Allikas: Kaupo Kalda

Tallinna lähiümbrus

Kui Tallinn on teada ja tuttav ning risti ja põiki läbi käidud, siis on aeg sammud linnast välja seada ning lähikonnas ringi vaadata. Pealinna ümbruses leidub hulgaliselt huvitavaid looduskauneid kohti, põnevaid paiku, meeldejäävaid elamusi ning kauni arhitektuuriga ehitisi, mida külastada.

Maailmas ei ole palju riike, kus kohe pealinna külje all on puutumatu ja maaliline loodus. Võtab vaid pool tundi kui oledki juba paksus põlislaanes, kõrgel pankrannikul, maasikavälul, romantilises jõekäärus või laulval rannaliival.

Kui oled matka- või spordisõber, siis leiad ümbruskonnas rohkesti meeldivat tegevust – siin on hulgaliselt matka- ja jalgrattaradu, hinnatud golfiväljakuid, adrenaliini pakkuvaid moto- ja veespordi võimalusi.

Mere lähedus meelitab ka ise merele minema – lähikonnas ootavad avastamist mitmed väikesaared. Seikluskütid leiavad pealinna külje alt nii seiklus- kui teemaparke, tuletorne, elamussaunu, loomaparke.

Tunnustatud mereäärsed restoranid kutsuvad aega maha võtma ning sukelduma hõrku köögikunsti maailma. Suurepärased toiduelamused on garanteeritud, lisaks veel hindamatu merevaade!

Kultuuri- ja ajaloohuvilistele pakuvad avastamisrõõmu kaunid mõisahooned,  ainulaadsed muuseumid ning omanäolised galeriid. Lähikonda jäävad Rebala muinsuskaitseala, Padise klooster, Eesti väikseim linnuseehitis Kiiu mungatorn, kaasaegne Arvo Pärdi Keskus. Paljude militaarajaloo sõprade lemmiksihtkoht on Paldiski.

Vaata videost, mis põnev koht on Pandju saar:

Kuhu minna ja mida teha

Teave otsingutulemuste kuvamise kohta kasutustingimuste punktis 12.