Lavastus Giulia Farnese

Giulia Farnese
Lion Feuchtwanger
Daniil Gorfinkeli tõlge

Ilmselt ei ole maailmas ühtegi silmapaistvat kirjanikku, kes poleks mõtisklenud geniaalsuse ja kuriteo ühitatavuse üle. Puškin paneb küsimärgi: „Geniaalsus ja kuritöö ei sobi kokku. On ju nii?“ söandamata anda lõplikku vastust. Me teame, et suur kunstnik maksab oma teoste eest südamevere ja eluga, kuid kas ta võib šedöövri loomise nimel maksta teise eluga? Kas ta võib tappa, et käsk „Ära tapa!“ võidule pääseks? Ilu võidutsemise nimel? Kas on veel süngemat saladust, kui kunstniku saladus, kes maalib ristilöömist mitte ainult geniaalse pintsli vaid ka kuritöö abil?
Julia Farnese oli ajalooline kaunitar, kes elas XV ja XVI sajandi vahetusel, tema kõikehõlmavat ilu võib näha Raffaeli maalil; ta oli Rooma paavsti Alexander VI armuke. Tegeliku ajaloo ja kunstilise väljamõeldise kokkupõimimine annab Igor Lõssovi lavastusele erilise sarmi ja mõjuva veenvuse. Kunstnik Isabella Kozinskaja rõhutab näidendi igavikulist problemaatikat.
Lavastuses osalevad Dmitri Kosjakov, Daniil Zandberg, Aleksandr Žilenko, Jelena Tarassenko, Vladimir Antipp, Sergei Tšerkassov, Ivan Aleksejev, Viktor Marvin, Anna Sergejeva, Natalja Murina, Alina Karmazina ja Anastassia Tsubina.
Esietendus 8. septembril 2017.

Giulia Farnese
Lion Feuchtwanger
Daniil Gorfinkeli tõlge

Ilmselt ei ole maailmas ühtegi silmapaistvat kirjanikku, kes poleks mõtisklenud geniaalsuse ja kuriteo ühitatavuse üle. Puškin paneb küsimärgi: „Geniaalsus ja kuritöö ei sobi k

Ajad ja hinnad
Kesklinna linnaosa, Vene Teater, Tallinn

Giulia Farnese

09.03.2018, 19:00 - 23:59

Hind alates: 9.8 €
Maksimumhind: 22 €
Omadused
sünnipäev EV100