MARIA METSALU 'Mademoiselle x' / soololavastus

“Air could not freeze her, fire could not burn her, water could not drown her, earth could not bury her.”

Maria Metsalu uuslavastus opereerib pool-fiktsioonalse tegelase, Mademoiselle x-i reaalsuses. Mademoiselle x on naine, kes, olles elus, on veendunud, et ta on surnud. Ta usub, et tal ei ole aju, närve, kere ega organeid, olles vaid lagunev keha. Oma surmast hoolimata usub ta oma igavikulisusesse ja surematusesse. Selles reaalsuses on kõik võimalik ja lubatud, kõik on osa temast ja pärineb temast, vormides kompleksse kuid lihtsakoelise süsteemi. Komplekssed süsteemid on ebakindlad. Võimatu on ennustada nende toimet hoolimata sellest, kas me saame aru süsteemi erinevate osadest.
“Mademoiselle x” varastab elemente lo-fi haunted attractionidest, mis jäljendavad kummituslikesse paikadesse sisenemise kogemust. Läbi Mademoiselle x-i narratiivi, kes jõlgub zombina kuskil “vahepeal” nagu elav surnu, pannakse vaatluse alla etendaja motivatsioon ja seisund repetatiivsel sama etenduse ning materjali korduval esitamisel. Autor kasutab ilmselgeid trikke ja elemente, mida tihti loetakse kui midagi liigset. Kasutades neid elemente ning strateegilisi kordusi üritab autor vältida loogilisi kulminatsioonimomente. See etendus ei taha ennast näidata vaid ta tahab end varjata imitatsioonis.

Maria Metsalu (1990) on Eesti koreograaf ja etenduskunstnik, kes lõpetas 2016. aasta õpingud SNDOs (School for New Dance Development). Ta on loonud peamiselt soolotöid, mis on kantud püsivast huvist iseenda persooni tekitamise, enese mütologiseerimise ja mina-loome vastu. Tema uurimisprotsessi olulisteks tahkudeks on füüsilise ja virtuaalse tegelikkuse kõrvutamine, nende kokkuviimine ja erinevuste mõistmine koostoime, sotsiaalse vahetuse ja teisenemise seisukohast. Eesmärk on kujutada visuaalkultuuri, identiteedi, apropriatsiooni, kaugkohalolu ja vuajerismi vahelisi suhteid, rakendades enesele viitavaid suhteid tehnoloogiatega. Hoolimata valitud meediumitest loob ta visuaalseid töid, mis paigutavad tema enda keha epitsentrisse. 2014. aastal sai ta ImpulsTanzis Viinis danceWEBi stipendiumi. Teiste seas on Maria Metsalu teinud koostööd Nils Amadeus Lange, Tino Sehgali, Vincent Riebeeki, Manuel Scheiwilleri, Fernando Belfiore ja Samira Elagozega. Ta on rahvusvahelise esinemisgrupi Young boy dancing group üks algatajaid.

Idee, lavastus ja esitus: Maria Metsalu
Lavakujundus: Nikola Knežević, vaip koostöös Merike Estnaga
Heli: Rodrigo Sobarzo de Larraechea
Joonistused: Annina Machaz
Tehnilised lahendused: SPARK Makerlab
Toetajad: Eesti Kultuurkapital
Residentuur: Workspacebrussels
Autor tänab: Enrique Arce Gutierrez, Maria Arusoo
Kestus: 90’
Pilet: eelmüügis Piletilevis 8/12 EUR, kohapeal 10/15 EUR

Etendusele 30. oktoobril järgneb vestlus autoritega.

Lisainfo: www.saal.ee

“Air could not freeze her, fire could not burn her, water could not drown her, earth could not bury her.”

Maria Metsalu uuslavastus opereerib pool-fiktsioonalse tegelase, Mademoiselle x-i reaalsuses. Mademoiselle x on naine, kes, olles elus,

Ajad ja hinnad
Kesklinna linnaosa, Kanuti Gildi SAAL, Tallinn

MARIA METSALU 'Mademoiselle x' / soololavastus / ESIETENDUS

28.10.2017, 19:30 - 21:00

MARIA METSALU 'Mademoiselle x' / soololavastus

30.10.2017, 19:30 - 21:00

31.10.2017, 19:30 - 21:00

02.11.2017, 16:00 - 21:00

Hind alates: alates 8 €
Maksimumhind: alates 12 €
Omadused