Eestlaste saladus ohutuks liiklemiseks pimedas – helkur!

Foto: Triinu Haller

Eestlaste saladus ohutuks liiklemiseks pimedas – helkur!

Eestlased teavad saladust, kuidas tagada enda ohutus ja nähtavaks tegemine pimedatel talvepäevadel. See väike, lihtne ja kassi silmadest inspireeritud vidin peaks kaasas olema nii linnatänavail kui sportides.

Pimedusest inspireeritud leiutis

Ööd on meil pikad ja päevad talvel lühikesed – detsembrikuus on valget aega kõigest kuus tundi. Õnneks teadvustavad Eesti inimesed pimedal ajal enda nähtavaks tegemise vajalikkust hästi – helkureid kannavad peaaegu kõik lapsed ja üle 2/3 täiskasvanutest. Seda suuresti tänu 2011.aastal vastuvõetud seadusele, mis nõuab helkurite kasutamist pimeduses ja halva nähtavuse korral. 

Helkiv pimedus

Kas Sina oled pimeduses nähtav?

Foto: Lembit Michelson


Kas teadsid, et esimese helkuri leiutas juba 1934.aastal Nottinghami teetööline Percy Shaw, kes sai selleks idee kui märkas öösel pimedal maanteel sõites teepervel seisva kassi silmadest tagasipeegelduvat autotulede valgust?

Stiilne ja praktiline detail

Praktiline ja ilus

Helkureid on väga erineva kuju ja disainiga - helkiv ehe Helk.

Foto: Triinu Haller

Helkuritel on praktiline eesmärk, aga see ei tähenda, et nad peaksid välja nägema igavad või ebaisikulised. Paljud ettevõtted ja disainerid on toonud traditsioonilise plastmassist vidina juurde oma vaatenurga, pakkudes nii stiili kui mängulisust, mõned neist näevad välja nagu kõrgmoe aksessuaarid.

Kuigi Eestis on helkuri kandmine kohustuslik, võta see kaasa ka reisile, sest see kaitseb ja teeb Sind nähtavaks kõikjal maailmas. Ka on helkur alati praktiline ja vajalik kingitus kõigile neile, kes armastavad jooksmist, jalgrattasõitu, matkamist, samuti lastele.

Stiilsed helkuireid leiad: Krentu, KuKuJuKu Helku, Helk, Willow ja Dark Aid.

Viimati muudetud: 08.11.2018

Teema: Ostlemine

Soovitame