Laadakalender

Allikas: Visit Estonia

Laadakalender

Eestlased on suured aiandushuvilised ning lille-, aia- ja käsitöölaadad on rahvarohked ja populaarsed. Nii kauplejaid kui külastajaid on lähedalt ja kaugelt ning see muudab laada aiasõpradele tõeliseks peoks. Laadakalender on mitmekesiselt kirju ning hinnatasegi erinev. Laadaliste tuju hoiab üleval laadaprogramm, kus esinejaiks nii kohalikud kollektiivid kui tuntumad nimed. Lastele on oma meelelahutus ja ka tühja kõhtu ei pea keegi kannatama. Uuri laadakalendrit ja tule laadale!

Maamess

Tartu maakond, Tartu linn

20.04.2023 - 22.04.2023

Maamess on tunnustatuim maateemaline mess Baltimaades, olles ühtaegu oluline nii Eesti kui välisriikide ettevõtete jaoks. Maamessi kvaliteeti rõhutab kuulumine Euroopa suurimate põllumajandusnäituste korraldajate liitu EURASCO ning koostöö naaberriikides toimuvate põllumajandus- ja maaelumessidega. Ettevõtete ja külastajate huvi Maamessi vastu on pidevas kasvutrendis – 2022. aasta Maamessi väisas kolme päeva jooksul 40 056 inimest, messil oli esindatud üle 400 eksponendi kokku 8 riigist ning kogu üritus võttis enda alla 70 000 m² ekspositsioonipinda. Maamessil näeme!

Loe edasi

Suur Vanamõisa kevadlaat

Harju maakond, Vanamõisa küla

06.05.2023 - 07.05.2023

Tere tulemast maikuu esimesel nädalavahetusel Saue vallas toimuvale meeleolukale Vanamõisa kevadlaadale! Teid ootab lai valik istikuid ja taimi, aiatarbeid, käsitöökaupu, maitsvaid toite ja jooke, riideid ja palju muud.Võtke kindlasti ka pere väiksemad kaasa, sest lastele jagub tegevust kogu päevaks. Lustida saab mitmesugustel atraktsioonidel ning osa võtta erinevatest mängudest ja võistlustest. Kevadlaadaga samaaegselt toimub kõrval alal Baltikumi esimene karavanimess, kus jagub samuti põnevat avastamist nii suurematele kui väiksematele.  Tulge veetke Vanamõisas üks tore kevadpäev!

Loe edasi

Pärnu Taimelaat

Pärnu maakond, Pärnu linn

12.05.2023 - 13.05.2023

Pärnu Taimelaat on suurim aiandushuviliste kokkusaamiskoht Pärnumaal. Kevadel ja sügisel toimuval laadal kaubeldakse taimede ja aiakaupadega – seemned, istikud, aiasaadused, aiatööriistad, aiatehnika, aiamööbel jne. Sügiseselt laadalt saab lisaks osta kodumaiseid aiasaaduseid, teiste seas viinamarju, meloneid, arbuuse. Laadal on sadakond müügiplatsi, kus on müüjaid ja kollektsionääre nii Eestist, Lätist kui ka Leedust.

Loe edasi

Türi Lillelaat

Järva maakond, Türi linn

19.05.2023 - 21.05.2023

Juba aastakümneid algab kevadine aiatööde tippaeg Eestimaal Türi Lillelaadaga, mida peetakse Türil Kalevi tänava väljakul. Türi Lillelaadal on ~700 kaubapakkujat. Laadal näeb aiandusfirmasid ja puukoole. Eraaiad teevad rikkalikult pakkumisi, millest iga aiaomanik leiab täiendust oma koduaiale. Saadaval on laias valikus istikuid ja taimi nii tarbe- kui iluaeda, aiatarbeid, töövahendeid ja majapidamiskaupu. Käsitöömeistrid esitavad kõikvõimalikest materjalidest käsitöötooteid. Laata saadab meelelahutusprogramm. Grupikülastuseks eeltellimisega piletid. NB! Igal päeval erinev pileti hind!

Loe edasi

Kuressaare Aiandus- ja Lillepäevad

Saare maakond, Kuressaare linn

26.05.2023 - 27.05.2023

Traditsiooniline kevadine taime ja käsitöölaat koos saare toidu ja rahvusliku programmiga. Laat on kogunud tuntust ja populaarsust ka oma saaremaiste mahepõllumajandustoodete suure valiku poolest.  

Loe edasi

Aia- ja Lillepäevad Jänedal

Jänedalt leiab palju põnevat iga aiandushuviline ja kaunist kodu hindav inimene. Aia- ja Lillepäevad on oma algusaastatest olnud suunatud koduõuede ja eluasemete paremaks ning kaunimaks muutmisele. Samuti pakume värvikat meelelahutusprogrammi nii suurtele kui väiksematele külalistele. Olete kõik oodatud!  

Loe edasi

Toidulaat "Narva Maitsed"

Ida-Viru maakond, Narva

27.05.2023 - 27.05.2023

Maalilisel Joaoru puhkealal Narva jõe kaldal toimub kevade viimasel laupäeval aasta kõige maitsvam laat, kus sel aastal esitlevad oma maitseroogasid nii Narva ja Narva-Jõesuu, kui ka kogu Ida-Virumaa parimad restoranid ja kohvikud! Degusteerimisvõimalusega laat ja sellel osalevad toitlustusettevõtted pakuvad iga aasta uut ja mitmekesist roogade valikut.  2€ kupongi hinna sees on lisaks kõhutäisele ka hea tuju ning võimalus võita auhindu. Toimuvad ka töötoad, ekskursioonid ja meelelahutusprogramm kogu perele! Kava Linna ekskursioonid TULE MAITSE NARVAT MAITSELE!

Loe edasi

Suviste käsitöö- ja maalaat

Võru maakond, Värska alevik

28.05.2023 - 28.05.2023

Selle laada märksõnadeks on käsitöö, maakaup, seto toit, istikud, kultuuriprogramm. See on hea võimalus tutvuda seto käsitööga ja kohalike ettevõtjatega ning kuulata - vaadata seto leelokoore, rahvatantsijaid ja pillimehi. 

Loe edasi

Kuressaare Tänavafestivali Garaažimüük

Saare maakond, Kuressaare linn

28.05.2023 - 28.05.2023

Päev peale Kuressaare Tänavafestivali löövad traditsiooniliselt kümned Kuressaare garaažid oma uksed valla suureks müügipäevaks. Taaskasutus on tänapäeval aktuaalne ja saarlaste seas on jätkusuutlikud eluviisid hinnas. Sestap osalebki iga aasta Garaažimüügil mitukümmend müügipunkti üle kogu Kuressaare, et enda majapidamises seisma jäänud kaup saata uuele ringile. Müügiplatsid on väga mitmekülgsed ja osta on saanud kõike - mänguasjadest autodeni välja.

Loe edasi

Võrtsjärve kala- ja käsitöölaat

Viljandi maakond, Vaibla küla

03.06.2023 - 03.06.2023

Võrtsjärve kala -ja käsitöölaat jätkab traditsioone ja tuleb taas. Kohalike kalurite algatusel toimuv ettevõtmine, mille eesmärgiks on tutvustada Võrtsjärve ääres tegutsejaid. Laadalt leiad käsitöömeistrite põnevat loomingut, kala kõikvõimalikul kujul, lastele avatud õpitoad. Põnevaid kalaroogasid valmistavad kalakokad ning laadalt ei puudu ka lõbusõidud järvel.  

Loe edasi

Viljandi Hansapäevad

Viljandi maakond, Viljandi

03.06.2023 - 04.06.2023

Viljandi on nooruslikust elujõust pakatav iidne linn. Kui tänapäeval võib Viljandit nimetada innovaatiliste ettevõtete rohkuse tõttu Eesti ekspordipealinnaks, siis keskajal käis siin vilgas elu tänu linna läbinud kaubateele. Meenutamaks Viljandi üht kuldaega, toimuvad linnas igal aastal hansapäevad. Varasuvel tõmbab see väikelinn selga keskaegse rüü ja meenutab kuidas hansaliidu liikmestaatus siia aegade jooksul rikkust ja lennukaid ideid kokku kandis.

Loe edasi

Iisaku külalaat

Ida-Viru maakond, Iisaku alevik

11.06.2023 - 11.06.2023

Iisaku külalaat tuleb jälle! Mõnus ja ehe külalaat nagu vanastigi, ei puudu mängud ja laulud. Kindlasti tehakse nalja ja aetakse äri, oleme ka lastele mõelnud. Iisaku külalaadal kaubeldakse toidukraami, taimede ja istikutega ning käsitööga. Laval astuvad üles kohalikud ja külalistaidlejad. Huvitegevust jätkub nii suurtele kui väikestele, osaleda saad laadaloteriis, avatud on täika, kõrts ja kohvipood.

Loe edasi

Maarahva laat Vastseliinas

Võru maakond, Vastseliina alevik

17.06.2023 - 18.06.2023

Vastseliinlane on maainimene, talle on lähedane loodus ja maaga seotu. Seetõttu on see laat eelkõige maarahvale mõeldud. Aukohal on käsitöö ja talunike toodetu ning kõik maalähedane ja maainimesele vajalik. Kuid pettuma ei pea ka teistsuguste huvidega inimene: laada kirevas kaubavalikus leidub kõigile midagi meelepärast ja peale olmerõõmu pakuvad hingekosutust kunstinäitused ning hulgaliselt esinejaid kodu- ja välismaaltki.

Loe edasi

Avinurme Tünnilaat

Jõgeva maakond, Avinurme alevik

23.06.2023 - 23.06.2023

Jaanilaat toimub taas Avinurme alevikus. Eesti üks suurimaid maalaatasid, kus põhirõhk on puidu käsitööl. Müügil korvid, puidust aiamööbel, saunakibud jne. Traditsiooniliselt on erinevaid kauplejaid, väljapanekuid ja näitusi ning mitmekesine kultuuriprogramm ja Peipsi toit kõik ühest kohast. Õhtul süüdatakse jaanituli ja kõik osalejad on oodatud simmanile ansambli saatel jalga keerutama.

Loe edasi
Viimati muudetud: 28.02.2023

Teema: Tallinn, Lõuna-Eesti, Lääne-Eesti, Saared, Põhja-Eesti, Ostlemine