Narva Linna jooks

Narva Linna jooks

Linnuse tänav-2, Narva

Osta pilet Vaata kaardil

Narva Linna jooks, varasema nimega Energiajooks on lühikese ajaga kasvanud Ida-Virumaa suurimaks spordisündmuseks, sai alguse 2011. aastal. Kultuuriministeeriumi, Eesti Energia, Narva linna ja Spordiürituste Korraldamise Klubi algatusel loodud jooksusündmuse eesmärgiks on innustada inimesi tervisespordiga tegelema ning tõsta Ida-Virumaa tähtsust Eesti kultuuri- ja spordimaastikul.

Eesti ühe kauneima rajaga jooksusündmuse meelitab kohale arvukalt osalejaid nii Eestist kui kaugemalt. Ida-Virumaa populaarseima spordisündmuse osavõturekord sündis 2017. aastal, kui Energiajooks tõi Narva kohale 4329 liikumisharrastajat.

Mitmel korral Narva parimaks spordisündmuseks valitud jooksu programmi  kuuluvad 21,1-kilomeetri pikkune poolmaraton ning 5-kilomeetrine distants jooksjatele ja käijatele. Koostöös Eesti Kergejõustikuliiduga toimuvad Narvas traditsiooniliselt ka Eesti meistrivõistlused poolmaratonis, mis toob piirilinna Eesti pikamaajooksu paremiku.

Ida-Virumaa suurima spordisündmuse rada on vaheldusrikas ja annab võimaluse Eesti piirilinnaga ka lähemalt tutvuda. Energiajooksu kauneim rajaosa kulgeb Euroopa Liidu idapiiril lookleval moodsal promenaadil.

Poolmaratoni ja viiekilomeetrise distantsi kõik lõpetajad saavad kaela unikaalse medali.

Ajad ja hinnad
Narva, Narva Jõepromenaad

    Narva Linna jooks

  • 10.06.2023, 10:00 - 17:00

  • Hind alates

    10 €
  • Maksimumhind

    20 €
  • Osta pilet
Omadused
Ligipääsujuhend
Koordinaadid
Vaata kaardil