Panga pank

Allikas: Sven Zacek

Saaremaa ja Muhu

Eesti suurim ja suuruselt kolmas saar tekitavad sõltuvust: suvist puhkust on parim veeta Mandri-Eestist hoopis erinevas looduses ja peatuda turismitalus, talvel aga lõõgastuda spaades.

Tänu pehmele kliimale ja lubjarikkale pinnasele on Saaremaa ja Muhu saartel rikkalik floora ja fauna. Loodushuvilisi ootavad õpperajad Viidumäe looduskaitsealal ning sadade tuhandete rändlindudega ja metsikute orhideedega Vilsandi rahvuspark. 

Loodushuvilise reisimenüüsse kuulub ka Kaali kraatri, Euroopa esimese teaduslikult tõestatud meteoriidikraatri külastamine, ja jalutamine Panga pangal ning päevitamine Järve ranna luidetel. Läbi aasta ootavad külastajaid toredad väikesaared Vilsandi, Abruka, Ruhnu ja Viirelaid.

Kultuurihuvilist ootavad Saaremaal keskaegsed kivikirikud, Maasi ordulinnuse varemed, Sõrve tuletorn ja militaarrajatised, Mihkli talumuuseum ja Kuressaare vanalinn. Kuressaare piiskopilinnus on omataoliste hulgas kõige terviklikumalt säilinud ehitis Baltikumis. Angla kõrgendikul seisavad piirkonna tuntuimad tuulikud, kus saad omandada käsitööoskusi. 

Kuressaare, üks Eesti pikima traditsiooniga kuurortlinn, on tõenäoliselt koguni kõige spaatihedam linn maailmas – siin on üks spaakoht kümne elaniku kohta. Sobiva pakkumise leiavad nii ravispaa teenuste vajajad kui ka kogu perega spaapuhkust nautivad külastajad. Peale spaaprotseduure on hea jalutada Kuressaare armsas vanalinnas ning nautida arhitektuuri, kohvikuid ja galeriisid.

Muhu pärlid on pikkade kiviaedadega Koguva küla, Üügu pank ja Eesti üks vanemaid pühakodasid Katariina kirik oma paganlike hauakividega. Samuti on tähelepanu vääriv taas elluäratatud muistne komme – uste värvimine ja kaunistamine maagiliste sümbolitega. Muhu saarel on ka jaanalinnufarm ja Tihuse hobuturismitalu. Kuulsat Muhu leiba, imelist käsitööd ja häid söögikohti leiab Liiva keskusest. Arhitektuuri ja kõrgel tasemel kokakunsti pakub Pädaste Mõis.

Suurematest sündmustest on valikus Kuressaare Tänavafestival, Saaremaa Ooperipäevad, Merepäevad, Muhu tulevikumuusikafestival “Juu Jääb”, elamusfestival “I Land Sound”, Saaremaa Rally ning hooaega lõpetav Saaremaa Toidufestival koos tänavapiknikuga. 

Kuhu minna ja mida teha
Uudiskiri