Jalgrattaürituste TOP

Foto: Magnus Heinmets

Jalgrattaürituste TOP

Ehkki põhiline jalgrattahooaeg Eestis on aprillist oktoobrini, sõidetakse siin rattaga tegelikult läbi aasta. Seetõttu on palju ka rattaüritusi erinevat tüüpi sõiduriistadele – Fat bike, BMX, rattakross jne. Aga palju on ka sündmusi, mis sobivad igale vanusele ja tasemele. Peaaegu igal nädalavahetusel toimub kusagil Eestimaa nurgas midagi põnevat jalgrattahuvilistele.

Koos sõita on tore!

Foto: Magnus Heinmets

Jalgrattasündmused, mida oodata:

  • Hawaii Express Grand Fondo Estonia on unikaalne jalgrattasõit Eestis, mis on avatud kõigile, kellel on ratas, kiiver ja suur soov kogeda tõelist Itaalia rattakultuuri ja toitu. Sõit toimub 20. augustil.
  • 25.05-26.05.2018 toimuv Tour of Estonia on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu UCI kalendrisse kuuluv profiratturite võidusõit, mis tutvustab läbi jalgrattasõidu Eestit, meie kaunist loodust ja mitmeid vaatamisväärsusi. Tour of Estonia koosneb kahest võidusõidupäevast, mille jooksul sõidavad rahvusvahelised rattameeskonnad kaks etappi.
  • Tartu Rattaralli toimub sel aastal juba 37. korda. See on Ida-Euroopa suurim maanteeratturite võidusõit, mis on ühtlasi ka maailma suurimaks lastele mõeldud rattaürituseks. Sõidu start antakse 27.05.2018.
  • 4.08.2018 toimub Tallinnas maailmakuulus IRONMAN Võistlus algab ujumisega, sellele järgneb rattasõit Tallinna lähistel, mis finišeerub Vabaduse väljakul.
  • 15.-16.09.2018 toimuv Tartu Rattamaraton on maailma suurimaid maastikurattamaratone ning pakub osalemisrõõmu erinevatele vanuserühmadele ja erineva sportliku ettevalmistusega osalejatele. Põhidistantse on kaks, need on pikkusega 89 ja 40 km ning sõit toimub Lõuna-Eesti vaheldusrikastel maastikuradadel.

Maanteed kutsuvad

Foto: Oliver Moosus

Tulevastel rattasündmustel saad pilku peal hoida:

Eesti Jalgratturite Liidu võistluskalender
Eesti Triatloni Liidu võistluskalender
AeroBike eelseisvad üritused


Kui aga võistelda ei taha, siis on tore rattaga ka lihtsalt matkama minna! Otsi ratas välja!

Viimati muudetud: 17.01.2019

Teema: Aktiivne puhkus

Soovitame
Uudiskiri