Klassikaline muusika ei ole üldsegi igav!

Allikas: Renee Altrov

Klassikaline muusika ei ole üldsegi igav!

Kui oled pidudest ja popkontsertitest väsinud, siis kuluks ära midagi totaalselt erinevat. Klassikaline muusika? Jah, ja see ei ole tõesti igav! Pidevalt toimub erilisi kontserte, festivale ja nimekaid kontserdisarju. Neid on nii suuri kui väikeseid, uusi ja üllatavaid, tuntud ja veel tundmatute tegijatega. Tule ja naudi klassika põnevust!

Estonia teatri- ja kontserdimaja

Foto: Harri Rospu

Haapsalu Tšaikovski Festival

Tšaikosvki festival pakub kontserte ajaloolise kuurortlinna Haapsalu õdusates kontserdipaikades. Peaesineja Warsaw Soloists esiviiuldaja Janusz Wawrowski mängib Stradivariuse viiulit, Eesti Rahvusmeeskoor esitab Vene klassikalist koorimuusikat, Peterburi ooperilauljad toovad publiku ette oma soolokavad ning hulga rõõmu lisavad kauni ranna äärsele festivalile Eesti noored muusikud.

Maailmaklassi kontserdid

Foto: Mait Jüriado

Saaremaa Ooperipäevad

23.-27.07-2019 toimuvad suurejoonelised Saaremaa Ooperipäevad, sel aastal juba kümnendat korda! 13. sajandist pärit Kuressaare piiskopilinnuse hoovi püstitatakse taas 2000 muusikasõpra mahutav ooperimaja ning festivali suursündmuseks on Rein Rannapi uue ooperi"Nurjatu saar" maailmaesiettekanne. Peakülaliseks on Krefeld Mönchengladbachi ooperiteater Saksamaalt.

Pärnu Muusikafestival

15.-21.07.2019 toimuv Pärnu Muusikafestival on üks suvise klassikalise muusika tippsündmusi, mis on keskendunud eelkõige orkestrimuusikale. Tähelepanuväärse muusikasündmuse keskmes on Eesti Festivaliorkester Paavo Järvi juhtimisel, kuhu tulevad mängima oma ala tipud kõikjalt maailmast.


Lisaks eelnimetatud üritustele vaata, mida pakuvad ERSO, Eesti Filharmoonia Kammerkoor ja kontserdimajad Tallinnas, Tartus, Pärnus ning Jõhvis.

Aga muusikasõpradele toimub järjest ka teisi põnevaid kontserte üle kogu Eesti!Viimati muudetud: 10.04.2019

Teema: Kultuur ja Ajalugu

Uudiskiri