Hiiumaad tuntakse majakate, rikkumata looduse, Ristimäe, kohalike huumorimeele ja Euroopa pikima jäätee järgi.
Mõnule pikkadel liivarandadel, väisa väikseid külasid ja avasta sügavaid metsi sisemaal. Hiiumaa sobib ideaalselt matkamiseks, avastamiseks purjeretkel või lihtsalt rahulikuks puhkuseks. Ristnas asub Eesti suurimate lainetega surfipaik ning Kassari on üle Eesti tuntud oma imeilusa looduse poolest.
Hiiumaa on enim tuntud Eesti kuulsamate majakate poolest. Neist Kõpu on üks maailma kolmest vanimast katkematult töötanud majakast, Ristna ja Tahkuna tuletorn aga projekteeritud maailmakuulsa inseneri Gustave Eiffeli enese büroos.
Hiiumaa peamised vaatamisväärsused nii looduse kui ka kultuuri vallas on koondatud nn tuletorniringi. Saarel leidub palju mõnusaid väikesi turismitalusid ja puhkemaju.
Külasta kindlasti ka Hiiumaaga teetammi abil ühendatud Kassari saart, mis on kuulus looduskauni kadakametsa poolest. Saar on äärmiselt liigendatud: 15 ruutkilomeetri suuruse pindala juures on sel tervelt 56 kilomeetrit rannajoont. Eesti üht kõige romantilisemat jalutuskäiku pakub kitsenevalt merre looklev Sääretirp ning endiste aegade üle saad mõtiskleda 20ndail ja 30ndail Kassaris suvitanud soome kirjaniku Aino Kallase majas.
Populaarseteks kultuurisündmusteks on saanud Hiiumaa kammermuusikapäevad ja Hiiu folk, kohalik melu on kõige elavam augustis kohvikute päeval.
Kui ilm lubab, tasub saarele saamiseks proovida Euroopa pikimat jääteed, sõltuvalt jääoludest 24–27 km pikkust rada Rohuküla ja Hiiumaa vahel.
Hiiumaa on konkursi „EDEN. Eesti avastamata aarded. Toiduturismi sihtkoht“ võitja aastal 2015 ja Hiiumaa tuletornid olid nominent aastal 2011 kategoorias „EDEN. Eesti avastamata aarded. Turism ja taastatud paigad".
Ühtlasi kuulub Hiiumaa 2020 Sustainable Top100 sihtkohtade hulka. Rahvusvahelist kestliku turismi edulugude konkurssi korraldab Green Destinations, et tunnustada sihtkohti, kes töötavad selle nimel, et muuta sihtkoha külastajakogemust kestlikumaks ja väärtuspõhisemaks. Hiiumaa kahest eduloost esimene räägib hiiu murde taaselustamisest, kus tänu ettevõtliku hiidlase eestvedamisele on välja antud hiiu keele õpikuid ja muid põnevaid hiiu murdes väljaandeid ning lavalaudadele toodi Margus Tabori muhedad “Mamma lood”. Teine lugu räägib kogu maailmas väljasuremisohus oleva Euroopa naaritsa populatsiooni taastamisest loomale turvalisel Hiiumaa saarel ja esimese eduka töö tulemusena on tegevuspiirkonda laiendatud ka Saaremaale.
Teave otsingutulemuste kuvamise kohta kasutustingimuste punktis 12.