6 elamussoovitust Lõuna-Eestis

Allikas: Kaisa Äärmaa

6 elamussoovitust Lõuna-Eestis

Uuelt veebilehelt Kylas saab nüüdsest broneerida meeldejäävaid elamusi Lõuna-Eestis. Tegevusi on nii suurtele kui väikestele, rahulikele puhkusearmastajatele kui aktiivsetele puhkajatele, ajalooarmastajatele kui neile, kes otsivad midagi kaasaegsemat. Siin on meie 6 elamussoovitust, mida peaksite kindlasti sel aastal proovima.


Joogast inspireeritud treening SUP laual

SUP lauad on igal suvel tõelised hitid. Ja seda põhjusega! Nendel on üllatavalt lihtne aerutada, on turvalised ja pealgi saad mitu tundi vees aega veeta. Et aerutades liiga igav ei hakkaks, viivad juhendajad läbi energiat andvaid harjutusi, mis on inspireeritud Qigong ja joogast. Selleks pole vaja painduvust ega erilisi oskusi, seega sobib suurepäraselt ka neile, kes pole SUP lauast veel kunagi kuulnudki.


Sõit SUPi lauaga

Pilt: Visit Estonia Mariann Liimal

Sannapäiv Pokumaal

Saunapäeval näevad külalised suitsusaina kütmist, räägitakse traditsioonidest elava pärimuskultuuri keskel ja loomulikult minnakse sauna. Tuulutamise ajal jõuab ka matkale minna, kama jahvatada ja lõunasööki valmistada. Saunapäeva lõpuks saab ihu haritud ja tiigis karastatud.


Pokumaa

Pilt: Pokumaa

Matk Piusa ürgorus ja puhkus Kolme Haava platsil

Kolme Haava plats on täpselt see, mis nimi ütleb. Kolme vägeva haavapuu vahel asub 4 meetri kõrgune platvorm, kus hea linde kuulata, taevasse vaadata ja lihtsalt olla! Lähedal on Piusa ürgoru matkarada, püha Päevapööramisemägi ja üle jõe Setomaa. Õhtusöögi valmistamiseks ja sääskede peletamiseks on platsi keskel lõkkekoht, kus saate elaval tulel suppi keeta, vorstikesi grillida või tõelisi lõkketoidu oskusi näidata. Enne magamaminekut saate kaitsva baldahiini ümber sättida, et ükski putukas und ei segaks.


Piusa kandis on imeilus loodus

Pilt: Visit Estonia, Kaspar Orasmäe

Karupere mesila külastus

Kas oled kunagi mõelnud, kuidas mesilased mett teevad ja milline mesila välja näeb? Karupere Taavi on mesilaste tegemistele kaasa elanud aasta-aastalt üha rohkem ja nad ei väsi teda üllatamast. Pererahvas kutsub teid külla avastama mesiniku maailma ja tegevusele käed külge lööma. Julgustuseks saate selga kaitseriietuse ja külastuse lõpuks antakse kilo mett koju kaasa.


Karupere mesilased

Pilt: Karupere

Ehi ennast võõraste sulgedega

Vana-Võromaa rahvarõivad on ühed tuntuimad Eestis. Nii naistel kui meestel on võimalus rõivastuda 19. sajandi teise poole pidulikesse riietusse. Ilusa ilmaga viiakse teid uhkeldama Katariina alleele ja Tamula järve promenaadile, kus saate peaaegu ajastutruusid pilte teha. Löö ennast lille ehedalt, esivanemate moodi!

Lõkketoidu õpituba

Kui mitu korda oled matkamas käinud ja lõkkeplatsist lihtsalt mööda kõndinud, sest ei oska peale vorstikeste lõkkel midagi toitvat valmistada? Perenaine Pille on aastaid ja aastaid täiustanud oma Hinniala Eljankah lõkkesupi retsepti, et seda nüüd teiega jagada. Komponentideks on kõik taimset päritolu ja võimalusel ka kohalikult peenralt või keldrist. Lõkketoidu õpituba sobib ka kogenud grillmeistritele, et Pille retseptiga järgmisel retkel sõpru üllatada.


Lõkkel saab lihtsasti küpsetada ka suppi

Pilt: Pille Malkov

Lõuna-Eestis on tegevusi veel ja veel. See on vaid jäämäe tipp. Rohkem elamusi saate broneerida ja avastada Kylas platvormil www.kylas.ee. Ootame teid Lõuna-Eestisse kylla!

Viimati muudetud: 31.05.2021

Teema: Lõuna-Eesti, Aktiivne puhkus, Loodus