Barokkmuusika festival MustonenFest

Foto: MustonenFest

Barokkmuusika festival MustonenFest

MustonenFesti näol on tegu barokkmuusika kontsertide sarjaga, mis sai alguse 1989. aastal. Praeguseks on festival murdnud välja ühele ajastule pühendatud muusika kitsast voolusängist ning kasvanud mahukaks, eri muusikastiile viljelevaks festivaliks.

Festivali loojaks ning kunstiliseks juhiks on viiuldaja ja dirigent, vanamuusika autoriteedina rahvusvaheliselt tuntud Andres Mustonen.

„MustonenFest on pühendatud elavale kunstile. Me loome iga päev uut muusikalist maailma, olles samal ajal seotud traditsioonide ja minevikuga. Mind huvitab festivali raames kõik, mis on seotud selle tsivilisatsiooni lätetega, milles me elame juba üle kahe tuhande aasta, ja ma jätkan neid otsinguid, et oma leidusid publikuga jagada! " ütleb Andres Mustonen.

Tänavune MustonenFest pakub oma tavapärasel toimumisajal jaanuaris-veebruaris küllusliku valiku eriilmelisi muusikaõhtuid. Sel korral on erilisteks muusikapärliteks avakontserdil kõlav Krzysztof Penderecki oratoorium „Dies illa" Läti Rahvusliku sümfooniaorkestri, segakoor Latvija ja eesti vokaalsolistide esituses; rahvusvaheline klaveriansambel, mille tarbeks paigutame Estonia kontserdisaali põrandale 4 kontsertklaverit ning eksootilised muusikud Marokost, Türgist, Hispaaniast ja Iisraelist; ei puudu ka armastatud eesti koorimuusika. Festival lõppeb galakontserdiga, kus kavas muusikaajaloo menukad teosed.


Viimati muudetud: 01.03.2018
Soovitame