Näitus "Metsavaimud masinas"

Vanemuise tänav 42, Tartu linn, Tartu

Osta pilet Vaata kaardil

“Metsavaimud masinas” on ühtaegu uus looduspärimuse veebiantoloogia Eesti Rahvaluule Arhiivi kogudest ning pärimusele kaasaegses kultuuriruumis häält andev rahvusvaheline tehnoloogilise kunsti näitus.

Eesti Kirjandusmuuseumi projekt "Metsavaimud masinas" on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist.

Projekt koosneb kahest läbipõimunud osast.
Me koostame pärimusühiskonna inimene-loodus suhteid kajastava teksti-, heli-, pildi- ja videokogu, mis on mõeldud kõigile veebis kasutamiseks ning ka pikaajaliseks pidevaks täiendamiseks. Antoloogia “Eesti looduspärimus” toob nähtavale eesti folkloorikogud ja nende väärtused ökoloogilisest vaatepunktist – mõtteviisi, kus ilmneb nii kasutav kui säästev aspekt, samuti respekteeriv suhe loodusse kui hingestatud, võimsasse partnerisse.
Projekti teine osa, näitus “Metsavaimud masinas”, sünnib koostöös Põhja- ja Baltimaade kunstnikega, kes avavad oma loominguga looduspärimust salapärase kohaolu tunnetamise ning väärtustamisega. Kunstnike teoste inspiratsiooniks on ka looduspärimuse veebiantoloogia, ning näitusel saab kohata nii installatiivseid keskkondi, heli-ja videoteoseid, interaktiivseid installatsioone ja muid hübriidvorme, mis loovad seisundiruumid, kus kunstikogemus on mitmemeeleliselt tajutav. Näituse avame juunis 2024. aastal ning see jääb huvilistele avatuks augusti lõpuni nii Eesti Kirjandusmuuseumis ja naabermajas Tartu Ülikooli loodusmuuseumis.
Folklooril põhinev näitus, mis on avatud juunis-augustis 2024, annab elusloodusega emotsionaalset suhet loova kunstikogemuse ning aitab vanade pärimuste tähendust taasavada ja uuesti luua.Ajad ja hinnad

Tartu linn, Eesti Kirjandusmuuseum

    Näitus "Metsavaimud masinas"

  • 28.06 - 25.08.2024, 10:00 - 18:00

Omadused

  • WIFI

Ligipääsujuhend

Ligipääs

  • Viidastatud või tähistatud
  • Juurdepääsutee kõvakattega

Koordinaadid

Vaata kaardil