EHEdad veini- ja siidrivalmistajad Eestis

Allikas: Alexander Gu

EHEdad veini- ja siidrivalmistajad Eestis

Kuidas valmistada siidrit? Kuidas maitsevad parimad Eesti veinid? Kus Eesti veine degusteerida saaks? Allolevad EHE ökomärgist kandvates siidri- ja veiniettevõttetes saad kõiki neid asju teha. Tule meki ja õpi!

Eesti veini koolitus

Järva maakond, Valgma küla

Hindreku talus Järvamaal Valgma külas on avatud Eesti Veini Kamber. Tegu on eranditult Eesti veinitootjate toodangu tutvustamisele keskendunud ettevõtmisega. Pakutakse erinevate veinitalude ja -mõisate toodangut. Võimalik on maitsta kohapeal, osta kaasa ja õppinud sommeljee teeb õdusas atmosfääris  veinikoolitusi.  Tutvust tehakse Eesti veinide valmistusviisidega, toorainega, ajalooga ja veinimeistritega, kelle toodangut leiab veinikambrist. Suuremale grupile erinevad paketid, suvisel ajal üksinda või kahekesti tulles erinevad päevapakkumised.

Loe edasi

Uue-Saaluse veinitalu tuur

Võru maakond, Uue-Saaluse küla

Oleme pereettevõte Võrumaal Haanja looduspargis- Eesti parim alternatiivtalu 2019! Kasvatame Eesti kõrgeimal (222 ümp) asuvas maheistanduses astelpaju ja viinamarju ja valmistame käsitööveine. Pakume aastaringselt harivat "veinituuri", kus tutvustame oma tegemisi degusteerime veine koos suupistetega. Maist kuni oktoobrini teeme ka ringkäigu istandikus. Talus on seminari korraldamise ja toitlustuse võimalus kuni 25 inimesele. Meie lähedal asub kaunis Kavadi järv, kus on lõkke- ja ujumiskohad ja 4,5 km pikkune matkarada. Pakume ka giiditeenust. Parim veinivalik on meie e-poes ja kohapeal talupoes.

Loe edasi

Siidrituur Soomaa serval Tori Siidritalus

Pärnu maakond, Jõesuu küla

Vaid 30-minutilise autosõidu kaugusel Pärnust asub Tori Siidritalu. Oleme suurim mahesiidri- ja maheveinitalu Eestis ning ilmselt ka Baltikumis. Väärindame siidriks ja veiniks marju ja puuvilju, mis on peamiselt pärit Soomaa ümbrusest. Soomaa on Eesti suuruselt teine rahvuspark massiivsete soode ja rabade ning puutumata loodusega. Siin on hästi välja arendatud loodusturismi atraktsioonid ja teenused. Tori Siidritalu külastuse käigus tutvume maailma ühe põhjapoolseima viinamarjakasvatusega, siidri- ning veinitootmisega ja degusteerime talu toodangut.

Loe edasi

Siidrimeistri töötuba „Dégorgement“ Tori Siidritalus

Pärnu maakond, Jõesuu küla

Tulge proovige kätt siidrimeistrina! Töötoas saate ise osaleda siidrivalmistamise protsessis - põnevas tööetapis nimetusega „dégorgement“. Dégorgement on traditsioonilisel šampanjameetodil valmistatud jookide üks tähtsamaid tööetappe, kus pärast jookide setitamist toimub pudelist efektne pärmisademe eemaldamine ja vahuveinikorgi panek. Tutvustame teile ka tootmist siidrivabrikus, räägime hea siidri valmistamise saladustest ja pakume meie tooteid degusteerida.

Loe edasi

Personaalne veinivalmistamise õpituba Murimäe Veinikeldris

Valga maakond, Truuta küla

Erakordne elamus sõpradest või kolleegidest seltskonnale, kes hindab põnevaid maitseid ning uusi kogemusi. Pakume seltskondadele eksklusiivset võimalust valmistada üheskoos üks meelepärane vein (partii 30 liitrit). Osalistel on võimalik kombineerida erinevaid tooraineid ning töövõtteid, millega kujundate ise omale sobiva veini maitse. Veinimeister aitab ja juhendab ning siis jätame veini kolmeks kuni kuueks kuuks valmima. Kujundame igale pudelile sobiva personaalse etiketi ning pudeldame valmis veini, mille teieni hiljem toimetame. Külastus sisaldab ka ringkäiku viinamäel ning veinikeldris.

Loe edasi

Murimäe käsitööveinide degustatsioon ja sobitamine kohaliku toiduga

Valga maakond, Truuta küla

Veinide degustatsioon (2 tundi) Murimäe Veinikeldris sobib ideaalselt sõpruskonna või kolleegidega ajaveetmiseks kauni Otepää looduse keskel. Pakume ehtsat veinielamust Lõuna-Eestis valmistatud veine nautides. Külastus sisaldab ringkäiku viinamäel ning veinikeldris, mille käigus näeb Murimäe viinamarjakasvatust, degusteeritakse 5 erinevat käsitööveini ja tutvutakse veini ja söögi sobitamise põhimõtetega. Hea teada: Murimäe Veinikeldri veine saab alati ka kaasa osta.

Loe edasi

Käsitööveinide valmistamise algkursus Murimäe veinikeldris

Valga maakond, Truuta küla

Murimäe Veinikeldri koduveini valmistamise kursusel õpitakse koduveini tegemist erinevatest toorainetest ja kasutama vajalikke mõõteriistu ning lisaaineid (pärmid, peatajad, selitajad). Käsitletakse ka näpunäiteid pudeldamiseks ja soovitusi koduveini seadustamisel (Murimäe Veinikelder on tunnustatud veinitootja). Lisaks maitseme erinevaid eestimaisest toorainest (näiteks astelpaju, aroonia, kirss, rabarber, karusmari) valmistatud käsitööveine.  Külastus sisaldab ka ringkäiku viinamäel ning veinikeldris, kus tutvustame Murimäe Veinikeldri tegemisi ja põhjamaist viinamarjakasvatust.

Loe edasi

Allikukivi Veinimõisa külastus ja degusteerimine

Pärnu maakond, Allikukivi küla

Mõis toodab käsitööveine eestimaistest marjadest ja puuviljadest. Tootmine toimub ajaloolises kalevivabriku direktori häärberis.   Külastuse käigus: -   räägime piirkonna ja häärberi ajaloost -   külastame mõisa ajaloolist parki -   külastame mõisa aeda,kus vaatame millest Allikukivil veini tehakse -   külastame mõisa veinikeldrit,kus räägime marjaveinide valmistamisest -  degusteerime mõisas valmistatud marjaveine  Kohapeal on avatud ka mõisa poesalong.

Loe edasi
Viimati muudetud: 26.05.2021

Teema: Kultuur ja Ajalugu, Aktiivne puhkus, Söök, Jook ja Ööelu

Pane proovile oma teadmised Eesti kultuurist ja võida ööbimisega reis!