Mihhail Kazinik / Михаил Казиник

24. jaanuaril esineb taas Tallinnas


MIHHAIL KAZINIK


Mihail Kazinik – unikaalne isik teatri-, filharmoonia- ja kontserdimaailmas, keda ei ole õnnistatud mitte ainult särava näitlejaande, tormilise temperamendi ja entsüklopeediliste teadmistega, aga kes ise ka on ennekõike on muusik – pianist ja viiuldaja. Ta tõlgendab muusikat ja sama ise ka esitab.

Ta on filosoof, kunstiteadlane, kirjanik, poeet, režissöör, Stockholmi Draamainstituudi ja Skandinaavia kõrgema ärikooli professor,  Nobeli kontserdi ekspert, kirglik valgustaja.

Ta peaaegu nagu peaks võitlust muutmaks klassikalist muusikat tänapäevaelus igapäevaseks, kättesaadavaks ja mõtestatuks. 
Ta ei räägi heliloojate biograafiast, ta annab ainult võtme neist igaühe loomingu mõistmiseks.

Ta nagu lammutaks laiali harjumuspärased asjad ja lõhuks stereotüübid.

Ta on Austraalia SBS-raadio muusikasaadete juht.  Koostöös režissöör Natalja Kugašovaga on ta loonud maailma muusikakultuurile pühendatud 24 filmi tsükli „Vabalangemises ehk ad libitum“.

Kazinik teeb koostööd ka Venemaa raadiojaamadega „Orfei“ ja „Zolotoi dožd“. www.silver.ru  

Mihail Kazinik on raamatu „Geenisaladused ehk raamat inimestele, kes ei ole veel kaotanud geneetilist mälu“ autor.
Ta viib läbi iga-aastast arstide konverentsi Gotlandi saarel ja Stockholmis. Konverentsid on pühendatud muusika tervendavale mõjule.

Vaatame, mida ta endast räägib: “Minu ülesandeks on valmistada inimene hingeliselt ette sellele lainele ja kiirgusele, mille tekitab kunstiline looming: poeesia, muusika, kirjandus…Kogu suur looming on kui saatja, inimene aga, kes sellele lainele ei ole seatud, on kui katkine vastuvõtja.  Ja mina teen selle terveks.“

On kaheldamatu, et Mihail Kaziniku esinemised saavad olema Tallinna ja kogu Eesti jaoks eredateks sündmusteks.

www.kazinik.ru

24. jaanuaril esineb taas Tallinnas


Ajad ja hinnad
Kesklinna linnaosa, Estonia kontserdisaal, Tallinn

Mihhail Kazinik / Михаил Казиник

24.01.2018, 19:00 - 21:00

Hind alates: 10 €
Maksimumhind: 32 €
Omadused