10 asja, mida teha viletsa ilmaga

Allikas: Anete Palmik

10 asja, mida teha viletsa ilmaga

Põhjamaised laiuskraadid tähendavad seda, et Eestis saab nautida suurepäraseid talveilmu, jääteed, virmalisi... Aga see tähendab ka seda, et oktoobrist märtsini võivad ilmaolud olla üsna ettearvamatud. Kuid nagu öeldakse – pole halba ilma, on vaid ebasobiv riietus. Nii et vali ilmale vastavad kehakatted ja astu uksest välja! Aga no kui tõesti väljas olemise isu täiesti puudub, siis pakume omalt poolt 10 ideed, mida teha siseruumides, kui ilm on vilets.

AQVA Hotel & Spa

Lääne-Viru maakond, Rakvere

AQVA Hotel & Spa asub Rakvere keskuses ajaloolise linnuse jalamil. Hotellis on 120 tuba, vee- ja saunakeskus, jõusaal, konverentsikeskus, kaks restorani (Fiore ja Fresco) ja heaolukeskus. 2013. aasta kevadel avati juurdeehitus, kus asuvad suuremad, avaramad rõdudega toad. Juurdeehituse neljandal korrusel asuvad luksuslikud sviidid, millest suurim Caesari sviit on 137 m2. Oodatud on ka kõik lastega pered, sest meil saad veekeskuses sulistada ning lapsed saavad oma isiklikus lastetoas erinevaid mänge mängida. Hea teada: Hotellikülastajana saad vee- ja saunakeskuses mõnuleda piiramatu aja.

Loe edasi

Eesti Politseimuuseum

Lääne-Viru maakond, Rakvere

Eesti Politseimuuseumi on kogupere teemapark, kus saab läbi isetegevuse ja mängu kogeda politsei tööd.  Meie muuseumis saab mõõta enda reaktsioonikiirust auto roolis, panna selga politsei varustust, võtta sõrmejälgi, kehastuda eriüksuslaseks, mõõta tänaval kiirust ja palju muud. Väikeste külaliste päralt on Lastemuuseum, kus õppida, kuidas õigesti liigelda, samuti saavad lapsed meisterdada ning mängutoas hullata. Lastemuuseumis on võimalus pidada sünnipäevi. Juulis ja augustis pileti ostnutele tasuta giidiga ringkäigud algusega kell 11:00, 13:00 ja 15:00. Tule kogu perega Eesti Politseimuuseumi!

Loe edasi

Lammasmäe Puhkekeskuse turbasaun

Lääne-Viru maakond, Linnuse küla

Lammasmäe puhkekeskus täienes uue saunaga, mis teadaolevalt on maailmas ainus omalaadne - turbasaun. Saun ujub Kunda jõel ning seda on võimalik Lammasmäe puhkekeskuse piires jõel liigutada. Sauna pääsemiseks tuleb kõndida mööda turbaplaatidega kaetud pontoone, mis omajagu kõiguvad. Turbasaunas saab teha mitmesuguseid protseduure ning istumise alla pannakse turbaplaadid.  Küllalt ainulaadne on ka turbasauna dušš – katuseräästasse riputatud naeltega sõelapõhjaks taotud ämber, kuhu käsitsi jõest vett pumbatakse. Sauna seintel on kastid, kus kasvavad sootaimed. Kõik see loob looduslähedase meeleolu.

Loe edasi

Eesti Kaevandusmuuseum

Ida-Viru maakond, Kohtla-Nõmme alev

Tahad tõelisest kaevurielust maigu suhu saada? Siis ei jää muud üle, kui kummikud jalga, puhvaika selga ja lamp kätte. Just maa all näed, kuuled, maitsed ja tunned seda, mida mehedki, kes mitukümmend aastat igapäevaselt maa all rasket tööd tegid. Nüüd avatud ka Rikastusvabrik, mis näitab Sulle põlevkivi teekonda maa peal, räägib energia tekkimisest ja sellest, mis tulevikus energia valdkonnas juhtuma hakkab. Lapsi ootab kaevandusmuuseumis põnev Mutimaa. Hea teada: piletimüük maa alla lõppeb 2 h enne muuseumi sulgemist, rikastusvabrikusse 1 h enne sulgemist.

Loe edasi

Toila SPA Hotelli Wellness keskus Orhidee

Ida-Viru maakond, Toila alevik

Toila SPA Hotellis asuv Wellness-keskus Orhidee on Eestis ainulaadne -  rahuliku kulgemise, meelisklemise ja endaga olemise koht. Seal on bassein veealuse muusika ja värvidemänguga, jaapani saun, meesaun, soome- ja aurusaunad. Talveaias võib mõnusates lamamistoolides jooke ja puuvilju nautida. Lisatasu eest saab proovida kalapediküüri. Privaatsuse ja rahu tagab see et korraga saab keskust külastada ainult paarkümmend inimest. Hea teada: welnesskeskuse teenused on mõeldud ainult täiskasvanutele

Loe edasi

Atlantis H2O Aquapark

Harju maakond, Haabneeme alevik

Atlantis H2O Aquapark on Eesti unikaalseim vee ja looduse avastuskeskus, kus tehakse teadust ujumispükstes! Kõige selle muudavad mõnusaks erinevad basseinid, liutorud ja kõikvõimalikud muud kaadervärgid. Veekeskuses on mitmeid lõbusaid veeatraktsioone: lainebassein, ringvooluga jõgi ja kaheksa erinevat liutoru, millest pikim on üle 120 m. Pere pisematele külastajatele on eraldi mängu- ja lustiala koos kahe väiksema liutoru, ronimisala ja 20 cm sügava basseiniga. Veekeskus on galerii kaudu ühendatud Tallinn Viimsi SPA spaa- ja saunakeskusega, kus saab lisatasu eest nautida spaa- ja saunamõnusid.

Loe edasi

Lennusadam (Eesti Meremuuseum)

Harju maakond, Põhja-Tallinna linnaosa

Euroopa põnevaim meremuuseum on Lennusadamas!  Ajaloolises vesilennukite angaaris on väljas ligi 200 ehtsat eksponaati: tõeline allveelaev Lembit, sajandivanune jäämurdja Suur Tõll, vesilennuk Short 184, vanima Eesti päritolu laeva vrakk jpm. Avatud on kohvik MARU ja muuseumipood. Ümbermaailmareis allveelaeval, mereväe riietes pildistamine, akvaarium, simulaatorid, paberlennukite visked, lastenurk joonistamisvahendite, ehitusklotside ja ehtsa purjekaga, mänguväljak õues - programmid ja iseseisvaks külastuseks mõeldud materjalid on mängulised ja avardavad silmaringi nii lastel kui täiskasvanutel.

Loe edasi

Kiek in de Köki kindlustustemuuseum

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

Võimas keskaegne kaitsetorn Kiek in de Kök (saksa keeles "kiika kööki") on saanud nime legendist, et vahitorni sõdurid olevat armastanud tornist all-linna köökidesse piiluda. Suurtükitorni ja bastionikäikudesse kujundatud muuseum tutvustab Tallinna tekkelugu, arengut ja sõjasündmusi 13.-18. sajandini. Relvakambris saab tutvuda ajalooliste relvadega ja proovida kätt laskesimulaatoril. Tornist avanevad ainulaadsed vaated linnale ja sadamale ning pääseb jalutuskäigule linnamüüri kaitsekäikudele, Neitsitorni, Tallitorni, Lühikese jala väravatorni ja ekskursioonile bastionikäikudesse.

Loe edasi

Eesti Filmimuuseum

Harju maakond, Kesklinna linnaosa

Maarjamäe lossipargis asuvasse Filmimuuseumisse juhataval punasel vaibal tunned end filmistaarina. Filmiallee suunab näitusele, kus heidetakse pilk Eesti filmi ajaloole ja maailma filmiareeni telgitagustele. Püsinäitus  „Duubel ÜKS“ jagab filmi tegemise saladusi, aimu saab kaameratagusest maailmast. Maagilises illusioonide ruumis kutsuvad filmi sünniajast pärit masinad uurima ja katsetama, kuidas pilt liikuma saadi. Näitusel saab end ka ise filmitegijana proovile panna. Hoones on 210-kohaline kino- ja konverentsisaal, kus saab korraldada nii filmilinastusi kui esinduslikke üritusi.

Loe edasi

Telliskivi Loomelinnak

Harju maakond, Põhja-Tallinna linnaosa

Vanalinna, Kalamaja ja Pelgulinna piiril endises tööstuskompleksis paiknev Telliskivi Loomelinnak on Tallinna loominguline kese. Eesti suurimas loomekeskuses asuvad stuudiod, loomeettevõtted ja vabaühenduste kontorid. Loomelinnakus asub mitemeid väikeseid disainipoode ja stuudioid, 10 eriilmelist söögi-joogikohta, fotogaleriid ning siin näeb palju tänavakunsti. Telliskivi Loomelinnakus toimub ligi 600 kultuurisündmust aastas, iga laupäev leiab aset kirbuturg. Loomelinnak on koduks Erinevate Tubade Klubile, Vaba Lava teatrile ja Sõltumatu Tantsu Lavale. 

Loe edasi
Soovitame
Uudiskiri