Kosmosetoit, virtuaalreaalsus ja vihmamets

16. märts 2017

Toetusega kavandatavate pereatraktsioonide pressikonverentsil 16. märtsil tutvustati lennukaid ideid, mis hakkavad looma reisimotivatsiooni ja oma olemasoluga kaasa tõmbama ka väiksemate ettevõtete ning majutus-, toitlustus- ja transporditeenuste arengut.

Ühise nimetajana kõigi atraktsioonide arendajate suust kõlas huviväärsus kogu perele ja põlvkondade ühendamine. Esitlustes toodi välja, et põnev saab olema nii isadel kui ka poegadel, samuti on vanaemadel lastelastega võimalus veeta vahvalt ühist aega. "Et lapsed peale selle, mis värvi on Facebooki logo, teaksid une pealt ka seda, mis värvi on nende ema silmad," märkis tabavalt Kuressaarde plaanitava elamuskeskuse esindaja.

Piletihinnas lubasid arendajad hoida tasakaalukat joont, võttes aluseks nii praeguste pereatraktsioonide pääsmete kui ka kinopiletite hindu ning toetudes pigem publiku elavale huvile kui üksikpileti maksimaalsele maksumusele.

Kohe hakatakse Eestisse arendama järgmisi atraktsioone:

  • Põltsamaal avatakse 2018. aasta sügisel Skandinaaviamaade ainus aasta läbi tegutsev kosmoseteemaline perepark, mis moodustab unikaalse kombinatsiooni tuuletunnelist ja temaatilistest atraktsioonidest. Põltsamaal on toodetud tuubitoite kosmonautidele ning seda ajaloolist eripära kasutatakse ka pereatraktsiooni kohvikus. Park saab toimida ka langevarjuhuviliste harjutuskeskusena. Toetus 2,36 miljonit eurot.
  • Ülemiste kaubanduskeskuse katusele kerkiv Euroopas ainulaadne vaateratas lisab vürtsi Tallinna kilukarbisiluetile ning avab Tallinna 120 meetri kõrguselt täiesti uuest vaatenurgast. Vaateratas on lisandus 6000 ruutmeetri suurusele sisepargile, kuhu on kavandatud Euroopa suurim batuudikeskus, ligi 10 meetri kõrgused ronimislinnakud, 360⁰ 4D kino ja teaduskeskus. Planeeritav avamine sügisel 2018. Toetus 1,44 miljonit eurot.
  • Euroopa turul eristub ainulaadsena virtuaalse reaalsuse elamuskeskuse loomine Noblessneri sadamalinnakus asuvasse ajaloolisesse Valukoja hoonesse. Atraktsiooni avamist plaanitakse 2018. a lõppu. Toetus 2,39 miljonit eurot.
  • Paks Margareeta avatakse 2019. a kevadel kaasaegse perekeskse muuseumkülastuskeskusena. Tallinna vanalinna ühe ainulaadsema hoonetekompleksi potentsiaal olulise maamärgina tuuakse linnapildis esile ning luuakse peredele koos avastamisrõõmu pakkuv elamuslik merendusajaloo lugusid jutustav ekspositsioon. Toetus 2,07 miljonit eurot.
  • Kogu pere külastuskeskus Sea Star Läänemaal on Eesti esimene ühe katuse alla koondatud multifunktsionaalne keskus, mis hõlmab ookeanikalade akvaariumi, veekeskust, seiklusparki, teaduskeskust, sukelduskeskust ja siseranda laialdaste teenustega maalilisel mererannal Dirhami sadamas. Planeeritav avamisaeg 2019. a suvel. Toetus 2,25 miljonit eurot.
  • Pereturismiatraktsioon WOW! Kuressaares pakub üllatuslikke interaktiivseid vau-elamusi kogu perele mitmeks tunniks. WOW! täiendab turismiklastrit, Kuressaare linnaruumis kujunenud puhkepiirkonda spaade, jahisadama ja golfikeskusega. Planeeritav avamine suvel 2019. Toetus 1,9 miljonit eurot.
  • "Pilvemets" on lähiregioonis unikaalne atraktsioon, mis toob eri sihtturgudelt Tallinna Loomaaeda täiendavalt aastas soovitavalt kuni 30 000 uut väliskülastajat ning on atraktiivne külastamiseks kogu perele. Projekti käigus luuakse fragment Kagu-Aasia troopilise vihmametsa ökosüsteemist, mis aitab selgitada globaalseid keskkonnaprobleeme. Kontseptsiooni aluseks on tõdemus "Kõik on omavahel seotud". Planeeritav avamisaeg 2020.a. Toetus 2,49 miljonit eurot.

Toetust rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.