MUINASTULEDE ÖÖ

Kord aastas, Muinastulede ööl süüdatakse lõkked meenutamaks ajaloolisi rannaäärseid tulesid. Kaasaegsete lõkete süütamise suvelõpuüritusel loome mööda randa ühiselt lõkete keti ja koos mere ääres üritust tähistades edastatame eelkõige positiivseid mõtteid ja sõnumeid. Anname lõket süüdates märku, et hoolime oma ühisest Läänemerest.

Meie esivanemad on Läänemere ääres elanud juba mitu tuhat aastat, tihti süütasid nad lõkked, et anda märku oma naabritele ja meresõitjatele. Muistsete lõkete meenutamiseks kogunevad kümned tuhanded inimesed igal aastal lõkete süütamiseks mere äärde.

Sel õhtul moodustunud lõkete kett on liikunud üle Põhjalahe Ahvenamaa kaudu ka Rootsi, tänaseks süüdatakse lõkkeid ka Läti, Leedu, Poola, Saksamaa ja Taani randades, Eestis ka siseveekogude ääres.

26. augustil süütame Vääna-Jõesuu rannas (jõe suudmes) Hardi Volmeri tuleloitsu saatel suure muinastulede öö lõkke. Saame osa suurejoonelisest ilutulestikust, kus esmakordselt Eestis kasutatakse merel lõhkevaid eriefekte. Vaatame Madonna turneel kaasa löönud maailmakuulsa slacklineri Jaan Roose showd ja merel põnevat flyboard'i etteastet.

Muusikat teevad C-Jam, Karl Erik Taukar Band ja Smilers. Peale kontserti jätkub pidu DJ Priit Allase juhtimisel kuni keskööni.

Algus kl. 20.00, väravad avatakse 19.00.

Kord aastas, Muinastulede ööl süüdatakse lõkked meenutamaks ajaloolisi rannaäärseid tulesid. Kaasaegsete lõkete süütamise suvelõpuüritusel loome mööda randa ühiselt lõkete keti ja koos mere ääres üritust tähistades edastatame eelkõige positiivseid mõ

Ajad ja hinnad
Vääna-Jõesuu küla, Vääna-Jõesuu rand

MUINASTULEDE ÖÖ

26.08.2017, 20:00 - 23:59

Hind alates: 12 €
Maksimumhind: 15 €
Omadused