Jalgrattaürituste TOP 2017

Allikas: Magnus Heinmets

Jalgrattaürituste TOP 2017

Allikas: Magnus Heinmets

Ehkki põhiline jalgrattahooaeg Eestis on aprillist oktoobrini, sõidetakse siin rattaga tegelikult läbi aasta. Seetõttu on palju ka rattaüritusi erinevat tüüpi sõiduriistadele – Fat bike, BMX, rattakross jne. Aga palju on ka sündmusi, mis sobivad igale vanusele ja tasemele. Peaaegu igal nädalavahetusel toimub kusagil Eestimaa nurgas midagi põnevat jalgrattahuvilistele.

Koos sõita on tore!

Foto: Magnus Heinmets

26.05 - 27.05.2017 toimuv Tour of Estonia on Rahvusvahelise Jalgratturite Liidu UCI kalendrisse kuuluv profiratturite võidusõit, mis tutvustab läbi jalgrattasõidu Eestit, meie kaunist loodust ja mitmeid vaatamisväärsusi. Tour of Estonia koosneb kahest võidusõidupäevast, mille jooksul sõidavad rahvusvahelised rattameeskonnad kaks etappi.

Mulgi Rattamaraton, mis toimub 20.05.2017, on üks rahvarohkemaid pikkade traditsioonidega jalgrattaüritusi. Selle stardipaik on Viljandi kesklinnas ning sõidu esimesed kilomeetrid kulgevadki linnatänavatel.

Tartu Rattaralli toimub sel aastal juba 36.korda. See on Ida-Euroopa suurim maanteeratturite võidusõit, mis on ühtlasi ka maailma suurimaks lastele mõeldud rattaürituseks. Sõidu start antakse 28.05.2017 kell 11.00 Tartus Turu tänaval.

Otepää võõrustab 5.08.2017 taas maailmakuulsa IRONMAN 70.3 sarja triatlonivõistlust ning pakub tuhandetele inimestele suurepärase võimaluse nautida kaunist loodust ja huvitavat võistlusrada.

Hawaii Express Grand Fondo Estonia on unikaalne jalgrattasõit Eestis, mis on avatud kõigile, kellel on ratas, kiiver ja suur soov kogeda tõelist Itaalia rattakultuuri ja toitu. Tegemist ei ole võistlusega! Sõidud toimuvad: 30. aprillil 2017, distantsil Tartu – Viljandi ja 20. augustil 2017, distantsil Tallinn – Tartu.

24.09.2017 toimuv Tartu Rattamaraton on maailma suurimaid maastikurattamaratone ning pakub osalemisrõõmu erinevatele vanuserühmadele ja erineva sportliku ettevalmistusega osalejatele. Põhidistantse on kaks, need on pikkusega 89 ja 40 km ning sõit toimub Lõuna-Eesti vaheldusrikastel maastikuradadel.

Maanteed kutsuvad

Foto: Oliver Moosus

Tulevastel rattasündmustel saad pilku peal hoida:

Eesti Jalgratturite Liidu võistluskalender
Eesti Triatloni Liidu võistluskalender
AeroBike eelseisvad üritused


Kui aga võistelda ei taha, siis on tore rattaga ka lihtsalt matkama minna!

Otsi ratas välja!

Viimati muudetud: 11.12.2017

Teema: Aktiivne puhkus

Soovitame