Klassikaline muusika ei ole üldsegi igav!

Foto: Renee Altrov

Klassikaline muusika ei ole üldsegi igav!

Kui oled pidudest ja popkontsertitest väsinud, siis kuluks ära midagi totaalselt erinevat. Klassikaline muusika? Jah, ja see ei ole tõesti igav! Pidevalt toimub erilisi kontserte, festivale ja nimekaid kontserdisarju. Neid on nii suuri kui väikeseid, uusi ja üllatavaid, tuntud ja veel tundmatute tegijatega. Tule ja naudi klassika põnevust!

Estonia teatri- ja kontserdimaja

Foto: Harri Rospu

Kontserdisari "Eliitkontserdid. Mozart"

Kord igas kuus toimub Estonia kontserdisaalis kontserdisari "Eliitkontserdid. Mozart", kus esinevad peamiselt noored interpreedid, kes on just jõudnud Eesti kammermuusikute eliidi sekka. Kogu hooaja vältel toimub kokku 9 kammerkontserti, millest igal on legendaarse Mozarti unustamatu pitser.

Haapsalu Tšaikovski Festival

28.06-1.07.2017 leiab Haapsalus aset Tšaikovski Festival, mille raames toimuvad Haapsalu piiskopilinnuse hoovis Moskva eliitteatri Novaja Opera klassikalise muusika kontserdid. Tule nautima kammermuusikat, jaluta Tšaikovski radadel, külasta laste kontserti ja muidugi grandioosset Eesti Rahvusballeti vabaõhuetendust "Luiged", mis toimub Haapsalu Väikesel Viigil.

Maailmaklassi kontserdid

Foto: Mait Jüriado

Saaremaa Ooperipäevad

14.-22.07.2017 toimuvad suurejoonelised Saaremaa Ooperipäevad, sel aastal juba kümnendat korda! 13. sajandist pärit Kuressaare piiskopilinnuse hoovi püstitatakse taas 2000 muusikasõpra mahutav ooperimaja ning festivali suursündmuseks on Rein Rannapi uue ooperi"Nurjatu saar" maailmaesiettekanne. Peakülaliseks on Krefeld Mönchengladbachi ooperiteater Saksamaalt.

Pärnu Muusikafestival

10.-17.08.2017 toimuv Pärnu Muusikafestival on üks suvise klassikalise muusika tippsündmusi, mis on keskendunud eelkõige orkestrimuusikale. Tähelepanuväärse muusikasündmuse keskmes on Eesti Festivaliorkester Paavo Järvi juhtimisel, kuhu tulevad mängima oma ala tipud kõikjalt maailmast.


Lisaks eelnimetatud üritustele vaata, mida pakuvad ERSO, Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja kontserdimajad Tallinnas, Tartus, Pärnus ning Jõhvis.

Aga muusikasõpradele toimub järjest ka teisi põnevaid kontserte üle kogu Eesti!Viimati muudetud: 16.05.2018

Teema: Kultuur ja Ajalugu

Soovitame