditsiooniline kevadine taime ja käsitöölaat koos saare toidu ja rahvusliku programmiga. Laat on kogunud tuntust ja populaarsust ka oma saaremaiste mahepõllumajandustoodete suure valiku poolest.  

Loe edasi

Toidulaat "Narva Maitsed"

Ida-Viru maakond, Narva

28.05.2022 - 28.05.2022

Maalilisel Joaoru puhkealal Narva jõe kaldal toimub kevade viimasel laupäeval aasta kõige maitsvam laat, kus sel aastal esitlevad oma maitseroogasid nii Narva ja Narva-Jõesuu, kui ka kogu Ida-Virumaa parimad restoranid ja kohvikud! Degusteerimisvõimalusega laat ja sellel osalevad toitlustusettevõtted pakuvad iga aasta uut ja mitmekesist roogade valikut.  2€ kupongi hinna sees on lisaks kõhutäisele ka hea tuju ning võimalus võita auhindu. Toimuvad ka töötoad, ekskursioonid ja meelelahutusprogramm kogu perele! Kava Linna ekskursioonid TULE MAITSE NARVAT MAITSELE!

Loe edasi

Suviste käsitöö- ja maalaat

Võru maakond, Värska alevik

29.05.2022 - 29.05.2022

Selle laada märksõnadeks on käsitöö, maakaup, seto toit, istikud, kultuuriprogramm. See on hea võimalus tutvuda seto käsitööga ja kohalike ettevõtjatega ning kuulata - vaadata seto leelokoore, rahvatantsijaid ja pillimehi. 

Loe edasi
Siin on turvaline

Saaremaa Pojengifestival

Saare maakond, Pärni küla

04.06.2022 - 03.07.2022

Kord aastas korraldame Saaremaa Peony Gardens™ aias romantilise pojengifestivali – Saaremaa Pojengifestival™. Saaremaa Pojengifestival on parim koht, perega värskes õhus veetmiseks. Tuhanded pojengiõied õitsevad juunist juulini. Üle 4ha Saaremaa Pojengifestivali pindala mahutab tuhandeid külastajaid ja pakub avastusi terveks päevaks. Mitmed kilomeetrid pikad jalutuskäigud on täis põnevusi ja maalilisi vaateid. Lae mobiili ja fotokaamera aku täis ning suundu pildistamise retkele, sest siin on kõige romantilisem aed maailmas! See on ainulaadne ja unustamatu kogemus kogu Euroopas!

Loe edasi

Iisaku külalaat

Ida-Viru maakond, Iisaku alevik

05.06.2022 - 05.06.2022

Iisaku külalaat tuleb jälle! Mõnus ja ehe külalaat nagu vanastigi, ei puudu mängud ja laulud. Kindlasti tehakse nalja ja aetakse äri, oleme ka lastele mõelnud. Iisaku külalaadal kaubeldakse toidukraami, taimede ja istikutega ning käsitööga. Laval astuvad üles kohalikud ja külalistaidlejad. Huvitegevust jätkub nii suurtele kui väikestele, osaleda saad laadaloteriis, avatud on täika, kõrts ja kohvipood.

Loe edasi

Avinurme Tünnilaat

Jõgeva maakond, Avinurme alevik

23.06.2022 - 23.06.2022

Jaanilaat toimub taas Avinurme alevikus. Eesti üks suurimaid maalaatasid, kus põhirõhk on puidu käsitööl. Müügil korvid, puidust aiamööbel, saunakibud jne. Traditsiooniliselt on erinevaid kauplejaid, väljapanekuid ja näitusi ning mitmekesine kultuuriprogramm ja Peipsi toit kõik ühest kohast. Õhtul süüdatakse jaanituli ja kõik osalejad on oodatud simmanile ansambli saatel jalga keerutama.

Loe edasi

Võhma linna päevad

Viljandi maakond, Võhma linn

08.07.2022 - 09.07.2022

Ürituselt leiab kõrvapaitust muusika näol, nagu ühel korralikul üritusel on ka siingi kavas palju sportlikke tegevusi.  Kohapeal veel näitused, õpitoad ja erinevad loosimised. Tule kogu perega!  

Loe edasi

Supeluse Aastalaat

Pärnu maakond, Pärnu linn

06.08.2022 - 06.08.2022

Kõik kordub taas! Legendaarne Pärnu Aastalaat äratab kogu päevaks ja ööks linna üles, et lõbustada kõiki ja saata uhkelt suvi minema. Juba Rootsi ajal toimusid Pärnus võimsad Aastalaadad, kus õhus sai tunda vaniljelõhnalist vahvlihõngu, keerles karussell ja õhtuhämaruses muutus laat suureks lõbustusplatsiks. Nüüd on aeg ajalugu korrata - terve päev rõõmu kogu perele ning õhtu täis maagilisi üllatusi.

Loe edasi

Lüübnitsa sibula- ja kalalaat

Võru maakond, Lüübnitsa küla

27.08.2022 - 27.08.2022

Lüübnitsa laat kasvas välja vajadusest kohalikku toodangut ‒ vanade kalurikülade kõrgetel peenardel kasvanud ja lopsakatesse vanikutesse põimitud kullakarva sibulaid ja Pihkva järvest püütud kala ‒ laiemalt tutvustada ja turustada. Peale kohaliku sibula ja kala on müügil ka muu laadakaup: pirukad, köögiviljad, joogid ning käsitöö- ja tööstuskaubad. Aga kõige minevam kaup on ikka vana hea Peipsi sibul: osta kilokaupa või kaunite vanikutena. Laata rikastab kirev kultuuriprogramm, toimuvad erinevad töötoad ja konkursid.

Loe edasi
Viimati muudetud: 28.02.2022

Teema: Tallinn, Lääne-Eesti, Saared, Põhja-Eesti, Ostlemine

Eesti helide viktoriin | Puhka Eestis