Kelgu- ja uisurõõmu kogu perele

Allikas: Visit Estonia

Kelgu- ja uisurõõmu kogu perele

Kui juba lumi maha tuleb, ära oota, vaid võta viimast!

Lumised nõlvad ja suurepärased uisuväljakud pakuvad tegutsemislusti tervele perele! Tuttavale kelgutamisele vahelduseks võiks proovida tuubisõitu või minna hoopis tõukekelgumatkale. Elamusi pakub uisutamine merejääl või rabalaugastel. Kui endal spordivarustust napib, siis paljudes kohtades saab seda ka laenutada. 

Tuubitamas

Foto: Aron Urb

Tartu Lumepargis on kokku kaheksa hektarit erineva pikkuse ja kiirusega kelgu- ja tuubiradu! Valikut jagub nii mudilastele, noortele kui täiskasvanutele. Samuti on siin tasuta kelgunõlv, kuhu võib oma kelguga sõitma tulla igaüks.

Otepää Winterplace talvepark asub Otepää kesklinnas Linnamäe orus ja on mõeldud kogu perele talviseks aktiivseks vaba aja veetmiseks. Siit on snowtubingu rajad, kelgu-ja suusamäed, uisuväljak, iglukino ja isegi põhjapõdrad. Põnevaid tegevusi leiavad nii lapsed, noorukid kui täiskasvanud.

Eesti Kaevandusmuuseumi Talvekeskuses Kohtlas on mäenõlv on rajatud põlevkivi kaevandamise käigus tekkinud aherainepuistangutele. Seal on kelgu- ja tuubirada, aga sõita saab ka "lendava vaibaga".

Lumised talvetervitused Kõrvemaalt - tule Kõrvemaale uisumatkale! Matkapäeval saab nautida rabamatka ning uisutamist rabalaugastel, mõnusat matkaseltskonda ja ilusat loodust. Uuritakse ka, kelle jälgi lumel näeb lumel. Uisutamiseks kasutatakse matkauiske, mis käivad klambritega suusasaabaste külge.

Uisutaja rabas

Foto: Jaanus Ree

Harju tänava uisuplats Tallinnas on klassikaline vabaõhuliuväli, kuhu on oodatud liuglema kõik linnaelanikud ja turistid. Hubane valgustus, meeleolu loov muusika, soe kohvik, kus saab ennast vahepeal üles sulatada – olemas on kõik unustamatu uisuelamuse kogemiseks!

Kõrveküla Puhkekeskus asub Lääne-Virumaa metsade keskel, Jäneda külje all ning kutsub uisutama ja pärast uisutamist kuuma sauna! Soovi korral pakutakse jää peal kuuma kohvi, teed, glögi või pirukaid. Pimedal ajal on uisuväli valgustatud.

Kui suusamiseks lund napib ning uisujää on konarlikuvõitu, siis proovi tõukekelku! Tõukekelguretk Haapsalu Tagalahel ja Tahu lahel viib kelkudel liueldes üle jääväljade, imetleda saab Haapsalu kaunist panoraami ning einet võtta Võnnu poolsaarel Kalevipoja kivide juures.

Tõukekelguretk

Foto: Aivar Ruukel


Tõukekelgumatk Taevaskojas kulgeb mööda Ahja jõe ürgorgu ning teekonnale jäävad kaunid lumised metsad ja Taevaskoja liivakivipaljandid. See viib tõelisele imedemaale! Kosutuseks pakutakse kuuma glögi, kakaod või teed!

Eesti teises servas on võimalus minna tõukekelkudega talvist Peipsi järve ja Piirissaart avastama!

Ära istu toas, vaid tule välja talve nautima!

Viimati muudetud: 02.02.2022

Teema: Aktiivne puhkus