Kohtume Eesti Vabariik 100 suvisel peonädalal!

Allikas: Kaarel Mikkin, Visit Estonia

Kohtume Eesti Vabariik 100 suvisel peonädalal!

Eesti Vabariik tähistab 2018. aastal oma 100. sünnipäeva. Riiki kujundavad mitmed olulised verstapostid, mille hulka kuulub 20. august 1991, kui taastati Eesti riigi iseseisvus. Eesti Vabariigi 100. juubeliaastal tähistatakse taasiseseisvumispäeva aastapäeva suvise peonädalaga, mis toob Eesti inimesed ja nende sõbrad kokku suurtele ühisüritustele.

EV100 suvine peonädal leiab aset 17.-25. augustini ning algab Eesti esimese luulepeoga Rakveres ja lõpeb 25. augustil Muinastulede ööga. Juubelisuve pärl on augustis toimuv EV100 suvine peonädal, mis toob kokku Eesti inimesed ja meie sõbrad.

Tarvas Rakveres

Foto: Jarek Jõepera

Eesti esimesel luulepeol Rakvere linnuses esitatakse 100 luuletust neljast erinevast perioodist. Rännakut läbi Eesti luule ja ajaloo esitavad ligi 30 armastatud näitlejat ning ühiskonnategelast. Luulepeole järgneb Punklaulupeo 10. juubelikontsert.

18. augustil toimub esimene Eesti looduse päev. Enam kui poolsada sündmust üle Eesti kutsuvad avastama Eesti loodust ja selle mitmekesisust. Sel päeval toimuvad parimate giidide juhendamisel üle Eesti kümned matkad, töötoad ja loodusvaatlused. Kavas on perehommikud Eesti Loodusmuuseumis, oma uksed avavad ka näiteks Tallinn-Harku aeroloogiajaam ning Tartu-Tõravere meteoroloogiajaam. Sündmuste loetelu täieneb jooksvalt. 6.-25. augustini ootavad matkahuvilisi ka RMK ühismatkad. Juhendatud matkagrupid alustavad liikumist RMK matkatee otspunktidest ning liiguvad matkapealinna Aegviitu.

Matkama!

Foto: Sven Zacek, Visit Estonia

Nädala üheks tipphetkeks on 19. augustil toimuv üleilmne üheslaulmine „Laulu võim“. Taasiseseisvumise eelõhtul laulavad Eesti rahvas ja sõbrad üle maailma üheskoos armastatud eesti laule. Vabariigi sajandaks sünnipäevaks lauldakse lauda sada minutit järjest. Osaleda saab Tallinna Lauluväljakule kohale tulles või liituda üheslaulmisega tele või interneti vahendusel.

Üheslaulmine

Foto: Raigo Pajula, Visit Estonia

Suvisel peonädalal tehakse Eestile ka kaks tiiru peale. 17.-26. augustini tuuritab mööda Eestit Tour d’ÖÖ rattasõidufestival. Ratturite ühissõit alustab Haapsalust ning lõpetab Tallinnas, kokku sõidetakse kümnes linnas. Teistpidise tiiru mööda Eesti piiri Narvast Tallinna teeb Politsei- ja Piirivalveorkestri oma kontserttuuriga „Mööda piiri“. Tuurid kohtuvad 22. augustil Valgas.

Suvine peonädala lõpetuseks kutsutakse pikimasse peolauda Peipsi ääres. 25.-26. augustini avatakse Vasknarvast Saaboldani pop-up restoranid, mis pakuvad roogasid ja jooke Peipsimaa puhtast toorainest. Kokku avatakse pop-up restorane 175 km rannajoone ulatuses.


Peipsi toidulaud

Foto: Magnus Heinmets, Visit Estonia

Peonädal suubub augusti sumedasse õhtusse Muinastulede ööga. Tuhandete lõkketulede süütamisega Läänemere randadele tuletatakse meelde Eesti rahva sidet merega. Sel ööl viib Nargenfestival ERSO muusikud kahele poole Tallinna lahte, luues muusikalise silla mandri ja Naissaare vahele. Õhtut alustab Naissaarel „Veemuusika“ Tõnu Kaljuste juhatusel ning jätkub „Kuningliku tulevärgimuusikaga“ Kakumäe sadamas Andres Kaljuste taktikepi all.

Muinastulede öö

Foto: Andrus Unger, Visit Estonia


Juubeliaastal on terve Eesti avanud oma uksed ja südamed ning ootab külalisi kaugemalt-lähemalt. Tähistame koos ja kõikjal, kogu programmi leiab www.EV100.ee.

Viimati muudetud: 08.08.2018
Soovitame
Uudiskiri