Must Kast - Prohvet

Must Kast esitleb
PROHVET 
Lavastus jätkusuutmatusest


“Prohvet” on lavastus keskkonnast, kliimamuutustest ning nendega kohaneda püüdvast inimliigist. Ehkki inimkonna tarbimiskäitumise muutmise vajalikkusest on räägitud juba aastakümneid, hakkavad sellega seotud ohud Eestis tasapisi alles nüüd, aastaringse halva suusailma valguses, inimeste igapäevateadvusesse jõudma. Kuid ka muu maailm ei anna meile selles vallas palju eeskuju: millegipärast ei suuda inimene isegi võimaliku katastroofi lävepakul loobuda oma argipäevamugavustest, mis paratamatult kogu planeeti tumeda ja tundmatu tuleviku poole tõukavad. Ja ehkki inimkond on loonud võrreldamatult imelist muusikat, kirjandust ja kunsti, on just olmeolukord see, mis madaldab igavikulisi püüdlusi ning muudab sisutuks – või pigem praktiliselt jõuetuks kogu meie kauni loomingu. Olles pärit loodusest, oleme harjunud kõike madalat endas nimetama loomalikuks, samal ajal kui meie ülistatud vaim ei tegele valdava osa ärkveloldud ajast millegagi, mida võiks nimetada pühaks või kordumatuks. Ehkki me teoorias mõistame, et ümbritsev loodus ning kaunis poeesia võib meile anda tagasi kadunud elu mõtte, on meil praktikas mugavam tegeleda millegi lihtsama ning kätteulatuvamaga. Ning muutuse algatamisest iga kell kergem on tõdeda, et “nii on see ju alati olnud”.

Kui palju on üksikinimene võimeline ennast ümbritsevat mõjutama ja muutma? Ja kui inimliigi hävimine ongi meie geneetilisse koodi paratamatult sisse kirjutatud, siis kas meil on midagi, mis suudaks sellele vastu seista? Kas ühe väljasureva keele kõnelejal on üldse mõtet püüda midagi korda saata planeedil, mis on täitumas inimestega, kes tema sõnadest ja soovidest ilmselt iialgi aru ei saa?

“Prohvet” seisab idealismi ja siiruse eest ning on suunatud kõigile, keda huvitab ümbritsev maailm ning selle jätkusuutlikkus.

Autor ja lavastaja Kaija M Kalvet
Kunstnik Illimar Vihmar
Valguskujundaja Karl Marken
Koreograaf Jaanika Tammaru
Laval Liisu Krass, Mihkel Kallaste, Kristian Põldma, Karl Edgar Tammi, Kaarel Targo


Esietendus 16. märtsil 2018 Genialistide Klubis.

Must Kast esitleb
PROHVET 
Lavastus jätkusuutmatusest


“Prohvet” on lavastus keskkonnast, kliimamuutustest ning nendega kohaneda püüdvast inimliigist. Ehkki inimkonna tarbimiskäitumise muutmise vajalikkusest on räägit

Ajad ja hinnad
Tartu linn, Tartu Genialistide Klubi

Must Kast - Prohvet / Esietendus

16.03.2018, 19:00 - 21:30

Must Kast - Prohvet

17.03.2018, 19:00 - 21:30

30.03.2018, 19:00 - 21:30

31.03.2018, 19:00 - 21:30

27.04.2018, 19:00 - 21:30

28.04.2018, 19:00 - 21:30

Hind alates: alates 9 €
Maksimumhind: alates 25 €
Omadused