Lühidalt - võluv Eesti köök ja aasta konverentsiteod

11. märts 2020

Toimus kaks olulist sündmust toiduturismi turunduses: tutvustasime Eesti toitu koos partneritega Helsingis ning eetrisse jõudis Eesti-teemaline saade sarjast "Kitchen impossible". Lisaks selgusid aasta konverentsiteod.

Läinud nädalal toimus Michelini tärniga Helsingi restoranis Garden By Olo Eesti toidu esitlus Soome tippajakirjanikele gastronoomia ja turismi vallas. Ürituse peakokk oli Eestit Bocuse d'Oril esindanud Vladislav Djatšuk. Eesti suurepärast kööki esindasid Eesti Toidutee, Silverspoon, Bocuse d'Or Estonia, Restoran Mon Repos, Lahhentagge, Chocolala, Jaanihanso, Peenjoogivabrik Nudist, Haage vesi, Järveotsa Vutifarm, Eesti Maitsed Täna, Hopster. Vaata pildigaleriid Visit Estonia blogist.

8. märtsil linastus Saksamaal populaarse meelelahutusliku kokasaade „Kitchen Impossible“, kus teemaks oli Eesti toit. Saadet vaatab rohkem kui 2 miljonit televaatajat. Visit Setomaa ja Visit Estonia koostöös filmiti 5. saate 5. episood kodurestoranis Maagõkõnõ. Esmalt pakuti ilmakuulsale saksa kokale Jan Hartwigile häid seto toite maitsta ning järgmisel päeval pidi tippkokk need söögid ilma retseptideta, vaid oma maitsmise põhjal järele tegema. Siin saab lugeda saksakeelset intervjuud saatejuhiga, kes tegi sama saateformaati ka Dubais. Eestis meeldis talle aga rohkem: "Tegemist on uskumatult ilusa maaga, nii ilusaid päikeseloojanguid pole ma veel kunagi näinud, inimesed olid uskumatult sõbralikud ning abivalmid. Kindlasti tahan eraviisiliselt veel Eestisse reisida, et seal oma puhkust veeta!“ Loe ka Postimehest

19. veebruari õhtul kuulutati Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias pidulikult välja Aasta Konverentsiteod 2019. Eelmisel aastal silma paistnud rahvusvahelistele konverentsidele anti auhinnad neljas kategoorias: 100-300 osalejaga konverentsid, rohkem kui 300 osalejaga konverentsid, Eestisse vähemalt 100 osavõtjaga konverentsi maaletoojad ning leidlikku lahendust kasutanud konverentsikorraldajad. Aasta Konverentsiteo konkurss toimus 9. korda ja sellel saavad osaleda rahvusvahelised konverentsid, mille delegaatidest vähemalt 40% on välismaalt. Loe lähemalt

2019. aastal külastas Eestit ligi 60 000 konverentsidelegaati, toimus üle tuhande rahvusvahelise konverentsi ning tulu rahvusvahelistest konverentsidest oli 54 miljonit eurot. Äriturismi osakaal Eesti turismis on järjepidevalt kasvanud, mullu oli tõusuteel nii konverentside kui neil osalejate arv, samuti tulu rahvusvaheliste konverentside korraldamisest.

Aasta Konverentsitegu 2019 JCI World Congress