Peterburi Sümfooniaorkester. Antonio Vivaldi ''Jumalik ja maine''

Programm „Antonio Vivaldi. Jumalik ja maine” (teine osa)

Tõeliseks sensatsiooniks kujunes Peterburi Sümfooniaorkestri esinemine maestro Lev Dunajevi juhtimisel möödunud aasta detsembris Tallinnas Estonia kontserdisaalis ja Riias Suure Gildi saalis. Publik aplodeeris seistes ja kutsus programmi „Antonio Vivaldi. Jumalik ja maine” suurepärast orkestrit, dirigenti ja soliste korduvalt välja esitatut kordama. 
Seekord valmistas orkester oma kuulajatele ette uue muusikalise kingituse – jätku juba armsaks saanud barokkmuusika šedöövrite programmile suure Veneetsia meistri Antonio Vivaldi teostest.
Kuulajad saavad taas kuulda Maria teatri juhtiva solisti Jekaterina Šimanovitši ainulaadset häält, kes esitab aariaid ooperitest ja vaimset kantaati „Gloria”.
Kõlavad kontserdid soleerivatele keelpillidele koos orkestriga tsüklist „Harmooniline inspiratsioon” (L’Estro Armonico).
Programmi naelaks on kontserdid pikkoloflöödile, samuti obolele orkestriga tuntud Peterburi solistide esituses.
Paljude jaoks assotsieerub Antonio Vivaldi tema surematu teosega „Aastaajad”.
Just seepärast on traditsiooniliselt ja rohkearvuliste kuulajate palvel lülitatud kontserdiprogrammi kaks fragmenti sellest tsüklist: Suvi ja Talv. Aastaaegade vaheldumisse kaasatud säravad tegelaskujud on eriti värvikad ja hiilgavad just nendes osades.
Kontserti saadab juba traditsiooniliselt elegantne videoriba, mis aitab kuulajatel veelgi sügavamalt süüvida Antoni Vivaldi igaveste šedöövrite jumalikku ja maisesse maailma. 
Orkestri poolt programmi „Antonio Vivaldi. Jumalik ja maine” originaalne lahtimõtestamine – see on võimalus kohtuda taas tuttavate meloodiatega, tunnetada meie juurde läbi sajandite saabunud emotsioonide ja tunnete jõudu. Programm on huvitav pealtvaatajate laiale ringile ja sellele puuduvad vanusepiirangud. 

Antonio Vivaldi. Jumalik ja maine.
Peterburi Sümfooniaorkester Lev Dunajevi juhtimisel
Maria teatri juhtiv solist Jekaterina Šimanovitš (sopran)

Fragmendid Aastaaegadest,
Kontsert kahele viiulile ja tšellole orkestriga,
kontsert oboele orkestriga,
kontsert pikkoloflöödile orkestriga.

Programm „Antonio Vivaldi. Jumalik ja maine” (teine osa)

Tõeliseks sensatsiooniks kujunes Peterburi Sümfooniaorkestri esinemine maestro Lev Dunajevi juhtimisel möödunud aasta detsembris Tallinnas Estonia kontserdisaalis ja R

Ajad ja hinnad
Kesklinna linnaosa, Nordea Kontserdimaja, Tallinn

Peterburi Sümfooniaorkester. Antonio Vivaldi ''Jumalik ja maine''

18.11.2018, 19:00 - 20:30

Hind alates: 19.5 €
Maksimumhind: 52.5 €
Omadused