Armastusfilmide festival tARTuFF - hiiglaslik vabaõhukino

Allikas: Tartuff

Armastusfilmide festival tARTuFF - hiiglaslik vabaõhukino

13. augustil sünnib Tartu vanalinnas väike ime - ajaloolisest linnaväljakust saab nädalaks ajaks hiiglaslik vabaõhukino. Juba 13. aastat järjest leiab seal aset PÖFFi armastusfilmide festival tARTuFF – Balti riikide suurim vabas õhus toimuv filmifestival, mida mullu külastas 17 000 vaatajat.

Tegu on teistest omasugustest selgelt eristuva ettevõtmisega ja seda mitte ainult siinset regiooni silmas pidades. Peale kauni toimumiskoha muudab selle unikaalseks programm, mis on pühendatud eranditult armastusfilmidele. Sealjuures ei jõua ekraanile ainult roosamanna – Erost jälitatakse ka mööda käänulisemaid teid ja pimedamaid nurgataguseid.

Tartust kui UNESCO kirjanduslinnast ajendatuna on tänavuse PÖFFi armastusfilmide festivali Tartuff keskmes kirjanduse teema. Nii astuvad juba kolm aastat maailma 28 kirjanduslinna hulka kuuluvas Tartus ekraani vahendusel publiku ette Astrid Lindgren ja Oscar Wilde.

Igal õhtul – niipea kui päike on loojunud - jõuab ekraanile kaks linateost, lisaks näidatakse päeviti kinosaalis dokumentaalfilme. Peale seansside on kavas arvukalt eriüritusi, mis avardavad silmapiiri ja lahutavad meelt. Kavas on nii filmidest inspireeritud vestlusringid, tunnustatud Eesti stand up kui ka reedene Armastuse Pidu, kus hommikuni jalga keerutada.

Foto: Mart Vares, Visit Estonia

Ja lõpuks peamine: kõik tARTuFFi seansid on vaatajale tasuta!!! Avatud on hulk hubaseid kohvikuid, kust on mõnus filme vaadata. Kohtume 13.-18. augustini Tartus!

Viimati muudetud: 08.08.2018

Teema: Lõuna-Eesti

Uudiskiri