Gaudeamuse laulu- ja tantsupidu kannavad läbi pööripäeva salapära

Allikas: Gaudeamus

Gaudeamuse laulu- ja tantsupidu kannavad läbi pööripäeva salapära

Gaudeamuse tantsuetendus pakub esmakordset ja müstilist kogemust

Laupäeval, 23. juuni kell 22.00 toimub Tartu Tamme staadionil suurejooneline tantsuetendus "Jaaniöö müsteerium" – see on tempokas, põnevust ja müstikat täis jaanipäevale pühendatud öötantsupidu, mida peab kogema!

"Jaaniöö müsteerium" räägib loo noorest mehest ja naisest, kes armuvad, kuid kellel ei lasta koos olla. Nende armastus toob kaasa ridamisi seikluslikke ja müstilisi sündmuseid, millest sünnib jaanipäeva lõkete traditsioon.

See romantiline lugu mõjub kui vana legend või müüt jaanipidude tekkest. Valgus ja valgussümboolika esinevad etenduses lausa eraldi tegelaskujuna – kogu lavastust läbiva ja pidevalt muutuva karakterina. Aasta valgeimal ööl näeb imelisi valgusefekte, osavaid tulekunstnikke ja kogeme, missuguse müstika suudab Tamme staadionile luua ülisuur valguspark.

Kunagi varem ei ole Eestis öisel ajal tantsupidu korraldatud! Esmakordselt on Gaudeamuse ajaloos etenduses osalised ka kaasaegsed tantsijad. Oma suurepärast tehnilist taset ning jaanipäevale loodud kava näitavad ka Läti ja Leedu tantsijad.

Tantsuetenduse lavastaja on Renee Nõmmik, helilooja Ardo Ran Varres ja valguskunstnik mitmel järjestikusel aastal Aasta Valgustaja tiitliga pärjatud Meelis Lusmägi.


Gaudeamuse kontsert ja laulupidu "Jaanipäeva laulud" kannab läbi pööripäeva salapära ja 1000 aasta

Järgmisel päeval, 24. juunil kell 16.00 toimub Gaudeamuse ühe tähtsündmusena Tartu Lauluväljakul laulupidu ja kontsertetendus "Jaanipäeva laulud", mille kandvad teemad on jaanipäeva traditsioonid ja noorus läbi erinevate ajastuste.

Iga uue põlvkonna jaoks on noorus alati esmakordne. Eriti eriline on noorus pööriöö aegu, mil loodus pakatab ja on oma õitsengu tipul. Meie, tunnistame seda või mitte, oleme naha- ja karvapidi osake loodusest. Aasta valgeim aeg on parim hetk ennast välja elada, hõisata, karjuda, laulda, möllata ja tantsida ning teha seda koos, tuhandete omasugustega!

Laulupeol astuvad üles Baltikumi parimad üliõpilaskoorid ja -orkestrid, kes esitavad tempokat, jaanipäeva-teemalist repertuaari.

Esmakordselt Gaudeamuse ajaloos on laulupidu seotud etenduskunstiga. Menukas kirjanik Indrek Hargla ja tuntud lavastaja Ain Mäeots on loonud viis lühietendust, mis kannab publiku läbi 1000 aasta ja kujuteldavatele pööriöödele siin maalapil.

Sajandid vahetuvad, kuid armastus ja kirg ei tunne aja- ega ruumipiiranguid ning aasta lühimal ööl võivad kohtuda noored, kelle sündide vahele Kronose skaalal jääb küll 1000 aastat, aga Kairose skaalal ei maksa see midagi.

EV 100 programmi kuuluv Gaudeamus ühendab valguskunsti, muusika, koorilaulu ning tantsu eriliseks vaatemänguks, mille sarnast pole Tartus varem korraldatud. Kogu programm on üles ehitatud suvise pööripäeva teemale, käsitledes kolme Balti riigi jaanitraditsioone muinasajast kuni tänapäevani.

Viimati muudetud: 12.06.2018

Teema: Lõuna-Eesti

Soovitame
Uudiskiri