Paganlik PärimusÖÖ

Sulbi küla, Võru vald, Võru maakond

Osta pilet Vaata kaardil

Ühel salapärasel augustiööl vilguvad Kubija mändide all tuled ja veiklevad sõled. Tantsuplatsil taaselustuvad muistsed mustrid ja sümbolid. Puude vahel hiilivad ringi Võrumaa kirjaniku Juhan Jaigi loomingust tuttavad tondid, naksikesed ja puraskid. Taamal kostub torupilli- ja kandlehelisid. Pimeduse süvenedes tunned, kuidas esivanemate ilmaruum sinu ümber ellu ärkab…
 
Paganlik pärimusÖÖ toimub 24. augustil Kubija laululaval Võru linna 240. sünnipäeva pidustuste raames. Pärimuskultuuri, teatrikunsti, valgusmängu ja looduskeskkonda siduval üritusel astuvad üles näitlejad ja tantsijad Saare-, Viru-, Harju-, Võru- ja Setomaalt.
 
Rohkem infot ootantsupidu.ee
 
Toimumiskoht: Kubija Vabaõhulava
 
Elamus
 
Väravad avatakse 18:00st
 
20:00 Minilavastused erinevad minilavastused algavad üheaegselt Kubja lauluväljaku ümber asuvas männimetsas viiel erineval laval. Iga lavastuse pikkus on umbes 15 minutit ja kuna lavastusi korratakse tunni jooksul mitu korda, saab igaüks nautida mitut vaatemängu.
 
21:15 ÖÖtantsupidu ,,Õnnemärgi all sündinud” Kubja laulukaare all ehk pealaval. Üles astuvad umbes 600 tantsijat üle Eesti, aga ka muusikud, näitlejad ja akrobaadid ning näha saab tuleteatrit.
 
23:00-23:50 Kubija lauluväljaku ümbruses viies erinevas paigas toimuvad traditsioonilised kirmaskid koos ühistantsimise ja üllatustega.
 
24:00 ÖÖtantsupeo kulminatsioon Kubija laulukaare all.
 
24:10 SüdaÖÖpidu. Üles astub armastatud Eesti artist
 
Korraldaja jätab endale õiguse teha kavas muudatusi.

Ajad ja hinnad

Sulbi küla, Kubija Vabaõhulava, Võrumaa

    Paganlik PärimusÖÖ

  • 24.08.2024, 18:00 - 23:59

  • Hind alates

    9 €
  • Maksimumhind

    26 €
  • Osta pilet

Ligipääsujuhend

Koordinaadid

Vaata kaardil