Äpid, mis teevad Eestis reisimise lihtsaks

Allikas: Sven Zacek

Äpid, mis teevad Eestis reisimise lihtsaks

Tehnoloogial on tänapäeva Eestis keskne roll, ülemaailmselt on tuntudTransferwise, Skype ning riigi e-teenused. Wifi on kättesaadav enamikus avalikes kohtades ning muudab elu palju lihtsamaks. Internetti saab kasutada nii pargis jalutades, bussi oodates kui kaubanduskeskuses shopates. Kui sõidad Eestis ringi, kasuta ka eestlaste poolt välja töötatud mobiilirakendusi, et muuta reisimine mugavamaks.

Aastal 2018 said Tallinn ja Stockholm esimeste linnadena 5G võrgud

Foto: Visit Estonia

Like a Local

Like a Local on kohalik reisijuht kohapealse elaniku pilgu läbi ja mõeldud eelkõige neile, kes ei taha käia teiste turistide jälgedes. Siit leiad kõige ägedamad paigad ja vaatamisväärsused, kust läbi põigata. Äpis sisestavad andmeid vaid kohalikud ise, nii on kindlustatud see, et rakenduses märgitud paigad on tegelikult ka kohalike poolt armastatud ning mitte turistilõksud.

Tallinna Lennujaama äpp

Nii nagu Tallinna lennujaam on värav Eestisse ja siit välja, siis sama võib öelda ka lennujaama äpi kohta. Siin on kogu lendamiseks vajaminev info mugavalt ühes kohas koos. Äpiga saad lennule registreeruda, vaadata pardaleminemise infot ja isegi seda, kui pikk on turvakontrolli järjekord või milline ilm on sihtkohas.

Menyyd.ee

Menyyd.ee on rakendus, mis koondab söögikohtade menüüd kokku ühte kohta koos mugava otsinguga. Äpi suurim eelis võimalus otsida kõigi ümbruses olevate restoranide menüüdest korraga soovitud toitu. Soovides midagi konkreetset, näitab rakendus kohe, kus seda pakutakse ning kus saab seda väikseima raha eest.

Barking.ee

Barking on äpp, tänu millele saad võimaluse parkida ligi 1000 seni ligipääsmatule parkimiskohale Tallinna südalinnas, näiteks asutuste- ja ettevõtete ning korteriühistute parklates. Parkimine Barking mobiilirakendusega on ka soodsam, kui tänaval parkimine. Tõkkepuud ja väravad saad avada otse nutitelefoni äpist!

Bolt

Bolt (endine Taxify) viib kliendid kokku läheduses olevate taksodega. Selleks pole vaja isegi helistada, vaid kõik toimub läbi rakenduse. Tellides näed infot juhi kohta ja sõidu lõpus saad oma kogemust hinnata. Maksta saab sularahas või läbi Bolti äpi.

Wifi on alati käeulatuses

Foto: Renee Altrov

RMK äpp

Tänu RMK rakendusele leiad infot nii lähimate matkaradade, lõkkekohtade kui ka metsaonnide ja paljude teiste objektide kohta. Tutvu ka 370 km pikkuse Eestit läbiva matkatee info, looduses liikumise juhiste ning ilmainfoga. Talvel lisanduvad jõulukuuse leidmise juhised.

Eesti ühistransport APK

Rakendusest saad mugavalt vaadata kõigi Eesti-siseste ühistranspordiliinide (bussid, trollid, trammid, rongid, praamid, kaugliinid, maakonnaliinid, linnaliinid jne) sõiduplaane ning marsruute kaardil.

Navicup

See on reisimäng, mille eesmärk on (taas)avastada Eestimaa põnevaid kohti ning saada huvitavaid teadmisi nii nende kohtade kui kogu Eesti ajaloo, looduse, inimeste jm kohta. Mängus on 1000 punkti üle Eesti ja kokku 2x500 küsimust. Tule seiklema!

Puhkaeestis.ee

Mitte küll äpp, aga mugav veebileht, millel on täisfunktsionaalne mobiilivaade, kaardirakendused, mis lubavad otsida huvipakkuvaid üritusi, marsruute ja seiklusi, juhised kohalejõudmiseks, palju artikleid ning praktilist infot. Siit leiad vihjeid erilisteks elamusteks, ideid põnevate paikade külastamiseks, söögikohtade- ja majutusinfo ning sõiduplaanid. Soovitusi pakutakse nii aktiivseks kui vähemaktiivseks puhkuseks. Lehe tekstisuurus ja kontrast on kohandatavad erinevate vajadustega lugejatele. Soovita veebilehte ka oma välismaalastest sõpradele – leht on lisaks eesti keelele loetav ka inglise, vene, soome, saksa, läti ja rootsi keeles.

Spotted by Locals

Spotted by Locals on reisijuht, millest leiab kohalike poolt ära märgitud paigad Tallinnas. Siit saad teada, milliseid Tallinna restorane, baare ja kohvikuid külastada, milliseid üritusi, kontserte ja näitusi ei tohiks vahele jätta ning missuguseid kohti peaks lisaks turismiobjektidele kindlasti nägema.

Viimati muudetud: 02.02.2022

Teema: Kultuur ja Ajalugu