Barokkmuusika festival MustonenFest

Allikas: MustonenFest, Gunnar Laak

Barokkmuusika festival MustonenFest

Allikas: MustonenFest, Gunnar Laak

  • MustonenFest Allikas: MustonenFest, Gunnar Laak

MustonenFesti näol on tegu barokkmuusika kontsertide sarjaga, mis sai alguse 1989. aastal. Praeguseks on festival murdnud välja ühele ajastule pühendatud muusika kitsast voolusängist ning kasvanud mahukaks, eri muusikastiile viljelevaks festivaliks.

Festivali loojaks ning kunstiliseks juhiks on viiuldaja ja dirigent, vanamuusika autoriteedina rahvusvaheliselt tuntud Andres Mustonen.

„MustonenFest on pühendatud elavale kunstile. Me loome iga päev uut muusikalist maailma, olles samal ajal seotud traditsioonide ja minevikuga. Mind huvitab festivali raames kõik, mis on seotud selle tsivilisatsiooni lätetega, milles me elame juba üle kahe tuhande aasta, ja ma jätkan neid otsinguid, et oma leidusid publikuga jagada! " ütleb Andres Mustonen.

Tänavune MustonenFest pakub oma tavapärasel toimumisajal jaanuaris-veebruaris küllusliku valiku eriilmelisi muusikaõhtuid – rahvusvaheliselt kõrgelt hinnatud solistide esinemisi – Sergei Nakarjakov, Christian Altenburger, Sergei Utkin, samuti tunnustatud külalisorkestreid nagu „Barrocade" barokkorkester Iisraelist ning hiljuti oma 60. aastapäeva tähistanud Moskva Riiklik Kammerorkester. Omaette kontserdikavadega esineb bütsantsi muusika koor „Byzantion" Rumeeniast, kantor Israel Rand annab kontserdi koos Eesti Rahvusmeeskooriga.

Viimati muudetud: 02.10.2017