5 põhjust külastada Tallinn Music Weeki

Allikas: Aron Urb

5 põhjust külastada Tallinn Music Weeki

Pole ilmselt ühtki teist festivali, mille muusikaprogramm oleks nii laiahaardeline, mille stiiliskaala ulatuks folgist elektroonikani ja klassikast metalini ja kus juba end kehtestanud maailmanimede kõrval saab tutvuda ka alles kujunemisjärgus tulevikunimedega, kui seda on Tallinn Music Week (TMW). Ning kui eelmisel viiel aastal lausus TMW konverentsi tervitussõnad elava popkultuuri entsüklopeediana tuntud Eesti president Toomas Hendrik Ilves, siis tänavu võtab avakõne teatepulga üle möödunud sügisel ametisse astunud Kersti Kaljulaid.

Mida erilist pakub festival 2017. aastal?

  • Tänavuse festivali siduvaks teemaks on kestlik areng ning sellega seotud printsiibid keskkonnasäästlikkusest võrdõiguslikkuse edendamiseni. Lisaks mitmekesisele ja kõikidele stiilidele avatud muusikaprogrammile mõtleb festival laiemalt ka loovuse ning innovatsiooni mõjule ühiskonnas. 
  • Esmakordselt esitleb TMW laste- ja noorteprogrammi – mängulisi töötube lastele ja ehedaid "teenage kicks" pidusid ning avalikke vestlusi otse noortelt noortele.
  • Uudse peoformaadina läbitakse pidudesarjade AUX, Mürk ja Isola ühisel jõul kolmepäevane katkematu tantsumaraton Balti Jaama Tunnel. Uusi kohti ja teraseid korraldajaid on tänavuse festivaliga liitunud enam kui kunagi varem.
  • TMW haridusprogramm ehk konverents ja avalike vestluste kava on kindlasti üks sisukamaid omataolisi kogu maailmas. TMW konverentsile ei kogune üksnes muusikatööstuse esindajad, vaid ka loome- ja tehnoloogia valdkondade spetsialistid ja poliitikakujundajad. 

Saarerestoran pealinnas

TMW pop-up restoran avab taas uksed Disaini- ja arhitektuurigaleriis, kus menüü eest vastutab tänavu Hiiumaa soul-food resto Ungru. Sealsamas saab kehakinnituse kõrvale kuulata ka avalikke vestlusi põletavatel teemadel muusikakandjate formaatidest linnaarengu tulevikustsenaariumideni.

Avasta linna!

Tasuta pärastlõunased kontserdid toimuvad kohvikutes, galeriides, raamatupoodides, kenade inimeste kodudes ja teistes tavatutes paikades üle linna. Lisaks kolib TMW kevadet tervitades ka õue – avalikku linnaruumi turgutav arhitektoonika projekt teostub koostöös EKA sisearhitektuuri ja urbanistika tudengitega.

Toimumispaigad

Õhtused kontserdid ja peod toimuvad üle kogu linna parimais klubides ja kontserdisaalides, tasuta linnalava kontserdid kohvikutes, galeriides, plaadi- ja raamatupoodides, isegi paaris kodus ja teistes tavatutes paikades üle linna.

Uute sündmuspaikadena on tänavuse festivali kavas näiteks Balti Jaama paviljon, Vene Kultuurikeskus, Vene Teater, mitmed uued restoranid ja laiema üldsuse jaoks seni avastamata nurgakesed. Restoraniprogramm „ TMW Maitsed" hõlmab linna mõnusamaid söögikohti Tuljakust kuni Nõmmel asuva gruusia köögi kuninga Pirosmanini.

Mis tunnustusi on festival saanud?

Mullu sügisel koostas populaarne briti veebiväljaanne The Independent nimestiku muusika- ja meelelahutussündmustest, mida peaks talvehooajal külastama. Valitute seas leidis ühe parima festivalina eraldi mainimist ka TMW. 2014. aasta sügisel olid ka briti kvaliteetlehed The Guardian ja The Observer TMW maailma parimate talvefestivalide esiviisikusse valinud.

  • 2011: "Parim uus üritus" auhind The Great Escape muusikakonverentsil
  • 2012: "Parim hotell ja konverentsikeskus" – TMW ametlik hotell Nordic Hotel Forum
  • 2014: "Parim võõrustaja" – auhind Tallinna tutvustamise eest
  • 2014: Tampere Music Award – TMW asutaja ja juht Helen Sildna

Festivalinädalal tasub silmad-kõrvad lahti hoida – lisaks juba välja kuulutatud programmile võib sinuni ootamatult jõuda uudis mõnest enneolematust salakontserdist, linnaruumi-aktsioonist või aegruumi trotsivast ettevõtmisest.

Viimati muudetud: 28.03.2018
Soovitame
Uudiskiri