Eesti TOP keskaegsed sündmused

Foto: Visit Estonia

Eesti TOP keskaegsed sündmused

Hansaajast on möödas küll mitu sajandit, ent see on endiselt lummav oma värvikirevate rõivaste, kaasakiskuva muusika, uhkeldavate relvade ja käsitöömeistrite tarkusega. Külasta mõnda neist toonast eluolu tutvustavast sündmusest ja reisi korraks ajas tagasi!

1

Tallinna Vanalinna Päevad

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

30.05.2019 - 02.06.2019

Tallinna Vanalinna Päevad on suurim vanalinnas siinsele kultuuripärandile ja kogukonnale pühendatud festival. Viie päeva jooksul toimuvad linnarahvale ja külalistele mitmesugused tasuta muusika-, teatri-, kunsti- ja spordisündmused. Nii väikesed kui suured saavad põigata vanalinna hoovidesse, ttutvuda pidustuste kaudu Tallinna pika ja muljetavaldava ajalooga ja võtta osa erinevatest tegevustest.  Alates 1982. aastast peetava festivaliga tähistatakse kauni suve algust.    

Loe edasi
2

Viljandi Hansapäevad

Viljandi maakond, Viljandi

07.06.2019 - 08.06.2019

Viljandi on nooruslikust elujõust pakatav iidne linn. Kui tänapäeval võib Viljandit nimetada innovaatiliste ettevõtete rohkuse tõttu Eesti ekspordipealinnaks, siis keskajal käis siin vilgas elu tänu linna läbinud kaubateele.Meenutamaks Viljandi üht kuldaega, toimuvad linnas igal aastal hansapäevad. Varasuvel tõmbab see väikelinn selga keskaegse rüü ja meenutab kuidas hansaliidu liikmestaatus siia aegade jooksul rikkust ja lennukaid ideid kokku kandis.

Loe edasi
3

Kuressaare Lossi Päevad

Saare maakond, Kuressaare linn

29.06.2018 - 30.06.2018

Ajaloohõnguline festival kogu perele Eesti ühe kaunima lossi õuel ja müüride vahel. Kaasa saab elada ajaloost inspireeritud suursugustele vaatemängudele, uudistada ajalooküla melu, nautida kauneid kontserte ja meeleolukaid etendusi ning proovida kätt erinevates õpikodades. Käsitöölised pakuvad looduslähedast väärtkaupa ning lossikokad aegade taguste retseptide järgi valmistatud toite.

4

Pärnu Hansapäevad - Keskaja ja pärandi festival

Pärnu maakond, Pärnu linn

28.06.2019 - 30.06.2019

Ajalugu jutustab meie lugu ajas. Hansapäevad vaatavad ajas tagasi. Lähme juurte juurde. Lähme kividesse talletunud tarkuse juurde. Hansapäevadel ootab külastajaid rikkalik kontserdiprogramm, kolmel päeval, viiel laval trubaduurid meilt ja mujalt, keskaja kombed ja tavad, linnud ja loomad, rüütli-, ammu- ja vibuturniirid, keskaja turg, käsitöömeistrite laat, lasteküla ja atraktsioonid, erinevad õpitoad nii lastele kui täiskasvanutele.   2018. aastal tutvustame küla tegemisi-toimetamisi ja esivanemate oskusi ning tarkusi. Tahame näidata Eesti küla oma eheduses ja ilus.

Loe edasi
5

Keskaja päevad Tallinna vanalinnas

Harju maakond, Tallinn

11.07.2019 - 14.07.2019

Iga aasta juulikuu esimesel täispikal nädala neljal päeval muutub Tallinnas Raekoja plats ja Niguliste kiriku ümbrus õitsvaks hansalinnaks. Keskaja päevade keskmes toimub Meistrite turg Raekoja platsil. Pakutakse parimaid käsitöökaupu lähedalt ja kaugelt! Turg tegutseb iga päev. Kõigil neljal päeval pakutakse linnarahvale Raekoja platsi laval meeleolukaid kontserte, ülesastumisi ja keskaegset meelelahutust. Kaugemad esinejad saabuvad kaugetest maadest. Keskaegsed kontserdid ning erinevad ülesastumised saavad toimuma kõikjal üle Tallinna vanalinna. Lastele rüütlikool ja vibuturniir.

Loe edasi
6

Tartu Hansapäevad

Tartu maakond, Tartu

20.07.2019 - 21.07.2019

Tartu Hansapäevade igas vanuses külastajad saavad osa kirevast laadamelust, lisaks külastab kesklinna ajastu vaim, kel varuks üllatusi. Hansapäevade ajal muutub Tartu kesklinn alaks, kus saab nautida kohalikust toorainest tehtud toitu, õppida uusi oskusi, külastada spontaanseid või kooskõlastatud kontserte ning veeta nii suurte kui väikeste sõpradega lõbusalt aega. Tulla tasub taas kogu perega!

Loe edasi
7

Keskaja Päevad Viljandi Ordulinnuses

Viljandi maakond, Viljandi

12.07.2019 - 13.07.2019

Viljandi järve kaldal kerkivatel mägedel on rääkida lugu keskaegse Eesti suurimast linnusest. Kahel päeval tutvustatakse elu keskajal: igapäevatoimetused, muusika, pidustused, öised romantilised tõrvikud ja lõkked, kunst, käsitöö, turu elu, mõõgavõitlused ja narrid ja laadanaljad. Püsti on pandud nii soontemudija, kristalli-, nõia- kui ka käejoontekoda. Inimesi veavad hobuvankrid, rahvast lõbustavad narrid, legende räägivad palverändurid, laval astuvad üles muusikud koos tulevärgiga, kõrtsis pakutakse ehtsaid keskaegseid roogasid ja toimub ka tõeline pidusööming.

Loe edasi
8

Ajaloofestival "Narva lahing"

Üle Eesti

11.08.2017 - 12.08.2018

Rahvusvaheline ajaloofestival koondab Narva linnuse õuele sõjaajalooklubid kogu Põhja-Euroopast. Augustis, kolmeks päevaks linnuse hoovi rajatud telklaagrisse kogunevad Peeter I ja Karl XII aegseid mundreid kandvad sõjamehed, et pidada uuesti maha ajalooline Vene ja Rootsi vaheline Põhjasõja lahing. Sõjalaagri kõrval toimetab põlisrahva küla, Põhjaõues toimub vana aja laat, õpetame mitmeid käsitöökunste, sealhulgas käsitsi paberi valmistamist ja lubame musketist pauku teha. Noortele sõdurihakatistele korraldatakse nekrutiks võtmine ja sõjaline õppus, nii nagu see 300 aastat tagasi käis.

9

Valge Daami Aeg

Lääne maakond, Haapsalu linn

16.08.2019 - 18.08.2019

Valge Daami aeg on juba kolmel aastakümnel olnud Haapsalu suve üks tähtsamaid sündmusi. Augusti täiskuule kõige lähemal oleval nädalalõpul muutub Haapsalu vanalinn sumisevaks laadaplatsiks, kirev kultuuriprogramm kestab hommikust õhtuni ning pimeduse saabudes mängitakse piiskopilinnuses Valge Daami vabaõhuetendusi. Suvelavastus "100 Valget Daami" on pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünniaastapäevale. Paljude varasemate Valge Daami lavastuste eeskujul alates 1979. a on ka selle loo peategelaseks noor eesti tüdruk Maila, kelle teed ristuvad toomhärraga. Lisaks veendumusele, et armastada võib seisusest sõltumata seda, keda süda ihkab, usub Maila vabadusse – külarahva hoiatustest hoolimata hakkab ta oma võitleja hingega piiskopkonnale vastu, püües tuua tollasesse ühiskonda positiivset muutust. Näidendi autor Piret Jaaks, lavastaja Siim Tõniste, muusika Peeter Rebane.

Loe edasi
Viimati muudetud: 31.05.2018
Soovitame
Jaga oma elamusi #visitestonia