10 asja, mida teha viletsa ilmaga

Foto: Anete Palmik

10 asja, mida teha viletsa ilmaga

Põhjamaised laiuskraadid tähendavad seda, et Eestis saab nautida suurepäraseid talveilmu, jääteed, virmalisi... Aga see tähendab ka seda, et oktoobrist märtsini võivad ilmaolud olla üsna ettearvamatud. Kuid nagu öeldakse – pole halba ilma, on vaid ebasobiv riietus. Nii et vali ilmale vastavad kehakatted ja astu uksest välja! Aga no kui tõesti väljas olemise isu täiesti puudub, siis pakume omalt poolt 10 ideed, mida teha siseruumides, kui ilm on vilets.

Saunaküla Puhkemajad– ainulaadne saunakuningriik

Harju maakond, Püha küla

Saunaküla on äärmiselt mugav ja meeldiv puhkeküla, mis ootab külalisi igal aastaajal ning on kuulus oma saunamõnude poolest. Küla koosneb neljast puhkemajast, mis asetsevad üksteisest parajalt kaugel, et mitte häirida külastajate privaatsust. Igas majas on õdusad magamistoad ja avarad saalid. Verandal on kivist grillimisalused. Sauna ette on paigutatud suured puutõrred, milles on pidevalt läbi filtri ringlev arteesia kaevude vesi. Territooriumil on ka spordi- ja laste mänguväljakud ning terviserajad.  Lisateenused: aktiivsed tegevused, massaaž ja catering.

Loe edasi

Saku Pruulikoda ja Õllemuuseum

Harju maakond, Saku alevik

Alates aastast 1820, kui Saku mõisa omanik krahv von Rehbinder asutas õllekoja, on Saku õllemeistrid pruulinud kohalikust põhjaveest, parimatest linnastest, humalast ja pärmist head Eesti õlut. Saku Pruulikoda on endale nime saanud Vääna jõe kaldale ehitatud ajaloolise pruulikoja järgi, kus valmistati õlut aastatel 1909-1992. Pruulikoja Õllemuuseum annab ülevaate Eesti ja Saku Õlletehase sajandite pikkusest õlletraditsioonist, tootmise ajaloost ja tehnoloogilisest arengust. 1,5 h ekskursiooni käigus tutvute nii toote valmistamise protsessiga ja maitstakse otse tehasest tulnud head Eesti õlut. Hea teada: alla 18 aastased ei ole ekskursioonile lubatud.  

Loe edasi

Teaduskeskus AHHAA Tartus

Tartu maakond, Tartu linn

Tahad end üllatada? Teaduskeskus AHHAA pakub nii teadust, põnevaid tegevusi, seiklusi kui ka mõnusat ajaviidet lastele ja täiskasvanutele. Meie keskusest leiad atraktiivse õpikeskkonna ning omandad uusi teadmisi. Kõik näitused on üles ehitatud "käed-külge"-meetodil, see tähendab, et sul on võimalus kõike ise tunnetada ja proovida. Olgu selleks siis planetaarium, koolilabori, õppematerjalide loomine, põnevad tehnikaseadmed või teadusteater. Meie juures on sul võimalik pidada ka sünnipäevi. Lisaks tegutseb iga päev Lõunakeskuses 4D kino. AHHAA ootab Sind! NB! Kassa suletakse tund enne sulgemist.

Loe edasi

Tagurpidi Maja

Tartu maakond, Tartu linn

Tagurpidi Maja on peadpööritav seiklus nii suurtele kui väikestele. Sõna otseses mõttes - me pöörasime maja tagurpidi. Ülemine korrus on alumine ja alumine korrus ülemine. Diivanid, köögikapid ja kõik muu, mis tavalistes elumajades põrandal paiknevad, on Tagurpidi Majas hoopis laes. Isegi kass! Või noh, tegelikult on nad ju põrandal, aga põrand on laeks ja lagi põrandaks ja tegelikult oled hoopis Sina tagurpidi. Kui midagi jäi segaseks, tule ja veendu ise, et kõik mis Sa just lugesid ongi päriselt tõsi.

Loe edasi

EscapeTartu põgenemismäng

Tartu maakond, Tartu linn

EscapeTartu sihiks on pakkuda Lõuna-Eesti elanikele ja külastajatele võimalust väljuda igapäevarutiinist uudse meelelahutusliigi näol. Meie põgenemismäng on üks suuremaid ning pikemaid põgenemismänge Eestis.  Põgenemistoad on maailmas aina enam populaarsust koguv vaba aja veetmise võimalus. Mängu eesmärgiks on leida väljapääs lukustatud toast lahendades selleks erinevaid põnevaid ülesandeid. Mäng on mõeldud 2-4 liikmelistele gruppidele. Me pakume ka lastele võimalust pidada meil sünnipäevi ning firmadele spetsiaalseid teambuildingu üritusi. Rohkem infot leiad meie kodulehelt.

Loe edasi

Eesti Kaevandusmuuseum

Ida-Viru maakond, Kohtla-Nõmme alev

Tahad tõelisest kaevurielust maigu suhu saada? Siis ei jää muud üle, kui kummikud jalga, puhvaika selga ja lamp kätte. Just maa all näed, kuuled, maitsed ja tunned seda, mida mehedki, kes mitukümmend aastat igapäevaselt maa all rasket tööd tegid. Nüüd avatud ka Rikastusvabrik, mis näitab Sulle põlevkivi teekonda maa peal, räägib energia tekkimisest ja sellest, mis tulevikus energia valdkonnas juhtuma hakkab. Lapsi ootab kaevandusmuuseumis põnev Mutimaa. Hea teada: piletimüük maa alla lõppeb 2 h enne muuseumi sulgemist, rikastusvabrikusse 1 h enne sulgemist.

Loe edasi

Maarja-Magdaleena Gild

Pärnu maakond, Pärnu linn

Hea eesti tarbekunst ja südamega tehtud käsitöö. Just siit saab osta ja tellida Pärnu tunnustatud meistrite töid ning näha oma silmaga, kuidas need valmivad. Gildist on kujunenud arvestatav erialase oskusteabe keskus. Nime on ühendus saanud Pärnu teadaolevalt vanima käsitööliste gildi eeskujul.   Maja pakub häid tingimusi aastaringseks loometööks ning rikastab nii Pärnu linna elanike kui ka külaliste huvihariduse ja vaba aja veetmise võimalusi. Gildis toimub erinevaid töötubasid ja kursusi. Pakume uusi elamusi nii täiskasvanutele kui ka lastele. Toimib meistri-selli-õpipoisi süsteem.  

Loe edasi

Müntide vermimise töötuba Puraviku Tuuleveski sepikojas

Rapla maakond, Valtu küla

Meie sepikojast saad tellida meenemünte nii rauast kui vasest. Välistatud pole ka hõbedast ja kullast meenemündid. Tuleme oma haamri ja alasiga müntima ka Sulle sobivasse kohta. Vermitud meene sobib hästi juubelite, pulmade ning suvepäevade meenutamiseks. See on tõeline raudvara! Meenemünte saad teha ka sepapajas kohapeal. Siin saad sepatöö  saladustesse sügavuti süüvida. Helista ja lepime külastuse kokku!

Loe edasi

Atla Mõis pakub

Rapla maakond, Atla küla

ATLA MÕIS - Ekskursioonid mõisa peahoonesse ning Mõisakeraamika tehasesse on ettetellimisel. - Atla Mõisa Kunstikoolis saad savist voolida või toorikuid oma käe järgi kaunistada/glasuurida - Mõisa saekaatris saad puidutöötlemise protsessiga tutvuda - Atla Mõisakeraamika poest leiad nii keskaegsete nõude tänapäevased variandid   kui valgest savist käsitsi maalitud eesti loodusest inspireeritud keraamikat. - On võimalik tellida pidusööki või lihtsamaid suupisteid - Atla mõisas saad seminari, sünnipäeva või salongiõhtut pidada Poe külastamiseks või muude teenuste tellimiseks helista: 55583282, 5040563  

Loe edasi

Suitsusaun Toosikannu Puhkekeskuses

Järvamaa, Jõeküla

Suitsusaun on ehe näide sajanditepikkusest saunatraditsioonist ning annab saunalistele võimaluse nautida saunarõõme nagu seda tegid meie esivanemad. Toosikannu puhkekeskuse ehtne suitsusaun asub järveäärse ala täiesti privaatses osas. Suitsusaunas on ruumi kuni 15 inimesele.  Siin on mõnus väikse seltskonnaga mõtteid mõlgutada. Sauna kütame soojaks vastavalt kliendi soovile. Suitsusauna pole võimalik hiljem ise juurde kütta. Tualett asub suitsusaunast eraldi. Suitsusauna terrassil on istekohti kaheksale inimesele. Suitsusauna juures on järvel väike sild, kust saab hüpata karastavasse järvevette.

Soovitame