Folgilikud rütmid Hiiumaal – Hiiu Folk tuleb taas!

Allikas: Laur Meldorf

Folgilikud rütmid Hiiumaal – Hiiu Folk tuleb taas!

Juba 15. juulil avatakse imelisel Läänemere saarel Hiiumaal Eesti üks olulisimaid pärimuskultuuriüritusi XVI Hiiu Folk Festival. Tänavuse festivali teema on „Aja lugu“ – programmis on mitmed Hiiumaa ja Eesti lood.


Eesti esinejaist rõõmustavad publikut näiteks Estonian Voices, Curly Strings, Puuluup jt. Suurepärased artistid tulevad ka piiri tagant, neist tuntuim on kahtlemata Soome pop-folk kanneldaja Ida Elina, kes annab kontserdi laupäeva, 17. juuli õhtul Kassari kiigeplatsil. 

Pühapäev on traditsiooniliselt kirikutepäev – siis toimuvad kontserdid kirikutes ja kabelites üle saare.

Festival lõpeb mälestuskontserdiga „Jaagu laulud ja laulud Jaagule“ Kärdla kirikus pühendusega tänavu meie seast lahkunud Jaak Johansonile.


Nagu alati, on kõigil külastajail võimalus osaleda Hiiumaa loodusmatkadel. Samuti saab osaleda rahvamuusika õpitubades oma ala parimate meistrite juhtimisel. Pere pisemad leiavad rohkelt tegevust spetsiaalsetes lastepesades. Tasub meeles pidada, et Hiiu Folk on alkoholivaba üritus – üritus soovib pakkuda siirast rõõmu ja elamusi alates suurtest kuni päris pisikesteni.


Kuidas Hiiu Folgile tulla?

Kui Hiiumaale pääseb Mandri-Eestist muidu praamiga või lennukiga, siis viimastel aastatel on eriti populaarseks saanud festivali külastamine oma isikliku veesõidukiga. Ikka seetõttu, et Hiiumaa väikesadamad on hästi korrastatud ja valmis vastu võtma külalisi.

Kust leiab pileteid?

Hiiu Folgi majutuspakette pakub Eesti suurim reisibüroo Estravel ning festivalipasse saab osta Piletilevist. Kuni 13aastased lapsed (k.a) pääsevad festivalile aga sootuks tasuta.

Festivali ajaks palutakse kuulajatel oma neljajalgsed sõbrad jätta koju, et kõik külastajad kontsertide nautimisest suurima elamuse saaksid.

Et viiruse levimine ja valitsuse otsused võivad plaane veel mõjutada, ei ole Hiiu Folgi korraldajad kaitstud muudatuste ees ajakavas ja programmis.

Vaata ka Hiiu Folgi veebilehte.

Kohtumiseni XVI Hiiu Folgil 15.–18. juulil 2021 Hiiumaal!

Viimati muudetud: 15.06.2021
Eesti helide viktoriin | Puhka Eestis