Kultuurikohvik

Kultuurikohvik: Atlas ja Ar-God
Kultuurikohvik on 2019. aastal alustanud kontserdisari, kus muusikat mängivad erinevad Eestis elavad vähemusrahvuste kollektiivid.
 
Kõikide ansamblite muusika on inspireeritud erinevate rahvaste folkloorist, mida on tihtipeale tõlgendatud kaasaegsemas võtmes. Kontserdid on akustilised ja tekitavad kodukontserdi õhustiku. Lisaks muusikale jagavad esinejad ka oma mõtteid ja tutvustavad oma loomingut ja kultuuri. Õhtujuhiks on Jüri Muttika.
Rahvustekultuuride päevade raames 26.09. kohtuvad udmurdi-eesti „Ar-God“ ja armeenia „Atlas“.
 
Ar-God on trio, mis koosneb muusikutest- folkloristidest ja multiinstrumentalistist, kes laovad uusi kihte traditsioonide rikkalikku varamusse. Ühiskava koosneb põhiliselt Udmurdi erinevate piirkondade mitmehäälsetest rahvalauldest, mis on põimitud improvisatsiooniliselt soome-ugri ürgsete meloodiatega. Laulu seaded on tasakaalukalt kaasaegses võtmes, sidudes need maailmamuusika helikeelega.
 
Ar- Godi muusikat saab kuulata:https://soundcloud.com/user-606000573
 
Atlase muusika on nagu mägilase villitud granaatõunavein – melanhoolse inimese tiivustab see igatsema midagi sama kättesaamatut, nagu on armeenlastele Ararati lumine tipp, mis lõõskavas päikeses silmi vidutama paneb, ning muretule annab see kange tahtmise vihtuda üht tormist tantsu. Üks on aga kindel – joovastavalt mõjub see kõigile.
 
Atlase muusikat saab kuulata: https://soundcloud.com/bandatlas
 
Kultuurikohvikut korraldab Eesti Folkloorinõukogu vähemusrahvuste töörühm.
 
Piletid Piletilevist.
 

Kultuurikohvik: Atlas ja Ar-God
Kultuurikohvik on 2019. aastal alustanud kontserdisari, kus muusikat mängivad erinevad Eestis elavad vähemusrahvuste kollektiivid.
 
Kõikide ansamblit

Ajad ja hinnad
Kesklinna linnaosa, Kloostri Ait, Tallinn

Kultuurikohvik: Atlas & Ar-God

26.09.2019, 19:00 - 21:00

Täiskasvanu: 7 €
Omadused
Uudiskiri