Mooste Mõisa Oktoobrifest 2019

Õllekultuur ehk oktoobrifest Moostes Mõisas 05. oktoobril

 

Käesoleva sügise värvikaim pidu toimub Mooste Mõisas.

Esindatud on Eesti väikepruulkodade õlled ja veinid.

 

Kell 15. 00 avatakse uksed  kus õllemüüjad ja valmistajad tutvustavad oma tooteid ja nende eripärasid. Õllesid saab kaasa osta ja kohapeal tarbida, kuulata pruulmeistrite ja tõsiste õllefännide põnevaid lugusid õllest. See on sissejuhatus õhtul toimuvale suurejoonelisele õllepeole.
 

Õhtuhämaruse saabudes alustame suure õllepeoga, ehk lavale astuvad erinevad artistid kelle saatel tantsida, laulda ja õlut nautida.
 

Õllepidu saab alguse kell 18.00.

 

Õllefestivalile kohase muusika toob Orchester aus Põlva!

Tantsukingade kulumise eest vastutab ansambel Laine!

Õhtut juhib Kaido Kaha!

 

Toimub ühislaulimine ning õllemängud!

 

Oodatud on nii õllesõbrad, kui need kes on õllesõprade sõbrad, sest maitseelamusi pakume vägevaid! Vägevamatele kostüümidele on välja pandud auhinnad.

Riietusstiiliks on Oktoobrifest ehk saksa pidu Eesti kuues.

 

Asukoht: Põlvamaa, Mooste- Mooste Folgikoda (endine karjalaut, praegu Lõuna-Eesti suurim kontsertsaal)

 

Oktoobrifesti korraldamise idee ja esimeste aastate teostus tuli Põlvamaa vapimärgiga (2014) premeeritud Ülle Podekratilt ja Mooste vallavanemalt Ülo Needolt. Peamiseks ideeks oli leida ka sügiseseks rahva kokku tulemiseks üks meeldiv ja lõbus põhjus, et tantsu, laulu ja lõbusate helide saatel meenutada möödunud suve ning vastu võtta sügis. Kuna Mooste on olnud Saksa mõis siis Oktoobrifesti pidustused endises Saksa mõisas on ju vägagi teemakohased! Esimest korda toimus Oktoobrifest Moostes aastal 2010, mil kuulutati avatuks Mooste Folgikoda. Esimesel aastal oli kohal päris ehtne Saksa ansambel. Läbi aastate on pidu saatnud Põlva Orkester, erinevad laulukoorid ja vägevad ansamblid. Aasta tagasi muudeti sündmuse formaati ning lisati peole juurde kapaga kultuuri. Oktoobrifest sai alguse juba päeval, kui toimusid õllekoolitused, kultuuri tutvustused ja õllelaat. Õhtu jätkus traditsioonilise õllepeoga kuid värvi lisasid juurde mitmed õllemüüjad erinevatest ettevõtetest. Esindatud oli nii inglise kui läti õlled. Kokku sai erinevaid õllesorte 160! Peol olnud külalised kiitsid kirevat ja põnevat õllesortimenti ja vägevaid tantsusette, mis pea kõikide osalejate taldu kulutasid.

Ajad ja hinnad
Mooste alevik, Mooste folgikoda Põlvamaal

Mooste Mõisa Oktoobrifest 2019

05.10.2019, 18:00 - 23:59

Täiskasvanu: 18 €
Omadused
Uudiskiri