Eestlased teavad saladust, kuidas tagada enda ohutus ja nähtavaks tegemine pimedatel talvepäevadel. See väike, lihtne ja kassi silmadest inspireeritud vidin peaks kaasas olema nii linnatänavail kui sportides.
Ööd on meil pikad ja päevad talvel lühikesed – detsembrikuus on valget aega kõigest kuus tundi. Õnneks teadvustavad Eesti inimesed pimedal ajal enda nähtavaks tegemise vajalikkust hästi – helkureid kannavad peaaegu kõik lapsed ja üle 2/3 täiskasvanutest. Seda suuresti tänu 2011.aastal vastuvõetud seadusele, mis nõuab helkurite kasutamist pimeduses ja halva nähtavuse korral.
Kas Sina oled pimeduses nähtav?
Foto: Lembit Michelson
Kas teadsid, et esimese helkuri leiutas juba 1934. aastal Nottinghami teetööline Percy Shaw, kes sai selleks idee kui märkas öösel pimedal maanteel sõites teepervel seisva kassi silmadest tagasipeegelduvat autotulede valgust?
Helkur kaitseb selle kandjat pimedas liigeldes. Ent pea meeles, et iga helkiv ese ei ole veel helkur! Pimedas kaitseb ja teeb nähtavaks vaid nõuetele vastav sertifitseeritud helkur. Autojuhtidele ja teistele liiklejatele muutud sa Eesti pimedatel öödel nähtavaks vaid siis, kui:
Selleks et kõigile neile nõuetele vastav helkur sind päriselt ka nähtavaks teeks, riputa see enda mantli või jope sõiduteepoolsele küljele maapinnast 50-80 cm kõrgusele.
Kuigi Eestis on helkuri kandmine kohustuslik, võta see kaasa ka reisile, sest see kaitseb ja teeb Sind nähtavaks kõikjal maailmas. Ka on helkur alati praktiline ja vajalik kingitus kõigile neile, kes armastavad jooksmist, jalgrattasõitu, matkamist, samuti lastele.
Stiilsed helkureid leiad: ExtraWize, Krentu, KuKuJuKu Helku, Willow ja Dark Aid.