Laadakalender

Allikas: Visit Estonia

Laadakalender

Eestlased on suured aiandushuvilised ning lille-, aia- ja käsitöölaadad on rahvarohked ja populaarsed. Nii kauplejaid kui külastajaid on lähedalt ja kaugelt ning see muudab laada aiasõpradele tõeliseks peoks. Laadakalender on mitmekesiselt kirju ning hinnatasegi erinev. Laadaliste tuju hoiab üleval laadaprogramm, kus esinejaiks nii kohalikud kollektiivid kui tuntumad nimed. Lastele on oma meelelahutus ja ka tühja kõhtu ei pea keegi kannatama. Uuri laadakalendrit ja tule laadale!

Suur Paunvere Väljanäitus ja Laat

Üle Eesti

17.09.2022 - 17.09.2022

Traditsiooniline Paunvere Laat pakub kõike alates toidust ja taimedest kuni käsitöö ja riieteni välja. Mitmel laval on kultuuriprogramm, toimub grillimisvõistlus, loomade väljanäitusi ning lastele erinevaid tegevusi. Nunnunäitusel valitakse välja omanäolisemad/põnevamad nunnud, mis saavad vääriliselt auhinnatud. Huvilistel võimalus nautida Palamuse ja Vooremaa vaateid kopteriaknast. * Avatud Palamuse O.Lutsu Kihelkonnakoolimuuseum, Palamuse kirik, Palamuse apteek, Palamuse Vesiveski.

Jõhvi Mihkli laat

Ida-Viru maakond, Jõhvi linn

01.10.2022 - 01.10.2022

Traditsiooniline laat Mihklipäeva paiku Jõhvi kesklinnas. Laadal kauplemine sügiseste aiasaaduste, istikute, loodustoodete ja käsitööga. Jõhvi Mihkli kirikus näitus ja kontsert. Laada-ala kulgeb Jõhvi Mihkli kirikust piki Jõhvi promenaadi keskväljakule. Kirikuaugus erinevad tegevused lastele. Laada päeval on traditsiooniliselt avatud ka Jõhvi Mihkli kiriku muuseumi ekspositsioon ja muuseumi külastamine tasuta.

Mardilaat Setomaal

Võru maakond, Värska alevik

Kuulus käsitöö(liste) suursündmus, kus müügil ilus käsitöö, soojad kindad-sokid-mütsid, jõulukingid, savinõud. Värska talumuuseum tähistab Mardilaadal ka oma sünnipäeva. Laadaplatsil kuuleb pillimängu ja laulu, samuti on tegevusi lastele.

Viimati muudetud: 05.07.2022

Teema: Tallinn, Lõuna-Eesti, Lääne-Eesti, Saared, Põhja-Eesti, Ostlemine