Euroopa koorifestival EUROPA CANTAT jõuab Eestisse

Allikas: Urmas Luik

Euroopa koorifestival EUROPA CANTAT jõuab Eestisse

2018. aastal on Tallinnal au olla esimene linn Baltimaades, kes korraldab Euroopa Kooriühingu poolt algatatud festivali EUROPA CANTAT. EUROPA CANTAT on üks olulisimaist koorimuusikamaailma kohtumispaigust, mis toimub iga kolme aasta järel erinevas Euroopa linnas. Seekordne festival toimub 27. juulist 5. augustini Tallinnas.

Juba 20. korda toob see ainulaadne muusikasündmus kümneks päevaks kokku üle 3000 laulja, dirigendi, helilooja ja koorimuusikahuvilise üle maailma. Seekordse festivali juhtmõtteks on "Miljon viisi laulmiseks", mis räägib loo sellest, kuidas iga eestlane on seotud laulmisega – alates laste hällitamisest kuni Nõukogude Liidust vabaks laulmiseni. Sellest inspireerituna näitab festival kontsertide, töötubade jm tegevuste abil kooslaulmise mitmekülgsust ning seda, kuidas koorilaul on enamat kui lihtsalt koorikontsert.

Europa Cantat Junior 2011

Foto: Urmas Luik

Festivali raames toimub 31 töötuba, mida juhendavad maailma juhtivad kooridirigendid, sealhulgas Bob Chilcott (Suurbritannia), Daniel Reuss (Holland) ja Tõnu Kaljuste, ning lõpevad kontsertidega erinevates Tallinna kontserdisaalides. Töötubades esitatakse nii barokk- ja nüüdismuusikat kui ka erinevate maade rahvamuusikat, jazz- ja popmuusikat.

Kõik huvilised on oodatud aga pea sajale kontserdile üle kogu Eesti – 28. juulil on Vabaduse väljakul festivali avatseremoonia, kus esineb ka maailmakuulus vokaalansambel The Swingles, 3. augustil toimub Tallinna Lauluväljakul kontsert "Palju õnne, Eesti!", mis on festivali kingitus Eesti Vabariigile 100. sünnipäevaks. Lisaks on toimumas KooriÖÖ vanalinna hoovides, promenaadikontsert Kultuurikatlas ning koorikontserdid erinevates Eesti paikades.

Tule ja saa osa Euroopa ägedamast kooripeost – EUROPA CANTAT pakub midagi kõigile!

Viimati muudetud: 16.05.2018

Teema: Tallinn

Soovitame
Uudiskiri