„Võta end kokku ja tee ära!“

Ansambli Kruuv esikruuvija Allan Kasuki soovitus kõigile rabades matkajaile

Allikas: Ansambel Kruuv

„Võta end kokku ja tee ära!“

Eestikeelset energilist muusikat viljeleva ansambli Kruuv loominguline juht, kitarrist ja laulja Allan Kasuk puhkab kõige enam Eesti looduses, peamiselt rabades ja soodes. Seda põhjusel, et müra on seal kõige vähem ja saab pikalt kaugusse vaadata ning silmi puhata.

„Muusikat tehes ja stuudios istudes on mu silmad üsna ekraani lähedal, aga rabas on avar vaade ja ma saan tõesti puhata. Mulle on vaja, et silmad saaksid vaadata kuhugi väga-väga kaugele." Allan elab Tartus ja üsna tihti käib ta just Valgesoo rabas, kus jalutab umbes kahekilomeetrist rada. „Muidugi on kaunid ka kõik teised rabad – on nad ju üsna sarnase flooraga."

Allan Loonalaiul

Foto: Allan Kasuk


Talvel laukasse ujuma

Allani viimase aja ägedaim puhkuse elamus pärinebki rabast. „Mu abikaasa on matkajuht, mistõttu satun sageli põnevatele matkadele – näiteks suusa-, kanuu- või räätsamatkadele. Hiljuti käisingi taas räätsamatkal ning hüppasin esimest korda elus rabalaukasse! Talvel! Mingit sauna ka lähedal polnud. See oli minu jaoks väga tore kogemus," ütleb Allan. „Tuli lihtsalt julgus end kokku võtta ja see ära teha!" Ta ütleb, et huvitaval kombel ei hakanud rabalaukasse karates ka kordagi külm. „Pärast keha surises mõnusalt ja olemine oli soe." Kruuvi laulja soovitab kõigil teistelgi, kes talvel laugaste või rabajärvede juurde satuvad, see kogemus ära proovida.

Vaata ka, kuidas bändiliikmed Kai Kunstikeskust avastavad! 

„Tuli lihtsalt julgus end kokku võtta ja see ära teha!“

Kuhu Eestimaal reisida?

Oma välismaise sõbra viiks Allan Kasuk kõigepealt ilmselt Setomaaga tutvuma. „Eks see sõltub sellest, kust see sõber pärit on," ütleb ta. „Kui ta tuleb riigist, kus metsa on vähe, siis kindlasti näitaksin talle me pakse metsasid. Setomaa tundub selleks hea paik." Ning kui sõbra külaskäigu ajal peaks Eestis mõni folgiüritus, näiteks Seto folk, Võru pärimustantsu festival või Viljandi folk, toimuma, kohtaks neid mõlemaid kindlasti seal.

Jõgedel uisutamine

Foto: 360 kraadi, Visit Estonia

Eestlastel soovitab Allan Kasuk aga ühendada sportimine ja Eestis ringi reisimine. „Siin saab teha väga huvitavaid asju, näiteks talvel jõgede peal uisutada," pakub ta välja. „Nii on võimalik matkata päris pikki vahemaid, rääkimata sellest, et nii äsja jäätunud jõgi kui ka lumest puhtaks lükatud jõgi on mõlemad ilusad ja erilised vaatepildid."