Birgitta festival

Allikas: Birgitta Festival

Birgitta festival

Birgitta festival  on rikka ajalooga rahvusvaheline muusikateatri festival, mis toob igal suvel endaga tipplavastused üle kogu maailma. Selle kõrval, ja mitte vähem tähtsana, on festivali üheks tunnuseks selle väga eriline toimumispaik – Pirita kloostri varemed. Varemetest õhkuv salapära ja augustikuised romantilised õhtud üheskoos tipptasemel kultuuriga on põhjus, miks aastast aastasse inimesed end ikka ja jälle Birgitta festivalilt leiavad.

Tänavu toimub festival 15. korda ja on pühendatud selle loojale, maestro Eri Klasile. Nii võidki programmist leida lavastusi, mis on ühel või teisel moel Klasiga seotud. Selle ehe näide on, et festivali peakülaline on Moskva Novaja Opera, mille peadirigent Klas aastatel 2006–2011 oli.

Nii nagu ajalooliselt soovis seda maestro ise, on ka tänavune festival kokku pandud viisil, mis kõnetab eri žanrite armastajaid. Näha saab klassikalise balleti esindajat "Don Quijotet", lugu rüütlist, kelle jaoks on elu mõte taastada härrasmehelikkus ja elada kui rüütel oma romantilises maailmas. Balletiarmastajate jaoks on varuks veelgi üllatusi – festivali üks tähtsündmustest on balletigala, kus saab näha ka maailmakuulsa John Neumeieri loomingut. Ooperigalal aga astuvad üles Klasiga erineval viisil seotud külalised ning kõlab ooperiparemik üle maailma ja läbi ajaloo.

Pettuma ei pea ka klassikalise ooperi armastajad. Birgitta festival 2019 toob publikuni tunnetest õhkava Verdi "Trubaduuri" ja Kuldse Maski festivalil ohtrate nominatsioonidega tunnustatud Gounod' "Fausti". On oopereid, mis jäävad oma sünnimaa piiridesse, need kaks pole seda aga kindlasti mitte! Maailmakuulsad ooperid toob dirigent Jan Latham-Koening'i juhtimisel publikuni Moskva Novaja Opera.

Ühe särtsakaima külalisena saab Birgitta festivalil kaasa elada a capella kollektiivile The Voca People. Kollektiiv, kelle kohta on isegi New York Times'il jagunud vaid kiidusõnu. Vokaalgrupi ampluaa on niivõrd lai, et kõlavad lood klassikast Bruno Marsini.


Väga erilise projektiga külastavad tänavu Birgitta festivali Kristjan Järvi, Helen Rekkor ja Mick Pedaja – kolm suurt nime, kes seisavad võimsa visuaalteatri etenduse taga.

Viimati muudetud: 23.04.2019

Teema: Tallinn

Soovitame