Laadahooaeg on algamas

Allikas: Visit Estonia

Laadahooaeg on algamas

Eestlased on suured aiandushuvilised ning kõikvõimalikud lille-, aia- ja käsitöölaadad ning muud aiandusega seotud üritused on rahvarohked ja populaarsed. Nii kauplejaid kui külastajaid on lähedalt ja kaugelt ning see muudab laada aiasõpradele tõeliseks peoks. Pakutav valik on mitmekesiselt kirju ning hinnatasegi erinev. Aiandusfirmadel, puukoolidel ning eramüüjatel on kaasas rikkalik sortiment aiailu, millest iga huviline leiab täiendust oma koduaiale. Laadaliste tuju hoiab üleval laadaprogramm, kus esinejaiks nii kohalikud kollektiivid kui tuntumad nimed. Lastele on omad meelelahutused ja ka tühja kõhtu ei pea keegi kannatama. Tule laadale!

Tartu kevadlaat

Tartu maakond, Tartu linn

05.05.2018 - 04.05.2019

Traditsioonilisel Tartu kevadlaadal on kohal  Eesti parimad käsitöömeistrid laia kaubavalikuga, alates mööblist ja keraamikast kuni mänguasjadeni. Kevadlaadale kohaselt on müügil rikkalik valik istikuid, taimi ja kevadisi aiakaupu. Suurele laadamelule annab hoogu eestimaine toiduainete valik ning hõrgud toidulõhnad meelitavad maiustama ka siis, kui kõht polegi tühi. Iga uus kevad pakub üllatusi laadaliste tootevalikus ning lisaks ostudele on laadal hoogne kogupere meelelahutusprogramm.

Loe edasi

Pärnu Taimelaat

Üle Eesti

10.05.2019 - 14.09.2019

Pärnu Taimelaat on suurim aiandushuviliste kokkusaamiskoht Pärnumaal. Kevadel ja sügisel toimuval laadal kaubeldakse taimede ja aiakaupadega – seemned, istikud, aiasaadused, aiatööriistad, aiatehnika, aiamööbel jne. Sügiseselt laadalt saab lisaks osta kodumaiseid aiasaaduseid, teiste seas viinamarju, meloneid, arbuuse. Laadal on sadakond müügiplatsi, kus on müüjaid ja kollektsionääre nii Eestist, Lätist kui ka Leedust.

Loe edasi

Narva Kevadlaat

Ida-Viru maakond, Narva

11.05.2019 - 11.05.2019

Kevade haripunktis toimub Narvas traditsiooniline Kevadlaat, mis toob kokku  Eesti, Läti ja Leedu kaupmehi ja käsitööliseid, kes pakuvad oma tooteid igale maitsele: kodutarbeid ja aiakaupu, maiustusi ja lihakraami, suveniire ja käsitööesemeid, ehitusmaterjali ja tööstuskaupu, riideid, jalatseid ja pudukaupa.  Õpperestoranis “Manufaktuur” pakutakse spetsiaalselt laadapäevaks valmistatud buffee erimenüüd. Traditsiooniliselt on laadal töötoad, kontserdid ja meelelahutusprogramm nii et avastamisrõõmu jätkub nii lastele kui ka täiskasvanutele.    

Loe edasi

Türi Lillelaat

Järva maakond, Türi linn

17.05.2019 - 19.05.2019

Juba aastakümneid algab kevadine aiatööde tippaeg Eestimaa aedades Türi Lillelaadaga, mida peetakse Türil, Kalevi tänava väljakuil. Türi Lillelaatadel esitleb oma kaupu 700 kaubapakkujat. Laata külastab kümneid tuhandeid inimesi. Laadal esindatud aiandusfirmad, puukoolid ja eraaiad teevad rikkalikult pakkumisi, millest iga aiahuviline võib leida täiendust oma koduaiale. Saadaval on laias valikus istikuid ja taimi nii tarbe- kui iluaeda, aiatarbeid, töövahendeid ja majapidamiskaupu. Käsitöömeistrid esitavad kõikvõimalikest materjalidest käsitöötooteid. Laata saadab mõnus meelelahutusprogramm.

Loe edasi

Josephine lillepidu

Tartu maakond, Alatskivi alevik

19.05.2019 - 19.05.2019

Kohalik parun Arved von Nolcken lasi muinasjutulise Alatskivi lossi ehitada armastuse märgiks oma kauni kaasa Josephine vastu enam kuni 100 aasta tagasi. Lossile pandi nurgakivi 20. mail 1880 aastal, kauni paruniproua Josephine sünnipäeval. Seetõttu toimubki maikuus Alatskivi lossi esiväljakul traditsiooniline kevadine sündmus „Josephine lillepidu“, mille raames leiavad aset aiandus- ja käsitöölaat, lilleteemalised õpitoad ning rikkalik kultuuriprogramm. Oled oodatud lillepeost osa saama!

Loe edasi

Kuressaare Aiandus- ja Lillepäevad

Üle Eesti

24.05.2019 - 25.05.2019

Traditsiooniline kevadine taime ja käsitöölaat koos saare toidu ja rahvusliku programmiga. Laat on kogunud tuntust ja populaarsust ka oma saaremaiste mahepõllumajandustoodete suure valiku poolest.  

Loe edasi

Aia- ja Lillepäevad Jänedal

Lääne-Viru maakond, Jäneda küla

25.05.2019 - 26.05.2019

Jänedalt leiab palju põnevat iga aiandushuviline ja kaunist kodu hindav inimene. Aia- ja Lillepäevad on oma algusaastatest olnud suunatud koduõuede ja eluasemete paremaks ning kaunimaks muutmisele. Samuti pakume värvikat meelelahutusprogrammi nii suurtele kui väiksematele külalistele. Olete kõik oodatud!  

Loe edasi

Iisaku külalaat

Ida-Viru maakond, Iisaku alevik

09.06.2019 - 09.06.2019

Iisaku külalaat tuleb jälle! Mõnus ja ehe külalaat nagu vanastigi, ei puudu mängud ja laulud. Kindlasti tehakse nalja ja aetakse äri, oleme ka lastele mõelnud. Iisaku külalaadal kaubeldakse toidukraami, taimede ja istikutega ning käsitööga. Laval astuvad üles kohalikud ja külalistaidlejad. Huvitegevust jätkub nii suurtele kui väikestele, osaleda saad laadaloteriis, avatud on täika, kõrts ja kohvipood.

Loe edasi

Avinurme Tünnilaat

Jõgeva maakond, Avinurme alevik

23.06.2019 - 23.06.2019

Jaanilaat toimub taas Avinurme alevikus. Eesti üks suurimaid maalaatasid, kus põhirõhk on puitkäsitööl. Traditsiooniliselt on erinevaid kauplejaid, väljapanekuid ja näitusi ning mitmekesine kultuuriprogramm. Õhtul süüdatakse jaanituli ja kõik osalejad on oodatud simmanile ansambli saatel jalga keerutama.

Loe edasi

Tartu Maarjalaat

Tartu maakond, Tartu linn

07.09.2019 - 07.09.2019

Maarjalaadal on suures valikus müügil eestimaist toidu- ja talukaupa, rikkaliku valikuga on esindatud Eesti käsitöömeistreid ja väiketootjad. Kaubeldakse ka istikute ja aiakaupadega. Maarjalaadal on kogupere meelelahutusprogramm.

Loe edasi

Karla küla aiandustalude külastus

Harju maakond, Karla küla

Sind ootavad neli aiandustalu, kel igaühel oma puukool ja üksteist täiendades saad  tutvuda väga erinevate talude ja istikutega: - Roogoja talu elulõngad ja viinapuud, - Roosoja talu rosaarium, - Sadevälja talu okas- ja lehtpuud, põõsad ning püsikud, - Tõnise Puukool ja parim valik eestimaiseid dekoratiivpõõsaid. Tule tutvu kõigi kollektsioonaedadega või igaühega eraldi ning küsi aiandusalast konsultatsiooni. Veeda mõnus päev Harjumaal - siin on tegevust terveks päevaks!

Loe edasi

Järvselja taimeaed

Tartu maakond, Järvselja küla

Järvselja taimeaias kasvatatakse metsataimi, okas- ja lehtpuid, põõsaid, püsi- ja suvelilli ning maitsetaimi. Võimalik iseseisvalt tutvuda kollektsioontaimedega ning jalutada parkides. Järvselja taimeaias on müügil laias valikus istikuid. Jalutuskäigud koos giidiga toimuvad Järvselja taimeaias vaid ettetellimisel! Lisaks on võimalus tutvuda stendi abil Järvselja looduskaitseala ja metskonnaga, lapsed saavad kiikuda ja mängida liivakastis.

Loe edasi

Tallinna Botaanikaaed

Harju maakond, Pirita linnaosa

Ainult 10 km kaugusel linnamelust harmoneeruvad puhas loodus ja kaunilt kujundatud maastik. Kõrvuti kasvavad siin võõramaised haruldused ja tuttavad äratundmisrõõmu pakkuvad eestimaised taimed. Mitme tuhande taimeliigi hulgas leidub mitte ainult huvitavat tõelisele loodusesõbrale, vaid avastamisrõõmu ja silmailu igaühele. Kogutud kollektsioonid ning kujundatud avamaa- ja kasvuhooneekspositsioonid on Eestis unikaalsed ja liigirikkaimad (üle 8000 taksoni ja sordi). Võimalus on tellida giidiga ekskursioone või iseseisvalt tutvuda audiogiidi vahendusel. 

Loe edasi
Viimati muudetud: 12.03.2019

Teema: Tallinn, Lõuna-Eesti, Lääne-Eesti, Saared, Põhja-Eesti, Ostlemine, Üritused

Soovitame