Patricia Piccinini näitus "Elusäde"

Kai kunstikeskuses Patricia Piccinini näitus. Piccinini loob antropomorfseid skulptuure, mis käsitlevad kunstliku ja loomuliku, inimeste ja nende keskkonna ning vaataja ja kunstiteose suhet. Piccinini esimesel Eestis toimuval isikunäitusel eksponeeritakse suures mahus kunstniku loometee jooksul valminud skulptuure ja uut videoteost "Ärkamine" (2020), mis on pühendatud kehale kui loovale organismile ning mis räägib taassünnist ja uuenemisest. Lisaks moodustavad filmis kuuldavad südametuksed helitausta kogu näitusele. Näituse kuraator on Anna Mustonen.

Piccinini loomingu tuumaks on viljakusega seotud teemad – elu võimalikkus – empaatia, seotus üksteisega ja imed. Oma töödes kasutab kunstnik erinevaid materjale nagu silikoon, nahk ja inimese kehakarvad ning meediume nagu maal, video, heli, installatsioon, et luua paeluvaid maailmu, kus põimuvad teadus ja mütoloogia, kujutlused ja tõelisus ning inimene, masin ja loodus.

Patricia Piccininion üks Austraalia silmapaistvamaid kaasaegseid kunstnikke. Enim tuntakse teda silikoonist ja karvadest valmistatud hübriidsete ja figuratiivsete skulptuuride järgi. Piccinini sündis 1965. aastal Freetownis Sierra Leones Lääne-Aafrikas. 1972. aastal kolis Piccinini perekond Austraaliasse, kus kunstnik ka üles kasvas. Praegu elab ja töötab Piccinini Melbourne'is. Piccininil on bakalaureusekraad majanduse erialal Canberras asuvast Austraalia Riiklikust Ülikoolist ning bakalaureusekraad visuaalkunsti erialal Melbourne'is asuvast Victoria Kunstikolledžist, kus ta töötab professorina alates 2017. aastast. Patricia Piccinini näitus "Me oleme perekond" esindas Austraaliat 2003. aastal 50. Veneetsia biennaalil.

Anna Mustonen on Helsingis tegutsev vabakutseline kuraator ja veebipõhise kunstimessi daata.artkuraator. Mustonen on 15 aasta jooksul töötanud nii avalikus kui erasektoris, sh muuseumites nagu Tate Modern (London) ja Kumu kunstimuuseum (Tallinn) ning rahvusvaheliselt tunnustatud galeriides Victoria Miro (London) ja Haunch of Venison (London). 2019. aastal kureeris Mustonen Pentti Sammallahti näituse "Kauge maa", mida eksponeeriti nii Fotografiska Tallinnas kui ka Fotografiska Stockholmis, ning 2020. aastal Patricia Piccinini isikunäituse "Varju ja hinge vahel" Helsingi Taidehallis.

Kai kunstikeskuses Patricia Piccinini näitus. Piccinini loob antropomorfseid skulptuure, mis käsitlevad kunstliku ja loomuliku, inimeste ja nende keskkonna ning vaataja ja kunstiteose suhet. Piccinini esimesel Eestis toimuval isikunäitusel ekspone

Ajad ja hinnad
Põhja-Tallinna linnaosa, Kai Kustikeskus

Patricia Piccinini näitus "Elusäde"

20.01 - 25.04.2021
Teisipäev–pühapäev: 12:00 - 20:00
Esmaspäev suletud

Hind alates: 8 €
Omadused
Uudiskiri