Tartu Raekoja plats

Allikas: Neil Howard

Tartu

Ülikoolilinnas Tartus leidub igaühele midagi: lastega peredele, intellektuaalidele, seljakotiränduritele, armunud paaridele, kunsti- ja kultuurihuvilistele. Alati on põhjust tagasi tulla, kas või lihtsalt selleks, et oma suhteid Tartu vaimuga soojana hoida.

Kus elab Tartu vaim? Seda ei tea täpselt keegi, kuid tema lähedust võib tunda mujalgi kui ülikoolis – Supilinnas, Toomemäel, mõnusates väikestes kohvikutes, muidugi ka Eesti Rahva Muuseumis. Tartu on alati olnud Eesti vaimne pealinn: laulupeo häll, Eesti teatri ja riigi sünnikoht. Oma vaimse ja boheemlasliku õhkkonna on linn säilitanud tänaseni. Aeg voolab Tartus kiirustamata.

Rahvuslikust ärkamisajast peale Emajõe Ateenaks hüütav linn on kultuurikeskus: Emajõe suveteatri, hansapäevade, tudengite kevadpäevade, festivalide, kontsertide ja konverentside virvarris on võimatu igavust tunda. Lisaks on Tartu koduks rohkem kui 20 muuseumile.

Tartus asub ka gootika hinnatumate mälestiste hulka kuuluv Jaani kirik kogu Euroopas ainulaadse terrakotaskulptuuride koguga. Kiriku kõrval Antoniuse Õues ootavad ostma ja valmistamises kaasa lööma mitmesugused käsitöö- ja kunstikojad.

Kui suudlevate tudengite purskkaevu juures Raekoja platsil pilt tehtud ja Toomemäel jalutatud, lodjaga Emajõel seilatud ja lastega AHHAA keskuses ring tehtud, naudi kindlasti külluslikke kooke pikkade traditsioonidega Werneri kohvikus Põhja-Euroopa ühe vanema ülikooli peahoone vahetus läheduses. Või astu sisse mõnda boheemlikku, tudengielust ja melust mõjutatud kohta, näiteks Genklubisse.

Mine ka Tartu virtuaaltuurile!

Peale selle kuulub Tartu 2020 Sustainable Top100 sihtkohtade hulka. Rahvusvahelist kestliku turismi edulugude konkurssi korraldab Green Destinations, et tunnustada sihtkohti, kes töötavad selle nimel, et muuta sihtkoha külastaja kogemust kestlikumaks ja väärtuspõhisemaks. Tartu edulood on jalgratta jagamisteenus ning CNG gaasil sõitvate busside kasutuselevõtt, mille tulemusena vähenes autoliiklus ja liiklusmüra kesklinnas, mis omakorda toob kaasa õhu kvaliteet paranemise. Aastaks 2040 on Tartu linnal eesmärk vähendada autodega tehtavate sõitude osakaalu 25% kogu liiklusest.

Kuhu minna ja mida teha

Teave otsingutulemuste kuvamise kohta kasutustingimuste punktis 12.