Kaunid talvemuusika kontserdid kutsuvad kuulama!

Foto: Jaanus Ree / Visit Estonia

Kaunid talvemuusika kontserdid kutsuvad kuulama!

Kas pole nii, et iseäranis talviste sagimiste vahel tahaks korra lihtsalt puhata ja olla ning kuulata midagi hella, tõeliselt kaunist ja südant liigutavat? Jah! Just selleks puhuks oleme sinu jaoks välja valinud mõningad talvised õdusad kontserdid Eestis, mida kuulata saaksid.

Tanel Padari ja Nele-Liis Vaiksoo kontsert "Need jõulud kõlavad tuttavalt!"

Üle Eesti

03.12.2018 - 20.12.2018

Nii Tanel kui Nele-Liis on andnud lugematul arvul kontserte, sealhulgas ka väga palju jõulu- ja aastalõpukontserte, kuid mitte kunagi varem pole nad seda teinud koos. Nüüd, olles sattunud kokku teleprojekti “Su nägu kõlab tuttavalt” kuldse hooaja saadetes, leidsid nad sädeme, mis ahvatles neid mõned ühised kontserdid andma. Kuid ärge oodake neilt laule, mida kuulete telesaadetes. Igal laulul oma koht ning kirikutes neil neljal jõulukontserdil avavad Tanel ja Nele-Liis end hoopis teisest küljest kui paroodiasaates. Aga lõbus saab neil kontsertidel sellegipoolest olema, jõulud on ju rõõmupühad!

Loe edasi

The Soul Singers. Jõulukontsert

Üle Eesti

09.12.2018 - 20.12.2018

Ansambli The Soul Singers asutas 2016. aastal helilooja ja dirigent Genri Tron. Muusikalisse kollektiivi kuuluvad professionaalsed muusikud: andekad ning muusikat siiralt armastavad ja väärtustavad noored esitajad. ". Ansambli nimi peegeldub ka selle repertuaaris. Kollektiiv esitab parimaid maailma muusika meistriteoseid, mis pärinevad erinevatest epohhidest, kultuuridest ja erinevatelt rahvastelt,  erinevatest muusikastiilidest, -žanritest ja -suundadest: vanaaegsed vaimulikud laulud, vene romansid, folkmuusika, laulud gospeli stiilis, spirituaalid ja palju muud. Enamik repertuaarist on originaalselt arranžeeritud. Laule esitatakse nii a cappella kui ka instrumentaalse saatega. Kavas on eri maade jõulumuusika pärlid. Kunstiline juht ja dirigent Genri Tron.

Loe edasi

Kontsert "Aastalõpu tähed"- Ines ja Karl-Erik Taukar

Üle Eesti

11.12.2018 - 23.12.2018

Tänavuse detsembri säravaimad kontserdid toovad teieni alati glamuursed ja ägedad Ines ja Karl-Erik Taukar. Meeleolukatel aastalõpukontsertidel saab kuulda artistide parimaid lugusid läbi aja ning sekka ka muid aastalõpu meeleollu sobivaid palasid. Laval ka: Martin Jürman - kitarr Viljar Norman - bass Rene Puura - klahvpillid Hans Kurvits - perkussioon

Loe edasi

Jõulukontserdid „Käbid & Kännud“

Üle Eesti

11.12.2018 - 23.12.2018

Ivo Linna ja Antti Kammiste lähevad esmakordselt ühisele jõulutuurile koos enda poegadega. Ivo ja Antti on olnud lavapartnerid juba 30. aastat. Esmakordselt annavad nad aga täispika kontserdi enda poegade Roberti ja Ericuga. Pojad (loe käbid) on sirgunud juba nõnda suureks, et väljakutse koos nendega lava jagada on tõsiasi ning esmakordne. Kontserdil kuuleb valdavalt eestikeelseid lugusid, mis on nii käbidele kui kändudele meelepärased ja hingeminevad. Kuuleb laule Eesti kullafondist, nende ühiste lemmikute The Beatlesi ja Paul McCartney sulest, aga ka klassikalisi jõululaule omas sätungis. Spetsiaalselt selleks kontserdiks valmivad mitmete välismaiste lugude töötlused ja tekstid eestikeelsetena. Kontserti seovad isade ja poegade omavahelised humoorikad vestlused laval.

Loe edasi

Rolf Roosalu ja Tiit Kikase heli ja valguse kontsert "Helgus"

Üle Eesti

15.12.2018 - 27.12.2018

Rolf Roosalu ja Tiit Kikas on muusikaline kooslus, mida just väga tihti ei kohta. Muusikute tandem seob kokku heli ja valguse, millest sündis ka kontsertide pealkiri "Helgus". Kontserdi muusikaline repertuaar saab olema mitmekülgne. Musitseeritakse nii improvisatsioonilistel teemadel ning kõlavad ka teadatuntud laulud eesti ja inglise keeles. Mõlema artisti muusikalised anded võimaldavad tuua muusikat publikuni erinevatel pillidel ja täita kirikukojad rohkete kõlavärvidega. Seda kõike läbi valguse, sest valgusel valgusteadmised ja Tiit Kikase ebamaine laser-harf.

Loe edasi

Kontsert Villa Ammendes "Jõuluöö" - sopran Ille Saar

Pärnu maakond, Pärnu linn

16.12.2018 - 16.12.2018

Eesti sopran Ille Saar, Milano G.Verdi nimelise kondervatooriumi üks paljulubavamaid Põhjamaade noori lauljaid, esitab Villa Ammende elegantsetes ruumides kaunite klaverihelide saatel kõige armastatumaid Euroopa ja Ameerika jõulumeloodiaid. Kavas: Bach-Gounod, Franck, Händel, Martini, Mozart, Maasalo, Berlin, Kent, Wells, Rossini. Klaveril saadab Pille Saar. Soovitame nautida enne kontserti algust Advendilõunat Villa Ammende restoranis - kl 12:00 -15:00. 3-käigulise erimenüüga lõuna hind on 25€ Piletid müügil Villa Ammendes kohapeal tund enne algust.

Naised Köögis kontsert "Soojuse hoidmise aeg"

Üle Eesti

16.12.2018 - 30.12.2018

Südatalvekuud on soojuse hoidmise aeg. Talvekuudel küsime mõnikord kõik: kuidas leida jõudu, aega ja lootust, kuidas julgeda ja jaksata, hoida süda soe ja kodukoldes tuli, mis soojendaks ka teisi. Soojust ja valgust on kusagil alati küllaga, aga koosolemisest saab jõudu juurde. Oleme Viljandi vanalinna koduköökides sündinud sõpruskond, kelle motoks on luua laule endast lugupidavatele naistele ja suure südamega arukatele meestele. Sel jõulukuul võtame oma pillid ja köögisoojuse kontserdisaalidesse kaasa ning laulame sellest, mis pakub mõtteainet ja teeb südame soojaks.

Loe edasi

Liisi Koiksoni ja Jaan Tätte jõulukontserdid ''Kui mu süda sõnadeks saab''

Üle Eesti

17.12.2018 - 29.12.2018

''Tundub uskumatu, et ma ei ole kunagi andnud ühtki jõulukontserti. Elu jooksul on kogunenud päris palju laule, mis on enda jaoks ehk liialt tundlikud, et neid suvetuuridel ette kanda ja nii nad on oodanud oma võimalust, mis nüüd lõpuks kätte jõudis. Ja olen väga rõõmus, et Liisi Koikson oli nõus minuga selle ilusa talvise retke kaasa tegema. Inimene peab ikka ja jälle otsustama, kas kuulata mõistuse häält või südame häält, kuigi teame, et südamel on alati õigus. Kui oskame oma südant kuulata, võib sellest saada laul. Ja just selliseid laule me seekord laulamegi.'' Jaan Tätte

Loe edasi

Annely Peebo, Karl Madise ning Karavani jõulu- ja talvekontsert “Talve võlumaa”

Üle Eesti

18.12.2018 - 20.12.2018

Annely Peebo, Karl Madise ja Karavani jõulu- ja talvekontsertitel “Talve võlumaa” tulevad esitamisele palavalt armastatud jõulu- ja talvelood läbi aegade. Märksõnad: 35 aastat ansambel Karavan sünnist 30 aastat Karavani jõulukassetist “Kauneid joule” 10 aastat esimesest Annely jõulutuurist "Uskumatu, et tähistame 35.a. möödumist bändi algusest! Ja juba 30.a. möödub meie jõulukassetist "Kauneid jõule". Ajad on olnud põnevad! Usun, et ühiskontserdid Annelyga toovad just selle õige jõulutunde meie kõigi südametesse ning annavad ülevaate sellest muusikast, mida publik meilt ootab." Ansambel "Karavan" loodi 1983.a. ning on tänaseni aktiivne bänd. Ansambel on välja andnud 14 plaati, millest kokkuvõtlik kullafondi kogumik ilmus aastal 2013. Karavani solist Karl Madis on lisaks kaunile lauluhäälele ka väga heal tasemel suupillimängija ning valdab nii kitarri kui saksofoni. Annely Peebo elab ja töötab Viinis. Sel aastal möödub kümme aastat Annely esimesest jõulutuurist, mis on muutunud oodatud aastalõputraditsiooniks. 

Loe edasi

Birgiti jõulukontsert - Kontsert-õhtusöök / Restoran Maikrahv

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

20.12.2018 - 20.12.2018

Vahetult enne jõule annab Maikrahvis ühe erakordselt ilusa jõulukontserdi andekas, mitmekülgne ja alati särav Birgit. Pea unustamatut jõulupidu või lõõgastu koos kallimaga – Maikrahvi ajaloolised saalid on kaunist küünlavalgust  ja jõulueelset ootust täis. Õhtusöögi algus kl 19:00 Kontserdi algus kl 20:00 Pileti hind sisaldab kolmekäigulist õhtusööki koos tervitusjoogi, vee, kohvi-tee ning kauni kontserdielamusega. Jõulune menüü on maitsev ja rikkalik, nagu Maikrahvis kombeks. Menüü kohta saabub lisainfo peagi. Tere tulemast saama osa maagilisest jõulumeeleolust kohe Tallinna jõuluturu kõrval. Jõulud pole jõulud ilma Maikrahvi jõulukontserdita!

Loe edasi

C-Jami ja Mikk Kaasiku kontsert ''Valged jõulud koos''

Üle Eesti

20.12.2018 - 25.12.2018

Detsembris annab C-Jam koos Mikk Kaasikuga kolm talvist kontserti. Kavas on mängida maailma erinevate stiilide ning ajastute muusikat Rein Rannapist Queenini ning valikut parimatest jõulu- ja talvelauludest. C-Jam on tegutsenud alates 2004. aastast ja andnud 14 aasta jooksul  hulganisti kontserte nii Eestis kui välismaal. Nende lugude seaded on ainulaadsed ning neid on võimalik nautida vaid C-Jami esituses. Sel talvel on ansambel endaga kampa võtnud Mikk Kaasiku – noor laulja, kes naudib laval igat hetke; lisaks laulmisele rikastab ta muusikat kitarrimängu ja klaverisaatega. Suvel ilmus C-Jamil ja Mikk Kaasikul esimene ühine album „Prints ja Kerjus”, mis sisaldab spetsiaalselt arranžeeritud lugusid - Queeni, Muse’i, Michael Jacksoni, Pink Floydi, Andres Valkoneni ja Rein Rannapi loomingut.

Loe edasi

Jõulukontserdid: "Sissi jõulud isaga"

Üle Eesti

21.12.2018 - 23.12.2018

Mahedahäälne Dave Benton on jõulukontserte andnud 16 aastat, soovides jagada teistega seda rõõmu, mida jõulud temas tekitavad. Sissile on see kolmas kontserttuur koos isaga. Kui kahel eelmisel aastal imestati tema kui Dave Bentoni tütre hääle üle, siis nüüd räägitakse pigem, et Sissi jõulutuurile tuleb kaasa ka isa. Kavasse tulevad sel aastal mõlema jaoks väga tähtsad laulud, mis ei ole lihtsalt jõululaulud vaid just lood, millel on isa-tütre jaoks erilised tähendused. Sissi: „Meie kontsertides on hing. Jõulud on meie peres alati väga tähtsad olnud ja need kontserdid on meie võimalus seda tunnet edasi anda.“ Kolmel jõulukontserdil astuvad üles Sissi Nylia Benita & Dave Benton, Madis Kari (klarnet, klaver) ja Madis Arvisto (kitarr).

Loe edasi

Eesti Rahvusmeeskoori pühadekontsert

Üle Eesti

22.12.2018 - 23.12.2018

Eesti Rahvusmeeskoor Ene Salumäe (orel) Dirigent Rasmus Puur Selleaastased rahvusmeeskoori jõulukontserdid on teistmoodi. Kava keskne teos on Rasmus Puuri Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva-aasta lõppu loodud ebatraditsiooniline teos, mis meenutab aegu, mil pühad olid hoopis teistsugused. Jõulud on alati olnud meile väga olulised, seetõttu on ka rasketel aegadel kirjutatud nendest pühadest palju häid ja puudutavaid tekste. Teistsugustest jõuludest.

Loe edasi

Tallinna Poistekoori jõulukontsert

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

26.12.2018 - 26.12.2018

K 26. detsember kell 15 Niguliste kirik Tallinna Poistekoor Peadirigent ja kunstiline juht Lydia Rahula Kontsertmeister ja dirigent Tomi Rahula Tallinna Poistekoori traditsiooniline jõulukontsert jõuab väärika tähiseni – esimesest toimumiskorrast jõulu teisel pühal saab 20 aastat!

Loe edasi
Viimati muudetud: 01.11.2018
Soovitame
Jaga oma elamusi #visitestonia