Jalgrattaürituste TOP

Allikas: Magnus Heinmets

Jalgrattaürituste TOP

Ehkki põhiline jalgrattahooaeg Eestis on aprillist oktoobrini, sõidetakse siin rattaga tegelikult läbi aasta. Seetõttu on palju ka rattaüritusi erinevat tüüpi sõiduriistadele – Fat bike, BMX, rattakross jne. Aga palju on ka sündmusi, mis sobivad igale vanusele ja tasemele. Peaaegu igal nädalavahetusel toimub kusagil Eestimaa nurgas midagi põnevat jalgrattahuvilistele.

Koos sõita on tore!

Foto: Magnus Heinmets

Jalgrattasündmused, mida oodata:

 • Grand Fondo Estonia on unikaalne jalgrattasõit Eestis, mis on avatud kõigile, kellel on ratas, kiiver ja suur soov kogeda tõelist Itaalia rattakultuuri ja toitu. Distantsil Tartu - Viljandi toimub sõit 11. mail, aga Tallinn - Tartu sõidetakse 20. augustil. Mõlema sõidu osalejate limiit on 350.
 • Põleva Kivi Rattamaraton pakub ratturile pea kõike, mida ühelt põnevalt rattamaratonilt oodata.
 • 24.05-25.mail toimuv Tour of Estonia on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu UCI kalendrisse kuuluv profiratturite võidusõit, mis tutvustab läbi jalgrattasõidu Eestit, meie kaunist loodust ja mitmeid vaatamisväärsusi. Tour of Estonia koosneb kahest võidusõidupäevast, mille jooksul sõidavad rahvusvahelised rattameeskonnad kaks etappi.
 • Tartu Rattaralli on Ida-Euroopa suurim maanteeratturite võidusõit, mis on ühtlasi ka maailma suurimaks lastele mõeldud rattaürituseks. Sõidu start antakse 26. mail.
 • Sillamäe jalgrattafestival toimub kahel päeval, 29. ja 30. juunil Sillamäel ja Narva-Jõesuus.
 • Alutaguse rattamaratoni rada läbib suurema osa Alutaguse suusamaratoni rajast ning Ida-Virumaal saab kogeda hoopis teistsugust maastikku kui mujal Eestis. Maraton toimub 1.juunil.
 • 15. juunil toimub IRONMAN 70.3 Otepää triatlon, mis on mitmepäevane triatlonifestival ja toob kokku tuhandeid spordisõpru Eestist ja üle maailma.
 • Ekspeditsioon-võistlus Expedition Estonia viib 21.-23. juunil võistlejad Pärnu lahe rannalt Paldiskisse, seda nii jalgsi, rattaga kui kajakiga (kui ilm lubab).
 • 7. juulil toimub Husqvarna Olümpiakrossi karikasarja Narva etapp. Tegu on üle-eestilise jalgrattakrosside võistlussarjaga, võistlemine või kaasaelamine toimub Narva Pähklimäe terviseradadel.
 • 3. augustil toimub Tallinnas maailmakuulus IRONMAN Võistlus algab 3,8 km ujumisdistantsiga Lennusadama juures. Sellele järgneb kahest ringist koosnev rattadistants 180,2 km, mis viib osalejad pealinnast välja ümbruskonna asulatesse. Maraton 42,2 km koosneb neljast ringist ja finiš on Vabaduse väljakul. Võistlusele oodatakse üle tuhande triatleedi kogu maailmast.
 • 15. septembril toimuv Tartu Rattamaraton on maailma suurimaid maastikurattamaratone ning pakub osalemisrõõmu erinevatele vanuserühmadele ja erineva sportliku ettevalmistusega osalejatele. Põhidistantse on kaks, need on pikkusega 89 ja 40 km ning sõit toimub Lõuna-Eesti vaheldusrikastel maastikuradadel.
 • Haanja100 MTB on rattaüritus, mis toob 21.septembril stardijoonele üle viiesaja ratturi, kes ei pelga 100km pikkust rasket rada. Sel aastal on üle 3 aasta kavas ka 100 miili sõit (160,9km).
 • Erilise elamuse pakub 5.-6. oktoobril toimuv Hiiumaa Rattanädalavahetus, kus pimedas on rajavalgustuseks küünlad! Esimeseks sõiduks on öömaraton Emmastes, teise päeva sõit toimub Kõpus.

Maanteed kutsuvad sõitma

Foto: Oliver Moosus


Tulevastel rattasündmustel saad pilku peal hoida:

Eesti Jalgratturite Liidu võistluskalender
Eesti Triatloni Liidu võistluskalender
AeroBike eelseisvad üritused

Kui aga võistelda ei taha, siis on tore rattaga ka lihtsalt matkama minna! Otsi ratas välja!

Viimati muudetud: 06.05.2019

Teema: Aktiivne puhkus

Soovitame
Uudiskiri