Muuseumilavastus "Elagu, mis põletab!"

Ainult sel kevadel ja vaid 3 korral saab Adamson-Ericu muuseumis vaadata kunsti- ja kultuuriloolist lavastust „Elagu, mis põletab!“.

2016. aasta suvel publiku sooja vastuvõtu osaliseks saanud muuseumilavastus teeb kummarduse 20. sajandi alguse Eesti kunstnike reisi- ja loomingukirele. Tänaseks Eesti kunstiloo klassikuteks saanud Ants Laikmaa, Ado Vabbe, Konrad Mägi ja teised lasid end võluda Pariisi sädelevast valgusest ning suurlinnade vabameelsest atmosfäärist. Nad mõtisklesid kaasaegsete kunstisuundumuste üle, aga virelesid ka katusekambrites, otsisid sooja ja seltskonda Pariisi kohvikutest. Muuseumi näitusesaalis põimuvad mängulises koosluses Tartu ja Pariisi kunstielu, lennukad manifestid ning boheemlaslikud supikeetmised, foonil küsimus – millal ja kuidas lõpuks päriselt saadakse kunstnikuks?

Mängivad: Ester Kuntu, Liisa Saaremäel (Eesti Draamateater), Christopher Rajaveer (Eesti Draamateater), Jürgen Gansen (Kuressaare Linnateater), Karl Laumets (Teater Vanemuine), Karmo Nigula (Eesti Draamateater), Anu Lamp (Tallinna Linnateater), Johan Randvere
Kunstnikud Liisa Kivi ja Reet Aus (Tallinna Linnateater)
Muusikaline kujundus Johan Randvere ja Riina Roose (Tallinna Linnateater)
Etendused 7., 14. ja 21. mail kell 19 Adamson-Ericu muuseumis

Soovitame saabuda kell 18:30, sest teatripiletiga on võimalik külastada ka Adamson-Ericu muuseumi ajutist näitust „Kunstiühing Pallas 100. Sünd ja taassünd“.

Piletid:
tavapilet 20 €, sooduspilet (õpilane, üliõpilane, pensionär )17 €
Piletid on saadaval Piletilevis ja Adamson-Ericu muuseumi kassas.

Lisainfo:
adamson-eric.ekm.ee


Toetab Eesti Kultuurkapital

Ainult sel kevadel ja vaid 3 korral saab Adamson-Ericu muuseumis vaadata kunsti- ja kultuuriloolist lavastust „Elagu, mis põletab!“.

2016. aasta suvel publiku sooja vastuvõtu osaliseks saanud muuseumilavastus teeb kummarduse

Ajad ja hinnad
Kesklinna linnaosa, Adamson-Ericu muuseum

Muuseumilavastus "Elagu, mis põletab!"

07.05.2018, 19:00 - 23:59

14.05.2018, 19:00 - 23:59

21.05.2018, 19:00 - 23:59

Hind alates: alates 17 €
Maksimumhind: alates 20 €
Omadused
sünnipäev EV100