Kontsert ''Varjude tund''

27. märts 2018 kell 18, Tallinna Rootsi-Mihkli kirik ( Rüütli 9)

kontsert “VARJUDE TUND”

Barokkansambel LaBande tuleb välja uue, kannatusajateemalise kavaga “Varjude tund”, mis on pühendatud samanimelisele liturgilisele žanrile – leçon de ténèbre – 17. sajandi prantsuse kannatusajale muusikas. Nn “varjude tunde” viljelesid mitmed tuntud heliloojad  (F. Couperin, M.-A. Charpentier jt) ning neid esitati Suure Neljapäeva, Suure Reede ja Vaikse Laupäeva eelsetel öistel nn “varjude teenistustel”.
Kontserdi keskseks teoseks on M. R. Delalande’i  “Varjude tund Pühaks Kolmapäevaks”, mille tekst põhineb Jeremija nutulaulule rüüstatud Jeruusalemmast.
Kontserdil tulevad esitusele veel teistegi tuntud 17. sajandi prantsuse heliloojate sh A. Campra, M. Marais, J. F. Rebeli jt vokaal- ja instrumentaalteosed, mis illustreerivad rüüstatud linna ja kaose temaatikat Jeremija nutulaulus.

Barokkansambel LaBande esineb seekord koosseisus Helis Naeris (metsosopran), Melissa Jõesaar (barokkviiul), Kaari Uus (viola da gamba), Robert Staak (lauto) ja Kristiina Are (klavessiin).

PILETID PILETILEVIST JA KOHAPEAL
12 ja 8 (pensionärid, õpilased) eurot

Kontserti toetavad Eesti Kultuurkapital ja Prantsuse Instituut Eestis

27. märts 2018 kell 18, Tallinna Rootsi-Mihkli kirik ( Rüütli 9)

kontsert “VARJUDE TUND”

Barokkansambel LaBande tuleb välja uue, kannatusajateemalise kavaga “Varjude tund”, mis on pühendatud samanimelisele liturgilisele žanrile – le

Ajad ja hinnad
Kesklinna linnaosa, Tallinna Rootsi-Mihkli kirik

Kontsert ''Varjude tund''

27.03.2018, 18:00 - 19:00

Hind alates: 8 €
Maksimumhind: 12 €
Omadused
sünnipäev EV100