Laadahooaeg on algamas

Allikas: Visit Estonia

Laadahooaeg on algamas

Eestlased on suured aiandushuvilised ning kõikvõimalikud lille-, aia- ja käsitöölaadad ning muud aiandusega seotud üritused on rahvarohked ja populaarsed. Nii kauplejaid kui külastajaid on lähedalt ja kaugelt ning see muudab laada aiasõpradele tõeliseks peoks. Pakutav valik on mitmekesiselt kirju ning hinnatasegi erinev. Aiandusfirmadel, puukoolidel ning eramüüjatel on kaasas rikkalik sortiment aiailu, millest iga huviline leiab täiendust oma koduaiale. Laadaliste tuju hoiab üleval laadaprogramm, kus esinejaiks nii kohalikud kollektiivid kui tuntumad nimed. Lastele on omad meelelahutused ja ka tühja kõhtu ei pea keegi kannatama. Tule laadale!

Pärnu Taimelaat

Üle Eesti

10.05.2019 - 14.09.2019

Pärnu Taimelaat on suurim aiandushuviliste kokkusaamiskoht Pärnumaal. Kevadel ja sügisel toimuval laadal kaubeldakse taimede ja aiakaupadega – seemned, istikud, aiasaadused, aiatööriistad, aiatehnika, aiamööbel jne. Sügiseselt laadalt saab lisaks osta kodumaiseid aiasaaduseid, teiste seas viinamarju, meloneid, arbuuse. Laadal on sadakond müügiplatsi, kus on müüjaid ja kollektsionääre nii Eestist, Lätist kui ka Leedust.

Avinurme Tünnilaat

Üle Eesti

23.06.2019 - 23.06.2019

Jaanilaat toimub taas Avinurme alevikus. Eesti üks suurimaid maalaatasid, kus põhirõhk on puitkäsitööl. Traditsiooniliselt on erinevaid kauplejaid, väljapanekuid ja näitusi ning mitmekesine kultuuriprogramm. Õhtul süüdatakse jaanituli ja kõik osalejad on oodatud simmanile ansambli saatel jalga keerutama.

Tartu Maarjalaat

Tartu maakond, Tartu linn

12.09.2020 - 12.09.2020

Maarjalaadal on suures valikus müügil eestimaist toidu- ja talukaupa, rikkaliku valikuga on esindatud Eesti käsitöömeistreid ja väiketootjad. Kaubeldakse ka istikute ja aiakaupadega. Maarjalaadal on kogupere meelelahutusprogramm.

Loe edasi

Karla küla aiandustalude külastus

Harju maakond, Karla küla

Sind ootavad neli aiandustalu, kel igaühel on oma puukool, on võimalik tutvuda väga erinevate talude ja istikutega: - Roogoja talu elulõngad ja viinapuud, - Roosoja talu rosaarium, - Sadevälja talu okas- ja lehtpuud, põõsad ning püsikud, - Tõnise Puukool ja parim valik eestimaiseid dekoratiivpõõsaid. Tule tutvu kõigi kollektsioonaedadega või igaühega eraldi ning küsi aiandusalast konsultatsiooni. Veeda mõnus päev Harjumaal - siin on tegevust terveks päevaks!

Loe edasi

Türi Lillelaat

Järva maakond, Türi linn

15.05.2020 - 17.05.2020

Juba aastakümneid algab kevadine aiatööde tippaeg Eestimaa aedades Türi Lillelaadaga, mida peetakse Türil, Kalevi tänava väljakuil. Türi Lillelaatadel esitleb oma kaupu 700 kaubapakkujat. Laata külastab kümneid tuhandeid inimesi. Laadal esindatud aiandusfirmad, puukoolid ja eraaiad teevad rikkalikult pakkumisi, millest iga aiahuviline võib leida täiendust oma koduaiale. Saadaval on laias valikus istikuid ja taimi nii tarbe- kui iluaeda, aiatarbeid, töövahendeid ja majapidamiskaupu. Käsitöömeistrid esitavad kõikvõimalikest materjalidest käsitöötooteid. Laata saadab mõnus meelelahutusprogramm.

Loe edasi
Viimati muudetud: 12.03.2019

Teema: Tallinn, Lõuna-Eesti, Lääne-Eesti, Saared, Põhja-Eesti, Ostlemine

Soovitame