public.homepage.logo
Kolmelapseline pere naudib Tallinna vaadetAllikas: Rasmus Jurkatam, Visit Tallinn

Perepuhkus – mida põnevat koos lastega Eestis ette võtta?

Uudistage põnevaid muuseume, avastage kohalikke matkaradu, lõõgastuge spaas ja nautige maitseelamusi peresõbralikes restoranides

Lastega aktiivset perepuhkust planeerides võib peas olla palju küsimusi: kuhu minna ja mida seal teha, kas tegevust leiavad nii suured kui ka väikesed, millises kohvikus või restoranis saavad kõik kõhu täis?

Õnneks jagub Eestis tegevusi piisavalt ja siin leidub avastamisrõõmu kõigile: muuseumid pakuvad oma interaktiivsete võimalustega uusi teadmisi, adrenaliini otsivad lapsed ja täiskasvanud saavad end aga proovile panna seiklusparkides. Kui eesmärk on aeg maha võtta ja lõõgastuda, saab näiteks spaas veemõnusid nautida.

Veemõnud iga ilmaga

Mis oleks Eestimaa suvi ja perepuhkus ilma külastuseta Pärnu randa? Suvepealinn oma liivase mererannaga on ideaalne koht väikelastele, kellele meeldib liivalosse ehitada ja vees sulistada.

Kui ilm ei soosi randa minemist, on Eestis ka küllaga spaasid. Lastega perede lemmikud on Tervise Paradiis Pärnus, Atlantis H2O Aquapark Viimsis ja V Spa Tartus. Enamikus spaades on ka eraldi basseinid lastele ja mõnes spaas imetamisruumid, mis muudab nende külastamise mugavaks ka koos pere kõige pisematega.

Rõõmus poiss Eestis Toila Spa Hotelli basseinis ujumas

Allikas: Ken Oja

Peresõbralikud restoranid

Lastega reisides kulub omajagu aega söömisele. Õnneks ei pea Eestis piirduma kiirtoiduga! Enamikus kohvikutes ja restoranides on lastele olemas eraldi söögitoolid ning paljudes kohtades on pisipõnnidele ka eraldi menüü ja mängunurk.

Väike tüdruk sööb rõõmsalt Narva restoranis

Allikas: Kairi Tähe

Küllaga seiklusi vabas õhus

Olgu peres loodus- või seiklusfänne, Eestis ei jää uutest kogemustest puutumata mitte keegi! Mis võiks olla parem viis viibida lastega looduses, kui minna mõnele matkarajale seiklema. Kui tuju on millekski põnevamaks, on alati võimalus külastada mõnda seiklusparki. 

Rõõmus laps enne trosslaskumist Kiviõli seikluskeskuses

Allikas: Hannes Arus, Visit Ida-Virumaa

Interaktiivsed tubased tegevused

Ka siseruumides on piisavalt tegevusi, mida ette võtta. Miks mitte ühendada meeldiv kasulikuga ja külastada mõnda muuseumi? Avastamisrõõm ja uued teadmised on garanteeritud!

Väike tüdruk kannab kaevandusmuuseumis kaitsekiivrit

Allikas: Aron Urb

Peresõbralik majutus Eestis

Eesti kaart