Eesti TOP keskaegsed sündmused

Allikas: Visit Estonia

Eesti TOP keskaegsed sündmused

Hansaajast on möödas küll mitu sajandit, ent see on endiselt lummav oma värvikirevate rõivaste, kaasakiskuva muusika, uhkeldavate relvade ja käsitöömeistrite tarkusega. Külasta mõnda neist toonast eluolu tutvustavast sündmusest ja reisi korraks ajas tagasi!

1

Viljandi Hansapäevad

Viljandi maakond, Viljandi

03.06.2022 - 05.06.2022

Viljandi on nooruslikust elujõust pakatav iidne linn. Kui tänapäeval võib Viljandit nimetada innovaatiliste ettevõtete rohkuse tõttu Eesti ekspordipealinnaks, siis keskajal käis siin vilgas elu tänu linna läbinud kaubateele. Meenutamaks Viljandi üht kuldaega, toimuvad linnas igal aastal hansapäevad. Varasuvel tõmbab see väikelinn selga keskaegse rüü ja meenutab kuidas hansaliidu liikmestaatus siia aegade jooksul rikkust ja lennukaid ideid kokku kandis.

Loe edasi
2

Tallinna Vanalinna Päevad

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

03.06.2022 - 05.06.2022

Tallinna Vanalinna Päevad on suurim vanalinnas siinsele kultuuripärandile ja kogukonnale pühendatud festival. Mitme päeva jooksul toimuvad linnarahvale ja külalistele erinevad tasuta muusika-, teatri-, kunsti- ja spordisündmused. Nii väikesed kui suured saavad põigata vanalinna hoovidesse, tutvuda pidustuste kaudu Tallinna pika ja muljetavaldava ajalooga ja võtta osa erinevatest tegevustest. 

Loe edasi
3

Narva Linna Päevad

Ida-Viru maakond, Narva

03.06.2022 - 05.06.2022

Narva Linna Päevad on kõige eredam ja põnevam juunikuu sündmus, mis toimub 2022. aastal juunis. Pidulik rongkäik, spordivõistlused, kultuurisündmused, näitused, messid, käsitööliste laat ja ohtralt meelelahutust!

Loe edasi
4

Pärnu Hansapäevad - keskaja ning pärandi festival

Pärnu maakond, Pärnu linn

01.07.2022 - 03.07.2022

Ajalugu jutustab meie lugu ajas. Hansapäevad vaatavad ajas tagasi. Lähme juurte juurde. Lähme kividesse talletunud tarkuse juurde. Hansapäevadel ootab külastajaid rikkalik kontserdiprogramm, kolmel päeval, viiel laval trubaduurid meilt ja mujalt, keskaja kombed ja tavad, linnud ja loomad, rüütli-, ammu- ja vibuturniirid, keskaja turg, käsitöömeistrite laat, lasteküla ja atraktsioonid, erinevad õpitoad nii lastele kui täiskasvanutele.   Tutvustame esivanemate tegemisi-toimetamisi ja oskusi ning tarkusi.

Loe edasi
Viimati muudetud: 28.02.2022
Eesti helide viktoriin | Puhka Eestis