Orthodox Singers 30

Juunikuus saab Haapsalus nautida õigeusu muusikat

Pühapäeval, 02.juunil kell 17 esineb taas Haapsalu Maria-Magdaleena kirikus tuntud kooriansambel Orthodox Singers Tallinnast. Ansambel tähistab tänavu oma 30. sünnipäeva ning esitab oma repertuarist kaunimad palad.

Kava Orthodox Singers 30 näitab õigeusumuusikat kogu oma mitmekülgsuses. Kava on koostatud nii, et tutuvustada praktiliselt kõiki olulisi õigeusumuusika stiile ja suundi.  Kuulata saab iidseid vanavene polüfoonia ja znamennõi viise. Kava tutvustab omapäraseid kirikuteoseid, mis on pärit Kreekast, Serbiast, Süüriast.  Kõlavad ka Euroopa ja Venemaa heliloojate õigeusu teosed ning Eesti heliloojate vaimulik looming.  Enamik kavas esindatud vaimulikest teostest saab harva kontsertettekandel kuulata.

Kriitikute poolt kiidetud

Professionaalsetest muusikutest koosnev ansambel Orthodox Singers on loodud Valeri Petrovi poolt aastal 1989. Tegemist on Eesti üheks parimaks professionaalseks kooriansambliks tunnustatud muusikuterühmaga, mille repertuaaris on nii varajasi kui ka nüüdisaegsemaid õigeusu kirikulaule. Lisaks tuntud välismaisetele heliloojatele on ansambli repertuaaris ka Eesti tuntud heliloojate Arvo Pärt, Cyrillus Kreek, Veljo Tormise muusikateoseid. Ansambli repertuar täieneb pidevalt uute teostega.

Orthodox Singers muusikud valdavad meisterlikult erinevatele ajastutele omaseid väljendusvahendeid: ansambli esinemismaneeri iseloomustavad täielik süvenemine pühakirja igasse sõnasse, laitmatu hääletehnika, täpselt läbi mõeldud dünaamiline kava ning erakordne stiilitunnetus.

Kriitikud on korduvalt esile tõstnud ansambli lausa üleloomulikku oskust säilitada esitamise käigus teose vormiühtsus, saavutades samal ajal võrratult dünaamilise piano, mida kirjeldab kõige paremini väljend ”heli sulab ära”.

Orthodox Singers on korduvalt esinenud nii Venemaal, Ameerika Ühendriikides, Rootsis, Taanis, Soomes, Norras, Saksamaal, Suurbritannias, Prantsusmaal, Belgias, Iirimaal, Liibanonis, Ungaris ning Poolas. Kontserdid on toimunud lisaks Moskva Õnnistegija Kristuse peakirikule ka Rootsi Uppsala Toomkirikus, Moskva Tšaikovski nimelise Konservatooriumi Suures saalis, USA Philadelphia Toomkirikus, Stratford upon Avoni festivalil, Nottinghami, Chelsea festivalil.

Pileteid hinnaga 10.-/5.- euro saab osta Piletilevist, aga ka kohapeal enne kontserdi algust.

 

Ajad ja hinnad
Haapsalu linn, Maria-Magdaleena õigeusu kirik, Haapsalu

Orthodox Singers 30

02.06.2019, 17:00 - 18:00

Hind alates: 5 €
Maksimumhind: 10 €
Omadused
Uudiskiri