EV100 tähistamine algab 16. aprillil üle-eestilise matkaga

Allikas: Sven Zacek / Visit Estonia

EV100 tähistamine algab 16. aprillil üle-eestilise matkaga

Aprilli keskpaigas möödub 100 aastat päevast, mil eestlaste asualad said ühendatud ning tekkis meie riigi kontuur. Tähistame seda sündmust 16. aprillil rahvamatkaga ja avame Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva pidustused! 

Allikas: EV100 pildipank

Matkame endisaegsel kubermangupiiril, et see sümboolselt kustutada

Endisaegne Liivimaa ja Eestimaa kubermangupiir kulgeb Peipsist Tõstamaani. Seda lähevad 16. aprillil läbima sadakond profimatkajat. Profimatkajad on varustatud GPS-seadmetega, mis teevad nende ''piirikustutuse'' nähtavaks kõigile nii ERRi kui EV100 kodulehe vahendusel.

Kõik matkahuvilised saavad aga valida 18 erineva marsruudi vahel, millest üks on läbitav ka kanuuga. Matkarajad toovad mööda väiksemaid ja suuremaid teid üheksasse kogunemispaika, kus toimub ka meeleolukas õhtune kultuuriprogramm.

Autor: Joosep Tammemäe

16. aprillil toimuvale EV100 avasündmuse matkale on vajalik eelnev registreerimineTähelepanu! Matkaja korraldab enda transpordi marsruudi algusesse ja lõpp-punktist ära ise.

Süütame 16. aprillil oma südametuled

Lisaks sellele, et EV100 avasündmuse puhul on õhtul kõik oodatud süütama lõkke, on Telia Eesti loonud Eesti juubelisündmuste jaoks EV100 nutirakenduse. Vajutades rakenduses südame nupule, ilmub kaardile inimese asukohta tähistav helendav täpike. Nii saavad kõik inimesed märku anda, et hoolivad oma maast. EV100 rakendusest saab lugeda EV100 uudiseid ja koostada oma EV100 lemmiksündmuste kava. EV100 nutirakendus on tasuta allalaetav Google Play ja iTunes kaudu.

Allikas: EV100 pildipank

Suur saatepäev Eesti Rahvusringhäälingus

Juubelipidustuste avapäeva saab jälgida ka Eesti Televisiooni vahendusel. 16. aprillil tehakse otselülitusi matkaradadele ja tutvustatakse EV100 programmi. Lisaks saab näha, kuidas matkajate abiga ''kustub'' endisaegne kubermangupiir.

Kõik on oodatud jagama sotsiaalmeedias pilte oma päevast ja lõkketuledest, kasutades teematrelle #EV100, #pidualgab ja #minajään.

Viimati muudetud: 02.02.2018
Soovitame
Uudiskiri