MustonenFest 2019

Allikas: MustonenFest

MustonenFest 2019

MustonenFesti näol on tegu barokkmuusika kontsertide sarjaga, mis sai alguse 1989. aastal. Praeguseks on festival murdnud välja ühele ajastule pühendatud muusika kitsast voolusängist ning kasvanud mahukaks, eri muusikastiile viljelevaks festivaliks.

Festivali loojaks ning kunstiliseks juhiks on viiuldaja ja dirigent, vanamuusika autoriteedina rahvusvaheliselt tuntud Andres Mustonen.

2019. aastal on MustonenFestil tulemas auväärne juubelifestival, täitub 30 aastat esimesest festivalist! Sellise tähiseni jõuavad vaid vähesed sündmused maailmas – Eestis on sama pika ajalooga näiteks rahvusvaheline orelifestival, maailmas on aga selliseid festivale külluses, näiteks väärikas BBC Proms. Pikaaegsete festivalide tunnuseks on vähemalt kolm olulist väärtust – nad on valmis pidevalt muutuma, neil on väga tugev ja kvaliteetne programm ning kindlasti peavad nad säilitama ajas oma näo ja väärtused.


MustonenFest on aja jooksul teinud läbi mitmeid muutusi, alustades sisust, mis on oluliselt lainenud, aga ka nimekujusid on olnud erinevaid. Siiski on alati oluline muusika, mida esitatakse ja muusikud, kes on laval. Juubelifestivali kavas on mitmed vanamuusika programmid, sh Iisraeli barokkorkestri Barrocade'i kontserdid põneva repertuaariga koostöös eesti solistide ning kooridega; erakordne külaline on Gurdjieff ansambel Armeeniast koos oma erilise pillipargi ja rahvamuusikast läbiimbunud programmiga. Kavas on muusikaliselt süvitsi minevad Bachi ning Chopini sooloõhtud François Fernandezilt barokkviiulil ning Yukio Yokoyamalt klaveril. Publikul avaneb võimalus kohtuda muusikamaailma suure staariga – saame kaasa elada Vadim Repini esitustele festivali avakontserdil, kus ta mängib lisaks Raveli „Mustlasele" ka Sofia Gubaidulina uue viiulikontserdi, mille helilooja on pühendanud just temale ja Andres Mustonenile. Festivali kavas kõlab ka üks läbi aegade armastatumaid suurvorme – Carl Orffi Carmina Burana.

Viimati muudetud: 10.01.2019

Teema: Tallinn

Soovitame
Uudiskiri