Kui sa pole klassikalise muusika festivalil käinud, siis nüüd on aeg!

Allikas: Renee Altrov

Kui sa pole klassikalise muusika festivalil käinud, siis nüüd on aeg!

Klassikaline muusika pole ainult väljavalitute pärusmaa: selles korrastatud ja mitmekihilises žanris on rangust ja keerukust, kuid samamoodi helgust, selgust ja kergust, mille kaudu poeb see hinge igale kuulajale. Ega asjata ütle teadjamad, et klassikaline muusika vähendab stressi ja maandab pingeid. Tule suvel mõnele klassikalise muusika festivalile – garanteerime võimsad elamused.


Suure-Jaani Muusikafestival

Suure-Jaani muusikafestival on olnud pioneer ja eeskäija paljudes erinevates festivalitegevustes ning on keskendunud ja keskendub ka edaspidi eesti muusikale – eriti Suure-Jaani kandist pärit heliloojate loomingule.
Kuigi pakutakse muusikat igale maitsele, on festival klassikalise ja eesti muusika keskne.


Tartu linna päev – ooperisümbioos 5

29. juunil vallutab ooper ülikoolilinna – esinetakse tavapärasest kummalisemates paikades, miksitakse erinevaid interpreete ja žanre, sünnivad huvitavad oopersümbioosid. Tuleb üks vimkaga päev!

Ooperisümbioos 5

Esinejaid võib kohata tavapäratutes paikades: katustel, rõdudel, parkides jne.

Pilt: Visit Estonia


Haapsalu Tšaikovski Festival

1. juulil algaval festivalil näeb esinejaid maailma eri paigust, kavas on mitu hoolikalt valitud kammerkontserti. Oodatud on kõik, kellele lähevad korda ilu, romantika, suured tunded ja võrratud meloodiad; teisalt ajaloolised kontserdipaigad, sumedad suveõhtud, romantiline vanalinn ja muidugi peamine – suurejooneline Tšaikovski muusika.


Pilt: Visit Estonia


Saaremaa Ooperipäevad

Oma eksootilise asukoha tõttu on see festival väga populaarne – nii külalisi kui esinejaid saabub igalt poolt maailmast ning piiratud kohtade tõttu võib nii mõnigi ooperifänn elamusest ilma jääda. Aastate jooksul on võõrustatud seal tuntud ja tunnustatud teatreid, muuhulgas Moskva Helikon Opera, Black American Opera Broadway'lt, Ungari Rahvusooper, Shanghai ooperiteater Hiinast jpt. Festival saab alguse 20. juulil.


Birgitta Festival

Ooperid ja balletid, oratooriumid ja galad, „Tosca" ja „Traviata", „Bolero" ja „Luikede järv", tunnustatud korüfeed ja pöörased eksperimendid, külalislavastused ja omaproduktsioonid, klassika ja tänapäev – Birgitta festival suudab need kõik ühendada. Keskaegse kloostri hämara võlu ja tänapäevase muusikateatri viimase sõna sümbioosi saad nautida alates 6. augustist.


Narva Ooperipäevad ContempArt

Narva Ooperipäevadel kohtuvad ida ja lääs, ajalugu ja tänapäev, aristokraadid ja boheemlased. Kreenholmi Manufaktuuri müüride vahel saab nautida maailma muusikateatrite esituses head muusikat erilises atmosfääris. Tule naudi alates 3. septembrist.


Arvo Pärdi Muusikapäevad

Juba mitu aasta korraldatakse septembri keskel, Pärdi sünnipäeva paiku, tema loomingule pühendatud muusikapäevi. Sel aastal toimuvad Muusikapäevad 10.-12. september 2021.

Arvo PärtPilt: K. KikkasViimati muudetud: 11.12.2021

Teema: Kultuur ja Ajalugu