''Philomela: Suden aika''

Philomela naiskoor on rahvusvaheliselt tunnustatud koor Soomest, mis on loodud 1984 aastal dirigendi Marjukka Riihimäe poolt, kes on praeguseni koori peadirigent. Koor on võitnud 2013 aastal Austrias Gratzis kooride maailmameistri tiitel, kahe erineva kategooria kuldmedalid World Choir Games – konkursilt Lätis 2014.
Soome Vabariigi president Sauli Niinistö on kutsunud koori esinema Soome -100 aastapäeva pidustustele 2017 aastal.

Philomela annab  regulaarselt kontserte eri  maailma paikades ja  viimane  kontsert välismaal toimus neil sügisel 2018 Pekingi rahvusvahelisel koorifestivalil  kuhu Philomela oli kutsutud osalema.

Koori repertuaar on mitmekesine: klassikalisetest kooriteostest kergema muusika ja rahvamuusikani. Tänavu täitub 20 aastat ajast kui esimest korda esitati teos nimega SUDEN AIKA.  Kalevala värssidele ja regilaulul põhinev teos on 20 aastaga kasvanud Philomela koori visiitkaardiks nii Soomes kui ka välisriikides. See on julge ja puudutav.
See on julge ja tundliku Kalevala naise Marjukkaise kasvamise lugu noorest neiust täiskasvanud naiseks. Selle teose helilooja ja sõnade autor on rahvamuusik Tellu Turkka ja koreograaf Päivi Järvinen , kes on ehitanud teosest dramaatilise kolmemõõtmelise heliteose. Koor on seda teost „Suden Aika“ esitanud suure menuga alates 1999 aastast.

www.philomela.fi

Ajad ja hinnad
Kesklinna linnaosa, Tallinna Filharmoonia Mustpeade Maja

''Philomela: Suden aika''

24.08.2019, 16:00 - 16:45

Täiskasvanu: 10 €
Omadused
Uudiskiri