Allikas: Rasmus Jurkatam, Visit Estonia

Telliskivi

Tallinna üks kõige erksamaid ja värvikirevamaid paiku on Telliskivi Loomelinnak.

Siinsest asumist leiab hulganisti pisikesi disainipoode, populaarseid söögi- ja joogikohti, omanäolisi stuudioid ja galeriisid, loomeettevõtteid ning värvikat tänavakunsti. Liialdamata võib öelda, et Telliskivi Loomelinnak on Tallinna loominguline keskus.

Loomelinnak on rikas kultuurisündmuste ja ürituste poolest – aastas toimub neid ligi 600. Oma koha on leidnud Vaba Lava teater, Sõltumatu Tantsu Lava, Erinevate Tubade Klubi. Laupäeviti pakub avastamisrõõmu ja põnevaid leide siinne kirbuturg.

Telliskivi Loomelinnaku hubane ja boheemlaslik õhkkond teeb sellest ühe armastatuima vaba aja veetmise koha, mis on hinnatud nii kohalike kui kaugemate külaliste poolt. 

  • Telliskivi tehasehooned on muutunud populaarseks kohtumispaigaks neile, kes naudivad omanäolisi restorane, kunstinäitusi, vaadiõlut, disaini- ja vintage-poode, alternatiivteatrit ja klubiüritusi.
  • See on linlaste ja linna külaliste seas tuntud vaba aja veetmise koht,  kus saavad kokku disain, muusika, kunst ning avatud mõtteviis - sõltumatu ettevõtluskeskus, mis asub Balti Raudteele kuulunud endise tööstuskompleksi territooriumil. Nõukogude perioodil remonditi siin vedureid, vaguneid ja trafosid.
  • Telliskivi Loomelinnak pakub hubast ja boheemlaslikku õhkkonda, siit leiab Telliskivi poetänava, mitmeid väikesi disainipoode ja -stuudioid, laupäeviti tegutseva kirbuturu, hulgaliselt söögi- ja joogikohti, kirevaid kultuurisündmusi.
  • Loomelinnaku südames asub Rahvusvaheline fotokunstikeskus Fotografiska ning Juhan Kuusi Dokfoto Keskus, periooditi pakuvad avastamisrõõmu rändnäitused ja pop-up muuseumid. Linnak on koduks paljudele kultuurisündmustele.

Kuhu minna ja mida teha

Teave otsingutulemuste kuvamise kohta kasutustingimuste punktis 12.