Naily Saripova (klaver) / Найли Сарипова (фортепиано)

Naily Saripova klaveriõhtu
K. 1 november 2017 kell 18.00
Tallinna Filharmoonia MUSTPEADE MAJA VALGE SAAL


Kavas: Ludwig van Beethoven Sonaat B-duur op 22 nr 11
Edward Grieg Sonaat e-moll op 7
Robert Schumann Sonaar fis-moll op 11
1.novembril astub publiku ette noor eesti pianist Naily Saripova. Hingedepäeva kontserdil kõlavad kolm klaverisonaati: Beethoveni Sonaat B-duur op 22 nr 11, Griegi sonaat e-moll op 7 ja Schumanni sonaat fis-moll op 11. Pianist Naily Saripova alustas klaveriõpinguid Nõmme muusikakoolis Nathalie Maasini klaveriklassis; 1996. a. jätkusid õpingud G. Otsa nim. Muusikakoolis Mailis Põllu juhendamisel; aastast 2000 õppis ta Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias professor Aleksandra Juozapenaite-Eesmaa klaveriklassis; 2013. a. kaitses Naily Saripova EMTAs doktorikraadi. 
Naily Saripova on edukalt osalenud mitmel rahvusvahelisel konkursil. 2002. aastal saavutas ta III preemia rahvusvahelisel pianistide konkursil Konzerteum Kreekas; 2003. aastal diplomi rahvusvahelisel pianistide konkursil Val Tidone Competitions - Silvio Bengalli Prize Itaalias; 2004. aastal duos sopran Alfia Kamalovaga VIII Eesti noorte interpreetide konkurss-festivalil Con Brio ’04 Eesti Muusikaakadeemia preemia ja Eesti Raadio preemia.
Naily Saripova  peab ääretult oluliseks loomingulist koostööd väljapaistva Ukraina pianisti Vjatšeslav Novikoviga. Klaveriduo Novikov-Saripova koostöö algas 2005. aastal Kuhmo kammermuusika festivalil Soomes. Seni on duo pühendunud peamiselt Mozarti, Beethoveni ja Schuberti loomingule.  2013. aastal andis klaveriduo välja plaadi Mozart-Schubert. Klaverimuusika neljale käele. Naily Saripova–Vjatšeslav Novikov, mida kriitikud on kõrgelt hinnanud nii Eestis kui ka välismaal. 
“Naily Saripova ja Vjatšeslav Novikovi mõttekaaslusest sündinud helitõendile on kaardistatud kolm suurteost, mis kujutavad endast otsekui piirikive nii duožanri kui ka kogu kammermuusika maastikul. Kõrge laenguga interpretatsioon haarab kuulaja meeli põneva kõlaruumi, omanäolise detailitunnetuse ning sisendusjõulise tervikuga” (Mailis Põld 2014).
2015. aasta algul ilmus Naily Saripoval esimene sooloplaat Beethoven Diabelli variatsioonid op 120. Naily Saripova LIVE.

Naily Saripova klaveriõhtu
K. 1 november 2017 kell 18.00
Tallinna Filharmoonia MUSTPEADE MAJA VALGE SAAL


Kavas: Ludwig van Beethoven Sonaat B-duur op 22 nr 11
Edward Grieg Sonaat e-moll op 7
Robert Schumann S

Ajad ja hinnad
Kesklinna linnaosa, Tallinna Filharmoonia Mustpeade Maja

Naily Saripova (klaver) / Найли Сарипова (фортепиано)

01.11.2017, 18:00 - 20:00

Hind alates: 12 €
Maksimumhind: 15 €
Omadused