Armastusfilmide festival tARTuFF - hiiglaslik vabaõhukino

Foto: Tartuff

Armastusfilmide festival tARTuFF - hiiglaslik vabaõhukino

7. augustil sünnib Tartu vanalinnas väike ime - ajaloolisest linnaväljakust saab nädalaks ajaks hiiglaslik vabaõhukino. Juba 12. aastat järjest leiab seal aset PÖFFi armastusfilmide festival tARTuFF – Balti riikide suurim vabas õhus toimuv filmifestival, mida mullu külastas 18 000 vaatajat.

Tegu on teistest omasugustest selgelt eristuva ettevõtmisega ja seda mitte ainult siinset regiooni silmas pidades. Peale kauni toimumiskoha muudab selle unikaalseks programm, mis on pühendatud eranditult armastusfilmidele. Sealjuures ei jõua ekraanile ainult roosamanna – Erost jälitatakse ka mööda käänulisemaid teid ja pimedamaid nurgataguseid.

Tänavuse festivali avab alles äsja esilinastunud USA romantiline komöödia „Keep the Change", mis on juba võitnud auhindu nii siin- kui sealpool ookeani. Film räägib sellest, kuidas autistid saavad hakkama armastuse džunglis ja eriliseks muudab selle asjaolu, et osatäitjateks on autismidiagnoosiga inimesed ise. Uskuge, need on Oscarit väärt esitused!

Kaader filmist "Keep the Change"

Armastusfilmide festival TARTuFF Tartus

Foto: TARTuFF

Igal õhtul – niipea kui päike on loojunud - jõuab ekraanile kaks linateost, lisaks näidatakse päeviti kinosaalis dokumentaalfilme. Peale seansside on kavas arvukalt eriüritusi, mis avardavad silmapiiri ja lahutavad meelt. Tänavu näiteks uuritakse kavas olevatest filmidest inspireeritud vestlusringides, milline nägi välja nõukogude seks, mis värvi onautistide armastus või kas maailmas on veel tõesti olemas tsivilisatsioonist puutumata elu. Vähe sellest: keset raeplatsi annab korraga 20 laual male- ja kabesimultaani neljakordne mõttespordi maailmameister, ja kaasa võib lüüa igaüks!

Ja lõpuks peamine: kõik tARTuFFi seansid on vaatajale tasuta!!! Avatud on hulk hubaseid kohvikuid, kust on mõnus filme vaadata. Kohtume 7.-12. augustini Tartus!

Viimati muudetud: 11.06.2018

Teema: Lõuna-Eesti