Eesti Filmimuuseum ootab külla!

Allikas: Eesti Filmimuuseum

Eesti Filmimuuseum ootab külla!

Filmimuuseum juhatab külastajaid läbi lossipargi kulgev filmimaailma märgiline „punane vaip", tutvustades seeläbi külastajaile lähemalt Eesti filmiajalugu ja -maailma.

Filmimuuseumi näitus kannab kinokunstile iseloomulikku pealkirja „Duubel ÜKS" ja see juhatab su läbi kõikide filmitegemise etappide, tutvustades neid läbi erinevate interaktiivsete vahendite. Saad tutvuda kogu filmivalmimise protsessiga, liikudes justkui kaamerataguses maailmas – aimu saad stsenaariumi, võttepaiga, montaaži, valguse ja heli rollidest ühe hea filmi juures, kuulata paljude filmitegijate lugusid, näha joonisfilmi kangelaste sündi, proovida filmikostüüme ja palju muud. Väljudes võttepaigast võid istuda eesti filmiheliloojate rongile, kuulata head muusikat ja ning mõtiskleda muusika rolli üle filmikunstis. Jõudes punasele vaibale ei maksa kohkuda välklampide sähvatustest, vaid tuleb julgelt naeratada ja sirge seljaga edasi astuda. Paljud illustreerivad näited on küll pärit Eesti kinokunstist, aga kuna filmitegemise protsess on üsna ühesugune nii Tallinnas kui Hollywoodis, saavad kõik külastajad meeleoluka elamuse, uutest teadmistest rääkimata.


Näituse teise osa moodustab maagiline illusioonide ruum, mis rabab üleelusuuruste masinatega – kaadervärgiga, mille kõik osad rassivad ühise eesmärgi nimel – et seisvast pildist saaks liikuv pilt. Filmi sünniajast, 19. sajandist, inspireeritud masinad kutsuvad uurima ja katsetama, kuidas pilt liikuma saadi.

Huvilised saavad end ka filmitegijana proovile panna – nn green screen stuudios saab igaüks salvestada lühivideot ja tunda end osalisena mõnes filmistseenis.

Hoones on oluline koht 210-kohalisel kino- ja konverentsisaalil, kus saab korraldada nii filmilinastusi kui ka kõige esinduslikumaid üritusi. Muuseumis olev kohvik pakub filmidest inspireeritud suupisteid ning muuseumipoes ootab suveniirivalik.

Viimati muudetud: 22.02.2021

Teema: Tallinn, Kultuur ja Ajalugu

Uudiskiri