Prozorovite maja. Nelikümmend aastat hiljem

Filipp Lossi, Polina Borodina ja Jaroslava Pulinovitši näidend Anton Tšehhovi“Kolme õe“ ainetel.

Lavastuse idee autor ja lavastaja Vene Teatri kunstiline juht Filipp Loss kirjutas selle näidendi koos Jaroslava Pulinovitši ja Polina Borodinaga.  Teksti loomisel osalesid lavastaja kõrval ka näitlejad, mistõttu on tegemist tõeliselt kollektiivse loominguga.  Näitlejate koosseis on tänaseks kinnitatud ning esimesed lugemisproovid toimunud, kuigi täiskoormusega proovid algavad pärast puhkust 1. augustil.  Esietendus on planeeritud 12. septembrile. 

Filipp Loss pakkus välja idee kujutada ette Tšehhovi kolme kangelanna, kolme õe elulisi situatsioone 40 aastat pärast legendaarse näidendi tegevuse lõppu, siis kui elu on juba suuresti elatud.  Osa nende elust kulges enne ja osa pärast Oktoobrirevolutsiooni. Mis on selles kodus aja jooksul muutunud? Nataša ja Andrei lapsed on suureks kasvanud, teatud asjaolude tõttu on neist praktiliselt saanud ka kolme õe lapsed.  Loo peamiseks huviobjektiks on tegelaste peresisesed suhted.  Esimene vaatus algab 1941. aasta mais Nataša nimepäevaga.  Teine vaatus 1941. aasta detsembris.  Kuidas muudab sõda nende elu? Kuivõrd ja kelle jaoks konkreetselt on realiseerunud nooruspõlve igatsus “Moskvasse! Moskvasse! Moskvasse!“? Mis on saanud Andrei ja Nataša lastest Borissist ja Sofiast?
Milliseks kujunes nende saatus?  Sellest kõigest lähtuvalt on autorid arendanud näidendi kangelaste elulugusid. 

Tegemist on kammerliku lavastusega ning see hakatakse mängima väikeses saalis.  Lavastuse ettevalmistuses on suur roll kunstnikul Jekaterina Sedoval, kes on nii kostüümikunstnik kui ka lakoonilise lavakujunduse autor.  Kolme õde mängivad - Liidia Golovataja (Olga), Liilia Šinkarjova (Maša) ja Jelena Jakovleva (Irina).  Teistes osades Tatjana Jegoruškina, Aleksandr Okunev, Dmitri Kosjakov, Ivan Aleksejev, Anna Markova, Julia Zozulja ja noored Vene Teatri stuudio õpilased.

 

Filipp Lossi, Polina Borodina ja Jaroslava Pulinovitši näidend Anton Tšehhovi“Kolme õe“ ainetel.

Lavastuse idee autor ja lavastaja Vene Teatri kunstiline juht Filipp Loss kirjutas selle näidendi koos

Ajad ja hinnad
Kesklinna linnaosa, Vene Teater, Tallinn

Prozorovite maja. Nelikümmend aastat hiljem/ Дом Прозоровых.Сорок лет спустя

26.09.2019, 19:00 - 23:59

Täiskasvanu: 15 €
Omadused
Uudiskiri